Kvjatkovskis nodrošina uzvaru "Tour de France" posma finiša kāpumā
Poļu riteņbraucējam Mihalam Kvjatkovskim nozīmīgs panākums.
2023. gada 14. jūlijs, 20:47

Polijas riteņbraucējs Mihals Kvjatkovskis piektdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" 13.posmā, kamēr vicelīderis slovēnis Tadejs Pogačars samazināja līderpozīcijā esošā dāņa Jonasa Vingegorda pārsvaru.

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands provizoriski finišēja 68.vietā.

Bastīlijas ieņemšanas dienā riteņbraucēji Francijas austrumos mēroja 137,8 kilometrus, no kuriem pēdējie nepilni 20 kilometri bija jāveic augstākās grūtības pakāpes "hors categorie" kāpumā.

Dienas atrāvienā aizbrauca 19 riteņbraucēju liela grupā, kurā visi sportisti bija ārpus kopvērtējuma labāko trīsdesmitnieka. Apmēram 11 kilometrus pirms finiša solo atrāvienā devās Kjvatkovskis ("Ineos Grenadiers"), kurš izcīnīja uzvaru ar finišu trīs stundās 17 minūtēs un 33 sekundēs.

Otrais ar 47 sekunžu deficītu bija atrāviena grupā braukušais beļģis Maksims van Žils ("Lotto Dstny"). Pēdējā kilometrā strauji savu tempu kāpināja Pogačars (UAE), kurš finišēja trešajā pozīcijā 50 sekundes pēc uzvarētāja. Vingegords ("Jumbo-Visma") palika ceturtais, Pogačars viņu apsteidza par četrām sekundēm, tikpat daudz sekunžu pievienojot par trešo vietu posmā.

Neilands ("Israel - Premier Tech") bija kopā ar sportistiem, kuri uzvarētājam zaudēja 18 minūtes un 26 sekundes.

Vingegordu un Pogačaru tagad šķir deviņas sekundes, bet gandrīz trīs minūtes atpaliek austrālietis Džaijs Hindlijs ("Bora-hansgrohe"). Neilands atpaliek vairāk nekā pusotru stundu un ir 54.vietā, bet kalnu karaļa ieskaitē latvietis ir 18.pozīcijā.

Pirmie trīs posmi norisinājās Basku zemē Spānijā, trešajā etapā finišējot jau Francijas dienvidrietumu pilsētā Baijonnā. Pēc tam peletons virzīsies caur Francijas vidieni un finišēs 23.jūlijā Elizejas laukos Parīzē, 21 posmā veicot vairāk nekā 3400 kilometru.

Pirmo reizi pēdējo astoņu gadu laikā tikai viens no 21 posma būs individuālais brauciens.

Pērn savu pirmo lielo titulu izcīnīja dānis Jonass Vingegords, pārspējot iepriekšējo divu sezonu čempionu slovēni Tadeju Pogačaru. Toms Skujiņš bija 60.vietā, bet Neilands - 78.pozīcijā.

Neilands "Tour de France" piedalās trešo reizi karjerā. "Israel - Premier Tech" komanda pēc pērnās sezonas zaudēja UCI Pasaules tūres līmeņa licenci, šogad "Tour de France" startējot ar rīkotāju speciālo ielūgumu. Komandas mērķis ir cīnīties par uzvarām atsevišķos posmos.