Pret Veckaktiņu rupji nospēlējušais zviedrs saņem vienas spēles diskvalifikāciju; slovākiem jau otrā uzvara
Emīls Veckaktiņš pēc grūdiena apmalē kādu brīdi palika guļam uz ledus, tomēr jau drīz pēc tam spēja atgriezties mačā.
2023. gada 27. decembris, 16:16

Zviedrijas U-20 vīriešu hokeja izlases aizsargs Ēliass Salomonsons, kurš otrdien pasaules junioru čempionāta mačā pārkāpa noteikumus pret Emīlu Veckaktiņu, saņēmis vienas spēles diskvalifikāciju, informē Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF).

Jau spēles 25. sekundē Zviedrijas komandas pirmā pāra aizsargs Salomonsons iegrūda apmalē Veckaktiņu, saņemot noraidījumu līdz spēles beigām un dodot latviešiem iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā. Veckaktiņš mača gaitā varēja atgriezties laukumā.

Par grūdienu no mugurpuses, kas varēja izraisīt pretspēlētāja savainojumu, Salomonsons saņēmis viena mača diskvalifikāciju un ceturtdien nevarēs doties laukumā Zviedrijas un Vācijas izlašu spēlē.

Latvijas hokejisti otrdien turnīra pirmajā spēlē ar 0:6 atzina mājinieces Zviedrijas pārākumu.

Slovākijas U-20 vīriešu hokeja izlase trešdien Gēteborgā pasaules junioru čempionāta mačā ar rezultātu 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pārspēja vienaudžus no Šveices.

Tikmēr Slovākijas juniori uzvarējuši abās divās aizvadītajās cīņās, bet šveiciešiem trešdien bija pirmais mačs turnīrā.

Spēles devītajā minūtē haosā pie Šveices izlases vārtiem pretinieki savu cietoksni atstāja tukšu un Samuels Honzeks netraucēts panāca 1:0. Spēles pēdējās divās minūtēs tukšos vārtos ripas iemeta Peters Repčīks vienādos sastāvos un Servācs Petrovskis mazākumā.

B apakšgrupā pirmo vietu ar sešiem punktiem divās spēlēs ieņem Slovākija, bet pārējās četras komandas aizvadījušas pa vienam duelim. ASV ir trīs punkti, savukārt Norvēģija, Šveice un Čehija savos pirmajos mačos pie punktiem netika.

Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektajā vietā esošā komanda aizvadīs vienu spēli par palikšanu elitē.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004. gada dzimušie un jaunāki spēlētāji. Meistarsacīkstes no 26. decembra līdz 5. janvārim norisināsies Gēteborgā.