foto: LETA
Stipičs: mūsu komanda uzvarēja psiholoģiski
"Riga" treneris Tomislavs Stipičs.
Futbols
2023. gada 25. oktobris, 22:43

Stipičs: mūsu komanda uzvarēja psiholoģiski

Jauns.lv/LETA

"Riga" futbolisti trešdien "Skonto" stadionā Rīgā kļuva par "Atbildīgas spēles" Latvijas kausa ieguvējiem, pēcspēles sitienos uzvarot psiholoģiski, pēc mača LTV7 tiešraidē teica "Riga" treneris Tomislavs Stipičs.

Jau ziņots, ka "Riga" trešdien "Skonto" stadionā Rīgā ar 1:1 (1:0, 0:1, 0:0, 5:3 - 11 m) uzvarēja RFS.

Spēles laikā vārtus "Riga" labā guva Duglass Aurēliu, bet rezultātu izlīdzināja Jānis Ikaunieks ar 11 metru soda sitienu.

Izšķirošo pēcspēles sitienu realizēja Antonijs Kontrerass.

"RFS spēlēja labi. Viņiem bija labs spēles plāns, labs treneris, viņi spēlēja enerģiski, tomēr 11 metru sitienos uzvarējām psiholoģiski," teica treneris, sakot, ka šobrīd viņa vadītā komanda priecājas, taču vēl ir jāuzvar Latvijas čempionātā.

"Šobrīd nav jārunā par manām izjūtām. Es varu atvainoties par to, ka uzvarējām 11 metru sitienos, un tā tomēr nedaudz ir loterija," pēc mača LTV7 tiešraidē teica uzvarētāju treneris.

"Riga" treneris Tomislavs Stipičs kausu ieguva otro gadu pēc kārtas. Pirms gada viņš to izdarīja ar "Auda", kļūstot par pirmo treneri pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas, kam ar diviem dažādiem klubiem tas izdevies divus gadus pēc kārtas.

Tikmēr Rihards Matrevics atklāja, ka viņa atvairīt pēcspēles sitienu palīdzējis trenera padoms, pēc mača LTV7 tiešraidē teica Matrevics.

Vienīgais sitiens, kurš pēcspēles sitienu sērijā nesasniedza mērķi, bija Petra Mareša raidījums, kuru atvairīja Matrevics. "Treneris pateica," atvairīto sitienu komentēja vārtsargs.

"Viņš man vienreiz jau tajā stūrī iesita. Atļāvos izkustēties nedaudz ātrāk, jo domāju, ka viņš sitīs ar spēku uz precizitāti. Beigās tā arī sanāca," sitienu atceras Matrevics. "Diezgan komfortabli atvairīju. Vienubrīd gan sabijos, kad pa mani trāpīja, jo likās, ka bumba ir vārtos."

Vārtsargs uzsver, ka kausa spēle varbūt nebija tā skatāmākā, it īpaši beigās, taču "Riga" izdarīja savu darbu.

Matrevics norādīja, ka pamatlaika beigās katrā divcīņā "Riga" laukuma pusē uzvarēja RFS spēlētāji, izpildot soda sitienus un bumbas centrējot soda laukumā, kam visticamāk kaut kad vajadzēja beigties ar "Riga" zaudētiem vārtiem.

"Mēs bijām noskaņojušies noturēt rezultātu pēdējās piecās minūtēs un tā nospēlējām arī 30 minūtes papildlaikā. Nebija skatāmākais futbols, bet kauss ir mūsu, un tas ir pats svarīgākais," saka Latvijas izlases vārtsargs.

"Riga" finālā spēlēja ceturto reizi. Pirms tam, trīs sezonas pēc kārtas spēlējot finālā, 2018. gadā komanda pirmo reizi izcīnīja uzvaru, bet RFS finālā spēlēja ceturto reizi pēdējo piecu sezonu laikā, uzvaru svinot 2019. un 2021.gadā.

Abas vienības šosezon Latvijas futbola virslīgā ir tikušās četras reizes, visām spēlēm noslēdzoties neizšķirti - 1:1, 0:0, 2:2 un 0:0.

Kopš 1936.gada pie prestižās trofejas ir tikušas 39 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 13 vienības. 

Pērn pirmoreiz turnīrā uzvarēja "Auda", kas finālā ar 1:0 pārspēja RFS.