Šilovam trešā "sausā" uzvara AHL sezonā; Punnenovam rezultatīva piespēle Šveicē
Artūrs Šilovs tika arī atzīts par spēles pirmo zvaigzni.
2023. gada 22. decembris, 11:14

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs ceturtdien trešo reizi sezonā palika nepārspēts Amerikas Hokeja līgas (AHL) mačos un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni Ebotsfordas "Canucks" uzvarā.

"Canucks" hokejisti savā laukumā ar rezultātu 6:0 (1:0, 5:0, 0:0) pārspēja Ontārio "Reign" vienību.

Šilovs atvairīja visas 34 pretinieku mestās ripas. Šosezon viņš piedalījies 16 spēlēs, svinējis deviņas uzvaras, vidēji ielaidis 2,62 ripas un atvairījis 91,0% metienu.

Tikmēr aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Šarlotas "Checkers" mājās ar 2:3 (2:1, 0:1, 0:0, 0:1) papildlaikā zaudēja Alentaunas "Lehigh Valley Phantoms" komandai. Balinskim šajā spēlē negatīvs lietderības koeficients -1.

Citā mačā Vilksbāras/Skrentonas "Penguins" bez uzbrucēja Raivja Ansona pieteikumā viesos ar 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) pārspēja Belvilas "Senators".

"Penguins" ar 33 punktiem 27 spēlēs Austrumu konferencē ieņem ceturto vietu, "Checkers" ar 29 punktiem 26 mačos ierindojas devītajā pozīcijā, kamēr "Canucks" Rietumu konferencē ar 34 punktiem 26 cīņās atrodas trešajā vietā.

Tikmēr Ivars Punnenovs Šveices augstākās hokeja līgas (NL) spēlē asistēja Ronaldam Ķēniņam, kurš ar ripas metienu tukšos vārtos pielika punktu "Lausanne" komandas uzvarai.

Lozannas vienība viesos ar rezultātu 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) uzvarēja Punnenova iepriekš pārstāvēto Langnavas "Tigers".

Pamatlaika beigās, mājiniekiem spēlējot ar tukšiem vārtiem, Punnenovs piespēlēja ripu viduszonā esošajam Ķēniņam, kurš bija nekļūdīgs un trīs sekundes pirms finālsvilpes panāca 3:1. Latviešu uzbrucējs vārtus guva arī otrajā periodā, taču aizmugures dēļ tie netika ieskaitīti.

Punnenovs šajā mačā atvairīja 25 no 26 metieniem. Šajā sezonā Punnenovs 14 spēlēs vidēji ielaidis 3,03 ripas un atvairījis 87,8% metienu.

Ķēniņš ceturtdien uz ledus bija 12 minūtes un 51 sekundi, divreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1. Pretinieku rindās uzbrucējs Oskars Lapinskis desmit minūtēs un 40 sekundēs statistikas ailēs neatzīmējās, tiekot pie neitrāla lietderības koeficienta.

Citā spēlē uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Cīrihes "Lions" mājās ar 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1) papildlaikā zaudēja "Zug" hokejistiem, savukārt Roberts Cjunskis ar "Lugano" viesos ar 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) piekāpās "Fribourg-Gotteron" komandai. Vēl "Biel-Bienne" bez Riharda Bukarta pieteikumā izbraukumā ar 3:4 (1:1, 2:0, 0:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā atzina "Davos" pārākumu, bet "Kloten", kuras uzbrucējs Deniss Smirnovs savainojuma dēļ šosezon vēl nav devies laukumā, viesos ar 3:5 (0:1, 3:1, 0:3) zaudēja Rapersvilas-Jonas "Lakers".

Kopvērtējumā "Lions" ar 68 punktiem 31 spēlē ir pirmā, "Lausanne" ar 57 punktiem 33 mačos ieņem ceturto vietu, "Lugano" ar 50 punktiem 32 dueļos ir sestā, "Tigers" ar 41 punktu 32 cīņās - desmitā, "Biel-Bienne" ar 38 punktiem 31 mačā ieņem 11.vietu, bet "Kloten" ar 34 punktiem 31 cīņās - 12.vietu 14 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Šveices čempioni kļuva Ženēvas "Servette", kas finālsērijā ar 4-3 pieveica "Biel-Bienne".

Savukārt Kristers Gudļevskis ceturtdien atvairīja 19 metienus Brēmerhāfenes "Fischtown Pinguins" komandas uzvarā pēcspēles metienos Vācijas hokeja līgas (DEL) spēlē.

"Fischtown Pinguins" savā laukumā ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) pieveica Minhenes "Red Bull".

Gudļevskis Brēmerhāfenes komandas vārtos atvairīja 19 no 20 metieniem jeb 95% raidījumu, kā arī neļāva sevi pārspēt divos pēcspēles metienos.

Šosezon viņš 26 spēlēs ir atvairījis 92,1% metienu (ceturtais rādītājs līgā), vidēji spēlē savos vārtos ielaižot 1,86 ripas (labākais rādītājs līgā).

