Norvēģu vieglatlēti Dimanta līgā savās mājās labo divus rekordus
Vidējo distanču skrējējs norvēģis Jākobs Ingebrigcens apliecina, ka ir lieliski sagatavojies šai sezonai.
2023. gada 16. jūnijs, 10:19

Norvēģis Jākobs Ingebrigcens ceturtdien Dimanta līgas sacensībās Oslo sasniedza jaunu Eiropas rekordu 1500 metru skrējienā, bet viņa tautietis Kaštens Varholms 400 metru barjeroto distanci veica jauna Dimanta līgas rekorda ātrumā.

Jākobs Ingebrigcens, kurš iepriekšējā posmā Parīzē sasniedza jaunu pasaules labāko sasniegumu divu jūdžu skrējienā, sasniedza jaunu Eiropas rekordu 1500 metru skrējienā - trīs minūtes un 27,95 sekundes, kas ir arī jauns sezonas labākais sasniegums pasaulē.

Otrais finišēja spānis Mahameds Katirs (3:28,89), bet trešais - ar jaunu Ziemeļamerikas rekordu (3:29,02) - amerikānis Džereds Nuguse.

Dimanta līgas rekordu sasniedza norvēģis Kaštens Varholms, kurš 400 metru barjeroto distanci veica 46,52 sekundēs, veicot arī sezonas ātrāko skrējienu pasaulē.

Dimanta līgas rekords tika labots arī 4x400 metru stafetē sievietēm, Lielbritānijas komandai ar Kerisu Makoliju, Amu Pipi, Lavieju Nīlsenu un Nikolu Kendelu sastāvā finišējot pēc trim minūtēm un 28,38 sekundēm.

Jūdzes skrējienā panākumu svinēja etiopiete Birke Hailoma, kura sasniedza jaunu pasaules U-20 rekordu, sacensību rekordu un sezonas labāko rezultātu pasaulē četras minūtes un 17,13 sekundes.

Vissīvākā cīņa norisinājās 5000 metru skrējienā, kur tikai fotofinišs izšķīra uzvarētāju, abiem sportistiem sasniedzot personisko rekordu, sacensību rekordu un sezonas labāko rezultātu pasaulē 12 minūtes un 41,73 sekundes. Uzvarēja Etiopijas skrējējs Jomifs Kedželča, bet otrais bija ugandietis Džeikobs Kiplimo.

400 metru distancē ar barjerām jaunu sacensību rekordu un sezonas labāko rezultātu pasaulē sasniedza nīderlandiete Femke Bola - 52,30 sekundes.

3000 metru distancē to pašu spēja paveikt kenijiete Beatrise Čebeta, kura sasniedza jaunu personisko rekordu astoņas minūtes un 25,01 sekunde, uz goda pjedestāla stājoties vien kenijietēm. Otrā bija Liliana Kasaita Rengeruka (8:25,90), trešā - Margareta Čelimo Kipkemboi (8:26,14).

100 metros uzvaru ar sezonas labāko rezultātu pasaulē, kā arī sacensību rekordu 10,75 sekundes izcīnīja Kotdivuāras sprintere Marī Žozē Talū.

Otrā ar personisko rekordu 10,92 sekundes bija Bahamu salu skrējēja Entonika Strekena, bet ātrāk par 11 sekundēm skrēja arī jamaikiete Šerika Džeksone, britu sportistes Dina Ešere-Smita un Derila Nīta, distanci veicot divas sekundes simtdaļas ātrāk par 11 sekundēm.

Kārtslēkšanā uzvarēja zviedrs Armands Duplantis, pārvarot sešu metru un viena centimetra augstumā novietoto latiņu. Trīs lēcieni 6,12 metru augstumā nebija sekmīgi, bet otro vietu ar 5,91 metru izcīnīja Kristofera Nilsena.

Trīssoļlēkšanā ar 14,91 metru tālu lēcienu uzvarēja venecuēliete Julimara Rohasa, aiz sevis atstājot kubieti Lejanisu Peresu Ernandesu ar jaunu personisko rekordu 14,87 metri un ukrainieti Marinu Behu-Romančuku ar 14,75 metriem.

200 metru distancē ar jaunu sacensību rekordu 19,77 metri uzvarēja amerikānis Erijons Naitons, bet 400 metros - Veids van Nīkerks no DĀR - 44,38 sekundes.

Tāllēkšanā uzvaru ar 8,32 metriem izcīnīja šveicietis Zimons Ehammers, kurš par sešiem centimetriem apsteidza amerikāni Markī Dendiju un par 11 centimetriem - grieķi Miltiadi Tentoglu.

Šosezon Dimanta līgā notiks 15 posmi ar finālposmu septembra vidū ASV pilsētā Jūdžinā.