Porziņģis "plosās" — 32 punkti un 13 atlēkušās bumbas "Wizards" uzvarā pār spēcīgo "Celtics"
Kristapam Porziņģim lieliska spēle pret šobrīd otro spēcīgāko NBA komandu
2023. gada 29. marts, 07:50

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 32 punktus un sakrāja 13 atlēkušās bumbas viņa pārstāvētās Vašingtonas "Wizards" vienības panākumā savā laukumā pār Bostonas "Celtics".

Vašingtonas "Wizards" vienu no spēcīgākajām līgas komandām Bostonas "Celtics" pieveica ar 130:111 (29:23, 35:28, 35:27, 31:33).

Porziņģis 33 minūtēs un 58 sekundēs laukumā grozā raidīja 11 no 16 divpunktu metieniem, trīs no pieciem tālmetieniem un vienīgo soda metienu. Latvieša rēķinā arī sešas rezultatīvas piespēles, pa pārtvertai bumbai un bloķētam metienam, viena personiskā piezīme un spēlē labākais +/- rādītājs +26.

Porziņģis kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju, bet 25 punktus, desmit atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Deni Avdija, 19 punktus un deviņas rezultatīvas piespēles Montī Morisa kontā

Traumu dēļ spēlē nepiedalījās Bredlijs Bīls un Kails Kuzma.

Viesu sastāvā rezultatīvākais bija Džeisons Teitams, kurš sakrāja 28 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. 18 punktus guva Džeilens Brauns.

"Wizards" komanda sagādāja "Celtics" zaudējumu pēc trim uzvarētām spēlēm.

Vašingtonas vienība ar 34 uzvarām 76 mačos ieņem 11.vietu Austrumu konferencē. Sešus mačus pirms pamatturnīra beigām desmito vietu konferencē, kas dod vietu "play in" turnīrā, ar bilanci 36-39 ieņem Čikāgas "Bulls". "Celtics" ar 52 uzvarām 76 mačos ieņem otro vietu.konferencē.

Nākamo spēli Vašingtonas basketbolisti aizvadīs piektdien savā laukumā ar Orlando "Magic".

Citā mačā Goldensteitas "Warriors" savā laukumā atspēlēja 20 punktu deficītu un pārspēja Ņūorleānas "Pelicans", Stefanam Karijam uzvarētāju labā gūstot 39 punktus, bet Šarlotas "Hornets" spēlētājs Pols Vašingtons ar 43 punktiem sasniedza karjeras rekordu un palīdzēja komandai uzvarēt.

Goldensteitas "Warriors" mājās apspēlēja Ņūorleānas "Pelicans" ar 120:109 (25:36, 21:27, 39:26, 35:20).

Karijs otrajā puslaikā realizēja piecus no saviem astoņiem trīspunktnieku metieniem, bet pašreizējā NBA čempione "Warriors" svinēja uzvaru, atspēlējoties no 43:63 deficīta pirmā puslaika beigās.

Karijs sakrāja arī pa astoņām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm, Džordans Pūls ceturtajā ceturtdaļā guva 13 no sava 21 punkta, bet 17 punktus "Warriors" labā guva Klejs Tompsons.

Brendons Ingrems "Pelicans" labā guva 26 punktus, sakrājot arī astoņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles, bet Trejs Mērfijs guva 21 punktu.

Rietumu konferences turnīra tabulā "Warriors" tagad ar bilanci 40-37 ieņem sesto vietu, bet "pelikāni" cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā ar 38 panākumiem 76 mačos ir divas vietas zemāk.

Oklahomasitijas "Thunder" zaudējumā mājās Šarlotas "Hornets" ar 134:137 (23:26, 45:31, 31:36, 35:44) visu rindās 43 punktus guva Vašingtons, 22 no punktiem sakrājot pēdējā ceturtdaļā un sekmējot komandas trešo uzvaru pēc kārtas.

Vašingtons realizēja 11 no 15 divpunktu metieniem un piecus no deviņiem tālmetieniem.

Vēl seši basketbolisti uzvarētāju rindās guva no 11 līdz 19 punktiem, ar "double-double" izceļoties Nikam Ričardsam (14 punkti un 11 atlēkušās bumbas)  un Kajam Džonsam (12+14).

Mājiniekiem nelīdzēja arī Džeilena Viljamsa (31 punkts), Aizejas Džo (33 punkti) un Džoša Gideja (31 punkts), kurš sakrāja arī desmit atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles, kopā gūtie 95 punkti.

Vēl vienā spēlē, kurā Atlantas "Hawks" savā laukumā pieveica Klīvlendas "Cavaliers" ar 120:118 (24:24, 35:27, 35:33, 26:34), viesiem nelīdzēja arī Donovana Mičela gūtie 44 punkti, 27 punktus pievienojot Dariusam Gārlandam un 20 punktus, 15 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles sakrājot Evanam Moblijam.  Savukārt uzvarētājiem Dežontem Marejam 29 punkti, bet rezerves cenra spēlētājam Onjekam Okungvu 21 punkts un deviņas atlēkušās bumbas.

Mičels šajā spēlē atkārtoja Lebronam Džeimsam piederošo "Cavaliers" rekordu, sezonas laikā desmit spēlēs gūstot 40 vai vairāk punktus.