2023. gada 12. novembris, 08:19

Porziņģim 21 punkts "Celtics" uzvarā; Karijs pārsniedz 22 000 punktu robežu

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien guva 21 punktu viņa pārstāvētās Bostonas "Celtics" uzvarā savā laukumā NBA spēlē.

"Celtics" ar 117:94 (30:26, 25:20, 33:25, 29:23) pārspēja Toronto "Raptors".

Porziņģis laukumā pavadītajās 27 minūtēs un 32 sekundēs realizēja sešus no septiņiem divpunktu metieniem, trīs no septiņiem tālmetieniem, bet netrāpīja vienīgo soda metienu. Viņa kontā arī septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas, viena piezīme un +/- rādītājs +12.

"Celtics" rindās rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Džeilens Brauns, bet 27 punktus guva Džeisons Teitums.

"Raptors" komandā 17 punktus guva un septiņas atlēkušās bumbas izcīnīja Paskāls Siakams.

"Celtics" ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs ieņem otro vietu Austrumu konferencē.

Nākamo cīņu Bostonas basketbolisti aizvadīs pirmdien savā laukumā ar Ņujorkas "Knicks".

Tikmēr Klīvlendas "Cavaliers" izbraukumā pieveica Goldensteitas "Warriors", kuras uzbrucējs Dreimonds Grīns trešajā ceturtdaļā pēc sadursmes ar Donovanu Mičelu tika noraidīts no laukuma, bet aizsargs Stefans Karijs guva savu 20 000. punktu līgā.

Klīvlendas komanda pārspēja "Warriors" otro reizi nedēļas laikā, Goldensteitas basketbolistiem šoreiz piekāpjoties "Cavaliers" ar 110:118 (31:30, 21:38, 31:16, 27:34).

Vispirms Grīns Mičelu pagrūda, un drīz pēc tam Mičels uzskrēja Grīnam tieši virsū, pēdējam nometot bumbu zemē un tuvojoties Mičelam. Abi tika izšķirti, taču Grīnam tas bija otrais tehniskais pārkāpums spēlē, nopelnot noraidījumu.

Pirmo tehnisko pārkāpumu Grīnam tiesneši fiksēja pēc video noskatīšanās, kurā bija redzams, kā viņš pāris izspēles iepriekš ar elkoni iesita Mičelam, pēc spēles skaidroja "Warriors" treneris Stīvs Kers.

Klīvlendas vienības labā seši spēlētāji guva vismaz 12 punktus, par rezultatīvāko ar 22 punktiem kļūstot Kerisam Levertam, bet Mičels izcēlās ar 21 punktu, septiņām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un divām pārtvertām bumbām.

"Warriors" labā 30 punktus guva Karijs, 17 sakrājot jau pirmajā puslaikā.

Trešajā ceturtdaļā Karijs kļuva par 36. NBA spēlētāju, kurš guvis 22 000 punktu.

Orlando "Magic" savā laukumā pieveica Milvoki "Bucks" - 112:97 (29:25, 36:24, 23:23, 24:25).

Uzvarētājiem Paolo Bankero sakrāja 26 punktus un 12 atlēkušās bumbas, 24 punktus guva Francs Vāgners, 20 punktus guva Džeilens Sagss, bet 19 punktus - Morics Vāgners.

"Magic" izcīnīja 15 atlēkušās bumbas uzbrukumā.

Viesiem uzvarai nepietika ar Jaņņa Adetokunbo 35 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārķertām bumbām, pieļaujot arī sešas kļūdas.