Balinskim divas rezultatīvas piespēles AHL mačā
Latvijas hokeja izlases aizsargs Uvis Jānis Balinskis savu AHL karjeru iesācis ļoti rezultatīvi.
2023. gada 31. decembris, 13:37

Latvijas aizsargs Uvis Balinskis sestdien divreiz rezultatīvi piespēlēja Šarlotas "Checkers" uzvarā izbraukumā Amerikas Hokeja līgas (AHL) mačā.

"Checkers" izbraukumā ar 6:2 (1:0, 3:0, 2:2) uzvarēja Vilksbāras/Skrentonas "Penguins", kuras rindās nespēlēja Raivis Ansons.

Balinskis 16.minūtē vairākumā asistēja Zekam Dalpam spēles pirmo vārtu guvumā, bet 30.minūtē pēc viņa piespēles 2:0 panāca Brendans Perlīni.

Latvijas hokejists četrreiz meta pa pretinieku vārtiem un maču noslēdza ar +/- rādītāju +1.

Sešās AHL spēlēs Balinskis ir sakrājis septiņus (1+6) rezultativitātes punktus un divas soda minūtes.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš šo pašu komandu cīņā Vilksbārā mājinieki bija pārāki ar 4:1.

Citā mačā Milvoki "Admirals" ar Gustavu Dāvi Grigalu uz rezervistu soliņa savā laukumā pēcspēles metienos ar 5:4 (1:1, 3:0, 0:3, 0:0, 1:0) pieveica Rokfordas "IceHogs".

Vilksbāras/Skrentonas "Penguins" ar 35 punktiem 31 spēlē Austrumu konferencē ieņem septīto vietu, "Checkers" ar 33 punktiem 29 mačos ir vietu zemāk, bet "Admirals" ar 35 punktiem 27 cīņās Rietumu konferencē ieņem sesto vietu.

TIkmēr Roberts Bukarts sestdien Čehijas ekstralīgas mačā guva vārtus un palīdzēja Vītkovices "Ridera" tikt pie panākuma pēcspēles metienu sērijā.

"Ridera" viesos ar rezultātu 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 1:0) uzvarēja Česke Budejovices "Motor".

Bukarts guva Vītkoves komandas pirmos vārtus pirmās trešdaļas ievadā, bet pēcspēles metienu sērijā viņam neizdevās raidīt ripu mājinieku vārtos. Latvijas hokejists kopā uz ledus bija 17 minūtes un 36 sekundes, no kurām trīs ar pusi minūtes spēlēja vairākumā, un atzīmējās statistikā ar trīs bloķētiem metieniem, vienu metienu pa vārtiem un neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt citā spēlē Jānis Jaks tika pie rezultatīvas piespēles, kamēr viņa un Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas "Verva" savā laukumā ar 6:1 (1:0, 3:1, 2:0) pārspēja "Mlada Boleslav".

Vēl Eduarda Tralmaka pārstāvētā Kladno "Rytīrži" mājās ar 4:5 (0:1, 3:2, 1:1, 0:1) papildlaikā zaudēja Brno "Kometa", kamēr Ralfs Freibergs un Hradeckrālovas "Mountfield" viesos ar 2:7 (1:0, 0:1, 1:6) piekāpās Tršinecas "Ocelārži".

Litvīnovas komanda ar 56 punktiem 31 spēlē turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, Hradeckrālovas vienība ar 46 punktiem ir septītā, bet "Ridera" ar 34 punktiem 28 mačos un Kladno vienība ar 28 punktiem 29 mačos 14 komandu konkurencē atrodas attiecīgi 12. un 13. vietā.

Tikmēr Kristers Gudļevskis kopā ar Brēmerhāfenes "Fischtown Pinguins" izcīnīja astoto uzvaru pēc kārtas Vācijas hokeja līgas (DEL) spēlēs.

"Fischtown Pinguins" savā laukumā ar rezultātu 6:5 (1:2, 1:2, 3:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Volfsburgas "Grizzlys".

Latvijas vārtsargs atvairīja 21 pretinieku metienu jeb 80,77% raidījumu.

Ar 69 punktiem 33 spēlēs "Fischtown Pinguins" turnīra tabulā ieņem pirmo vietu 14 komandu konkurencē.

"Fischtown Pinguins" vārtsargu trenera amatā darbojas Latvijas speciālists Edgars Lūsiņš.

Tikmēr Oskars Batņa Somijas čempionāta mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētā Mikeli "Jukurit" piedzīvoja zaudējumu.

"Jukurit" viesos ar rezultātu 2:3 (0:0, 1:3, 1:0) piekāpās Pori "Assat" hokejistiem.

Batņa asistēja viesu pirmajos vārtos, kad pēc viņa un Hannesa Hakilas piespēlēm vairākumu ar precīzu metienu noslēdza Patriks Puistola.

Latvijas hokejists kopā uz ledus pavadīja 18 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā nopelnīja divu minūšu noraidījumu, divas reizes meta pa pretinieku vārtiem, uzvarēja sešos no 12 iemetieniem un noslēdza maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

Citā spēlē Mika Tumānova pārstāvētā Jiveskiles JYP izbraukumā ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:1) papildlaikā zaudēja Turku TPS. Tumānovs bija pieteikumā, bet laukumā nedevās.

"Jukurit" ar 54 punktiem 34 mačos ieņem piekto vietu 15 komandu konkurencē, bet Jiveskiles JYP ar 46 punktiem 33 dueļos ir 12. vietā.

"Jukurit" iepriekšējā sezonā izcīnīja 11. vietu 15 komandu čempionātā, bet JYP - 13. vietu, izslēgšanas cīņām nekvalificējoties.