Vītolai pozitīvs +/- rādītājs (+12) un labākā efektivitāte mačā (27).
2023. gada 26. oktobris, 22:38

Latvijas basketboliste Kristīne Vītola ceturtdien, 26. oktobrī, FIBA Eirokausa mačā atzīmējās ar 16 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām, sekmējot Pirejas "Olympiakos" komandas uzvaru, kamēr citos mačos pa sešiem punktiem guva Laura Meldere un Ilze Jākobsone.

Grieķijas klubs viesos ar rezultātu 59:46 (12:13, 16:14, 12:9, 19:10) pārspēja Slovākijas vienību "Ružomberok".

Vītola, spēlējot 33 minūtes un 54 sekundes, realizēja četrus no astoņiem divpunktu metieniem un astoņus no deviņiem soda metieniem, bet netrāpīja visus trīs tālmetienus. Viņas kontā bija arī divas rezultatīvas piespēles, viena piezīme, divas kļūdas, trīs pārtvertas bumbas, trīs bloķēti metieni, pozitīvs +/- rādītājs (+12) un labākā efektivitāte mačā (27).

Viešņām 16 punktus guva arī Bruke Viljamsa, bet pretiniecēm 18 punktus guva Olha Jackoveca.

F apakšgrupā pēc pirmajām trīs spēlēm līdere ar trīs uzvarām ir Latvijas komanda "TTT Rīga", divus panākumus guvusi "Olympiakos", viena uzvara ir "Kayseri" basketbolistēm, bet visās trīs cīņās zaudējusi "Ružomberok".

Tikmēr Melderes pārstāvētā Venēcijas "Umana Reyer" viesos ar rezultātu 80:64 (19:13, 21:16, 18:15, 22:20) uzvarēja "Bursa" basketbolistes no Turcijas.

Meldere 15 minūtēs un 42 sekundēs grozā raidīja visus trīs divpunktu metienus, nerealizēja vienu tālmetienu, izcīnīja trīs bumbas zem groziem, atdeva divas rezultatīvas piespēles, vienreiz pārkāpa noteikumus, bloķēja vienu metienu, tika pie pozitīva +/- rādītāja +9 un 11 efektivitātes koeficienta punktiem.

Venēcietes ar trīs uzvarām trīs dueļos ir J apakšgrupas līderes, bet aiz viņām ir "Bursa" (2-1), Pēčas PEAC (1-2) un Dubrovnikas "Ragusa" (0-3).

Savukārt Jākobsones pārstāvētā Stambulas "Emlak Konut" mājās ar 52:56 (10:12, 16:20, 12:8, 14:16) atzina Gdiņas "Arka" pārākumu.

Jākobsone laukumā pavadītajās 23 minūtēs un 44 sekundēs izpildīja astoņus tālmetienus, no kuriem mērķi sasniedza divi, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, četrreiz pārkāpa noteikumus, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu bumbu un tika pie sliktākā +/- rādītāja komandā (-10).

L apakšgrupā pa divām uzvarām trīs spēlēs ir "Arka" un "La Roche" basketbolistēm, bet pa panākumam guvušas "Emlak Konut" un "Fribourg" vienības.

Eirokausa izslēgšanas spēlēm kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas un astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm. Izslēgšanas spēles sāksies decembra vidū un risināsies piecās kārtās, kur uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā.