Agate Caune ar milzu pārsvaru triumfē U-20 Eiropas čempionātā 3000 metru skrējienā
Latvijas talantīgākā skrējēja Agate Caune.
2023. gada 9. augusts, 09:46

Latvijas sportiste Agate Caune trešdien Jeruzalemē Eiropas U-20 vieglatlētikas čempionātā izcīnīja uzvaru 3000 metru skriešanā.

Caune jau no paša sākuma izvirzījās skrējiena vadībā, arvien attālinādamās no tuvākās sekotājas Vācijas pārstāves Sofijas Benfaresas, pēc veikta kilometra apsteidzot Benfaresu par vairāk nekā sešām sekundēm.

Latvijas skrējēja turpināja palielināt savu pārsvaru, 17 skrējēju konkurencē pārliecinoši finišējot pirmajai ar rezultātu astoņas minūtes un 53,20 sekundes.

Otro vietu ar jaunu personisko rekordu deviņas minūtes un 21,40 sekundes ieņēma poļu staiere Zuzanna Vernicka, bet trešā ar rezultātu deviņas minūtes un 25,42 sekundes finišēja Benfaresa.

Tikmēr Andris Skadiņš desmitcīņā pēc pirmajā dienā veiktajām piecām disciplīnām ieņēma 25. vietu un otro sacensību dienu neuzsāka.

Skadiņš bija iekrājis 3548 punktus un tobrīd ieņēma 25. vietu 29 sportistu vidū.

Uzvaru ceturtdien izcīnīja vācietis Amadeuss Grēbers, kurš sakrāja 8209 punktus.

Otrais ar 8052 punktiem finišēja austrietis Matiass Lašs, bet trešais ar 8009 punktiem bija šveicietis Andrins Hūbers.

Horvāts Roko Farkašs, kurš bija līderis pēc pirmās sacensību dienas, ar 7220 punktiem finišēja vien 17. vietā.

Savukārt tāllēkšanā pamatsacensībās neizdevās iekļūt Gerdai Kerijai Dreimanei, kura ar 6,10 metrus tālu lēcienu ierindojās 16. vietā, bet desmitcīņas sacensības 100 metru skriešanā ar rezultātu 11,12 sekundes uzsāka Andris Skadiņš, ieņemdams 18. vietu 29 sportistu konkurencē.

Vēl iepriekš Gerda Kerija Dreimane izcīnīja sesto vietu septiņcīņas sacensībās.

Pirms pēdējās disciplīnas latviete arī atradās sestajā vietā. 800 metru skrējienā Dreimane finišēja divās minūtēs un 20,28 sekundēs, sasniedzot jaunu personīgo rekordu, un savā skrējienā bija otrā, kamēr kopvērtējumā noslēdzošajā disciplīnā ierindojās sestajā pozīcijā, tiekot pie 820 punktiem.

Pēc visām septiņām disciplīnām Dreimane ar 5622 punktiem ieņēma sesto vietu, no piektās vietas ieguvējas šveicietes Melisas Vilšlēgeres atpaliekot tikai par trīs punktiem.

Septiņcīņā pirmo vietu ieņēma Vācijas sportiste Sandrīna Šprengela, kura kopā sakrāja 4476 punktus, bet otrajā pozīcijā viņai sekoja tautiete Pija Mesinga (5790). Labāko trijnieku noslēdza austriete Sofija Kreinere (5698).

Pirmdien 100 metru barjersprintā Dreimane finišēja 14,23 sekundēs, kas bija 13. rezultāts (946 punkti), augstlēkšanā pārvarēts 1,71 metrs bija devītais rezultāts (867), lodes grūšanā 12,03 metrus tāls meties deva sesto vietu (663) un ļāva pakāpties uz astoto pozīciju summā, taču 200 metru sprintā 25,39 sekundes deva tikai 16.vietu (851).

Savukārt otrdien Latvijas sportiste tāllēkšanā ar 6,18 metrus tālu lēcienu sasniedza labāko rezultātu (905), bet šķēpa mešanā ar 34,92 tālu metienu bija 11. (570).

Otrdien no rīta startēja arī Aleks Pelcmanis 400 metru barjersprinta priekšsacīkstēs, kurās finišēja 53,30 sekundēs, kas deva 29. vietu 39 vieglatlētu konkurencē.

200 metros sacensties otrdien bija paredzēts Ričardam Pederam, taču viņš nestartēja.

Latviju šajā čempionātā pārstāv astoņi sportisti, un galvenā cerība Eiropas U-20 meistarsacīkstēs ir skrējēja Agate Caune, kura plāno startēt 3000 un 5000 metru skrējienos. Vēl čempionātā startē Gerda Kerija Dreimane septiņcīņā un tāllēkšanā, Aleks Pelcmanis 400 metru barjersprintā, Patrīcija Jansone augstlēkšanā, Ričards Peders 110 metru barjersprintā un 200 metru sprintā, Luīze Geistarde lodes grūšanā, Andris Skadiņš desmitcīņā un Laura Osipenko 100 metru barjersprintā.

Delegāciju vada Dmitrijs Miļkevičs, uz Jeruzalemi devušies arī fizioterapeits Jānis Lācis un treneri Raitis Ravinskis, Raivis Maķevics, Mārcis Štrobinders un Māris Urtāns.