ASV un Kanādas futbolisti sasniedz CONCACAF Nāciju līgas finālu
ASV futbolisti līksmo par vārtu guvumu.
2023. gada 16. jūnijs, 10:35

ASV un Kanādas vīriešu futbola izlases ceturtdien sasniedza Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību reģiona futbola asociāciju konfederācijas (CONCACAF) Nāciju līgas finālu.

Pirmajā pusfinālā kanādieši ar 2:0 (1:0) pārspēja Panamu.

Kanāda izvirzījās vadībā pēc spēlētām 25 minūtēm, kad Panamas vārtos bumbu raidīja Džonatans Deivids, bet otrajā puslaikā pārsvaru dubultoja Alfonso Deivīss, kuram piespēlēja pirmo vārtu autors.

Savukārt otrā pusfinālā ASV ar 3:0 (1:0) guva panākumu pār Meksiku.

Pirmā puslaika izskaņā amerikāņu labā pirmos vārtus guva Kristians Pulisičs, kurš otrā puslaika pirmajā minūtē pārspēja Meksikas vārtsargu arī otro reizi un panāca 2:0. 79. minūtē trešo reizi bumbu Meksikas vārtos raidīja Rikardo Pepi.

Spēles pēdējās 30 minūtes ritēja saspringti, abām komandām iesaistoties rupjībās. Sarkanās kartītes saņēma amerikāņi Vestons Makenijs un Seržinjo Dests, bet no Meksikas izlases tika noraidīti Sesars Montess un Herardo Arteaga.

Pēc tam otrā puslaika kompensācijas laikā tiesnesim uz brīdi nācās apturēt spēli Meksikas līdzjutēju homofobisko saukļu dēļ.

Finālmači un spēle par bronzu paredzēta 19. jūnijā.

CONCACAF Nāciju līgas turnīrs norisinās otro reizi, kamēr pirmajā finālā uzvarēja ASV futbolisti, kuri savā laukumā ar 3:2 papildlaikā pārspēja Meksiku.