foto: Paula Čurkste/LETA
Rīgas dome tērēs gandrīz 100 000 tūkstošus, lai nodrošinātu publisku basketbola skatīšanos
Līdz šim publiskā basketbola skatīšanās ierasti notika pie Brīvības pieminekļa, kad ekrāni tika izvietoti 2015. un 2017. gada Eiropas čempionāta finālturnīru laikā.
Basketbols
2023. gada 6. jūlijs, 15:51

Rīgas dome tērēs gandrīz 100 000 tūkstošus, lai nodrošinātu publisku basketbola skatīšanos

Jauns.lv

Rīgas dome tērēs 97 700 eiro pasaules kausa basketbolā publiskas skatīšanās organizēšanai Esplanādē.

Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien atbalstīja līdzjutēju zonas iekārtošanu un darbības nodrošināšanu Esplanādē no 25. augusta, piešķirot minēto finansējumu no Rīgas domes Rezerves fonda.

Kā tika skaidrots domes deputātiem, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība 2022. gadā tika atzīta par Latvijas labāko sporta spēļu komandu. Tā 2023. gadā pirmo reizi izcīnīja tiesības piedalīties pasaules kausa izcīņas finālturnīrā Indonēzijā.

Daudzi līdzjutēji gatavojas Latvijas komandu atbalstīt klātienē Indonēzijā, bet vēl vairāk būs to līdzjutēju, kuri turēs īkšķus par Latvijas basketbolistiem gan pie TV ekrāniem, gan publiskajās skatīšanās vietās.

Ievērojot, ka, atbalstot Latvijas sportistus, arvien lielāku popularitāti iegūst nozīmīgu, starptautisku sporta sacensību skatīšanās pilsētvidē, kā arī, atsaucoties Latvijas Basketbola savienības aicinājumam, pašvaldība plāno pasaules kausa izcīņas basketbolā spēļu laikā organizēt līdzjutēju zonu Esplanādē.

Plānots, ka Latvijas izlases spēļu dienās līdzjutēju zonu varētu apmeklēt līdz 10 000 rīdzinieku un Rīgas viesu.

Iecerēts nodrošināt iespēju kopā skatīties Latvijas valstsvienības spēles ar Libānas izlasi piektdien, 25. augustā, plkst.12.15, ar Francijas izlasi - svētdien, 27. augustā, plkst.16.30, ar Kanādas izlasi - otrdien, 29. augustā, plkst.16.30, kā arī turpmākās spēlēs, kuru grafiks būs zināms pēc pirmā posma turnīra beigām.

Minēto līdzekļu izlietošanu šodien atbalstīja arī Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja, kas pieņem gala lēmumu par finansējuma piešķiršanu no Rezerves fonda.

Tāpat Rīgas dome piešķirs naudas balvu 8000 eiro apmērā ratiņkērlingistei Poļinai Rožkovai.

Kā norādīts informācijā deputātiem, Latvijas Kērlinga asociācijas sportiste Rožkova deklarēta Rīgā. Viņa Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlases sastāvā startēja pasaules ratiņkērlinga jaukto pāru čempionātā, kas martā norisinājās Kanādā, Ričmondā. Komandas veiksmīgais sniegums ļāva Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlasei izcīnīt vēsturisku panākumu - pirmo vietu pasaules čempionātā.

Līdzekļi naudas balvai arī tiks piešķirti no Rīgas domes Rezerves fonda līdzekļiem. Naudas balvas piešķiršanu šodien atbalstīja arī Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja, kas pieņem gala lēmumu par finansējuma piešķiršanu no Rezerves fonda.