Ar 58 punktiem 29 spēlēs "Fischtown Pinguins" turnīra tabulā ieņem otro vietu 14 komandu konkurencē.

"Fischtown Pinguins" vārtsargu trenera amatā darbojas Latvijas speciālists Edgars Lūsiņš.

Tikmēr Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase Gēteborgā pārbaudes spēlē sagrāva Norvēģijas vienaudžus, Sandim Vilmanim gūstot trīs vārtus. Latvieši uzvarēja ar 6:2 (2:1, 3:0, 1:1).

Trešajā minūtē norvēģus vadībā izvirzīja Juhanness Lekebergs.

Perioda beigās 76 sekunžu laikā latvieši izvirzījās vadībā ar precīziem komandas kapteiņa Dana Ločmeļa un Kevina Strādnieka vairākumā gūtajiem vārtiem, rezultatīvi piespēlējot Sandim Vilmanim un Ločmelim.

Uzvaru Latvijas juniori nodrošināja otrā perioda vidū, kad 56 sekunžu laikā soda metienu realizēja Vilmanis un vārtus guva Toms Mots, bet 5:1 19.minūtē vairākumā pēc Emīla Veckaktiņa piespēles panāca Vilmanis.

Trešā perioda vidū norvēģi vienus vārtus atguva, vairākumā izceļoties Kasperam Magnusenam, taču 54. minūtē "hat-trick" pēc Ingus Ločmeļa piespēles noformēja Vilmanis.

Latvijas Hokeja federācija ziņo, ka pēc 60 spēles minūtēm komandas treniņa nolūkā aizvadīja arī piecu minūšu papildlaiku, kurā Latvijas hokejisti guva divus vārtus. Aizsargs Niks Feņenko realizēja vairākumu, bet vārtus guva arī Rinalds Vutkevičs.

Savukārt pēcspēles metienos ar 2:0 pārāki bija norvēģi.

Abas komandas pa vārtiem meta 33 reizes, Latvijas komandas vārtos Deivam Rolovam atvairot 31 metienu.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas hokejisti ar 3:4 (0:0, 2:4, 1:0) piekāpās Čehijai. Latvijas labā vārtus guva Dans Ločmelis, Ēriks Mateiko un Darels Uļjanskis.

Uz Zviedriju Latvijas izlase ir devusies 26 hokejistu sastāvā. Pirms turnīra sākuma izlases sastāvs tiks samazināts līdz 25 spēlētājiem, atskaitot vienu no uzbrucējiem, bet diviem spēlētājiem paliekot rezervistu statusā.

Novembra izlašu logā U-20 izlase piedalījās turnīrā kopā ar Polijas, Lietuvas un Igaunijas pieaugušo valstsvienībām, ierindojoties otrajā vietā.

Latvijas U-20 hokeja izlases pretinieces pasaules čempionāta A apakšgrupā būs Kanāda, Zviedrija, Somija un Vācija. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektajā vietā esošā komanda aizvadīs vienu spēli par palikšanu elitē.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004.gada dzimušie un jaunāki spēlētāji. Meistarsacīkstes no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Gēteborgā.

Darbā ar U-20 hokeja izlasi Ābolam šajā sezonā asistē Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš un Edgars Masaļskis.

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi - Deivs Rolovs ("Lone Star Brahmas", NAHL), Aksels Ozols (Šarlotaunas "Islanders", QMJHL), Linards Feldbergs ("HS Rīga");

aizsargi - Niks Feņenko (Bēkomo "Drakkar", QMJHL), Elvis Laškovs (Ferlahas NHA, Austrija), Renarts Bērziņš ("Mogo"/LSPA), Pēteris Bulāns (Šikutimi "Sagueneens", QMJHL), Viktors Kurbaka (Tršinecas "Ocelārži", Čehija), Kristers Urbanovičs (Oulu "Karpat", Somija), Ingus Ločmelis (Fērbenksa "Ice Dogs", NAHL), Darels Uļjanskis (Stokholmas AIK, Zviedrija);

uzbrucēji - Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte, NCAA), Rainers Rullers (Medisonas "Capitols", USHL), Rodžers Bukarts (Venačī "Wild", WHL), Rainers Dārziņš (Šelefteo AIK, Zviedrija), Sandis Vilmanis (Sarnijas "Sting", OHL), Emīls Veckaktiņš ("Lugano", Šveice), Dāvis Borozinskis (Demoinas "Bucaneers", USHL), Kevins Strādnieks, Rinalds Vutkevičs (abi - "Zemgale"/LLU), Ēriks Mateiko (Sentdžonas "Sea Dogs", QMJHL), Kristofers Krūmiņš (Ņūdžersijas "Hitmen", NAHL), Toms Mots (Brno "Kometa", Čehija), Rauls Ozollapa (Pršerovas "Zubr", Čehija), Kristers Ansons (Blēnvilas/Boisbriānas "Armanda", QMJHL), Otto Poļakovs (Filadelfijas "Rebels", NAHL).