Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Savelija Lapteva sociālo tīklu kontos gan nekas cits neliecina par hakeru aktivitātēm. (Foto: SprintCyclingAgency©2023)

Jaunais krievu riteņbraucējs par kara atbalstīšanu tiek izslēgts no aprites; vainīgi esot hakeri 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Citi sporta veidi
6. jūnijā 15:40 2023. gada 6. jūnijā 15:40
  Jauns.lv
18 gadus vecais krievu riteņbraucējs Savelijs Laptevs ticis izslēgts no sporta veida aprites, jo pārkāpis starptautiskās riteņbraukšanas savienības (UCI) noteiktos ierobežojumus, vēsta “Inside the Games”.

UCI noteikumi paredz, ka Krievijas un Baltkrievijas riteņbraucējiem ir atļauts piedalīties sacensībās kā neitrāliem sportistiem, kamēr viņi neizrāda atbalstu Ukrainā notiekošajai karadarbībai. Puisis esot sociālajos tīklos spiedis “patīk” ierakstiem, kas atbalsta Krievijas uzsākto militāro agresiju.


Puusaudža tēvs Georgijs Laptevs apgalvo, ka viņa dēla izslēgšana no UCI sacensībām ir "pārpratums", apgalvojot, ka viņa sociālo tīklu konts esot "uzlauzts".

Savelijs Laptevs, kurš pagājušā gada decembrī parakstīja līgumu ar Kazahstānas komandu “Astana Qazaqstan DT”, ir kļuvis par jaunāko Krievijas riteņbraucēju, kuram liegta iespēja piedalīties UCI sacensībās, jo viņš neatbilst kritērijiem, ziņo Krievijas oficiālā valsts ziņu aģentūra TASS.

Saskaņā ar UCI noteikumiem Krievijas un Baltkrievijas riteņbraucēji varēs atgriezties sacensībās kā individuāli neitrāli sportisti, ja vien viņi sociālajos plašsaziņas līdzekļos vai intervijās nav pauduši atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā un nav saistīti ar armiju.

Grigorijs Laptevs aģentūrai TASS pastāstīja, ka viņa 18 gadus vecais dēls piektdien (2. jūnijā) no UCI saņēmis informāciju, ka viņš "esot spiedis “patīk” ierakstiem sociālajos tīklos par politisko situāciju".

"Savelijs jau ir nosūtījis vēstuli UCI, kurā paskaidrojis, ka viņam ar to nav nekāda sakara," sacīja sportista tēvs. "Es nesaprotu, kā tas varēja notikt, iespējams, viņa konts tika uzlauzts. Tuvākajās 10 dienās viņam nav plānoti nekādi starti, tāpēc man ir grūti pateikt, vai viņš varēs turpināt startēt “Astana” komandā.

Saistītās ziņas

Slēpošanas leģenda SOK karogu nosauc par lupatu, zem kura krievu sportistu startēšana būtu dzimtenes nodevība 3
Vairāki izcili krievu sportisti neierodas pie Putina uz godināšanu Kremlī: kādi tam bijuši iemesli?
“Es esmu sporta veida seja!” Putinu atbalstošais krievu sportists ar mazvērtības kompleksiem nesirgst 3

Krievijas mediji par notikušo nekautrējas lietot skaļus un agresīvus virsraksts, piemēram, “UCI nogalina jaunā krievu riteņbraucēja karjeru”, aizmirstot, ka ar “nogalināšanu” nodarbojas tieši viņu tautieši.

Laptevs tika atstādināts mazāk nekā nedēļu pēc tam, kad kļuva zināms, ka UCI ir bloķējusi olimpisko medaļnieču Anastasijas Voinovas un Marijas Novolodskas, kā arī paralimpiskā riteņbraucēja Alekseja Obidenova dalību sacensībās.

Savukārt Krievijas riteņbraucējiem Gļebam Siricam un Aleksejam Medvedevam ticis atļauts atgriezties sacensībās, kas nozīmē, ka viņi varēs piedalīties UCI pasaules čempionātā, kas augustā norisināsies Glāzgovā.

Citi šobrīd lasa

Liepājniekiem šausmas iedzen balts busiņš, dedzina kokus Botāniskajā dārzā, sabojā zelta rudeni: kriminālā province
Vēl viena Latvijas spēka vieta - maģiskais Raudas mežs pie Tukuma
Cilvēki ar īpašām vajadzībām lūdz palīdzību: jāpārdod 2500 sveču
Pievienot komentāru