Gražulis un Bertāns rezultatīvi zaudējumos; Vītolai "double-double"
Latvijas basketbola izlases uzbrucējs Andrejs Gražulis.
2023. gada 27. marts, 12:37

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien Itālijas A sērijas mačā guva 18 punktus, taču tas neglāba Trento "Dolomiti Energia" no neveiksmes.

Trento vienība savā laukumā ar rezultātu 79:87 (19:20, 18:24, 22:17, 20:26) piekāpās "Napoli".

Gražulis laukumā bija 23 minūtes, kuru laikā grozā meta sešus no septiņiem divu punktu metieniem un divus no pieciem tālmetieniem. Viņš statistikā atzīmējās arī ar vienu rezultatīvu piespēli, vienu kļūdu, četrām piezīmēm un sakrāja efektivitātes koeficientu 11 un +/- rādītāju -8.

Mājinieku rindās Latvijas basketbolists bija rezultatīvākais, kamēr viesu komandā ar 28 punktiem izcēlās Džordans Hovards.

Savukārt Artūra Strautiņa pārstāvētā Redžo Emīlijas "UnaHotels" viesos ar rezultātu 69:78 (11:21, 18:31, 23:10, 17:16) atzina Venēcijas "Umana Reyer" pārākumu.

Strautiņš spēlēja 18 minūtes un guva septiņus punktus, grozā metot divus divu punktu metienus un trīs no četriem soda metieniem. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, divas kļūdas, viena pārtverta bumba, trīs piezīmes, trīs izprovocēti sodi, sakrāts efektivitātes koeficients četri un +/- rādītājs -7.

"Dolomiti Energia" ar 11 uzvarām 22 spēlēs turnīra tabulā ieņem astoto vietu, Artjoma Butjankova pārstāvētā Skafati "Givova" ar astoņiem panākumiem ierindojas 13. pozīcijā, kamēr "UnaHotels" ar bilanci 7-16 atrodas 16. vietā 16 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "AX Emporio Armani Olimpia".

Tikmēr Dairis Bertāns svētdien guva 13 punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, viņa un Anžeja Pasečņika pārstāvētajai Seviljas "Real Betis" piedzīvojot zaudējumu.

Seviljas basketbolisti mājās ar rezultātu 66:79 (20:25, 10:15, 20:18, 16:21) atzina Malagas "Unicaja" pārākumu.

Bertāns laukumā pavadīja 30 minūtes un 32 sekundes, realizējot trīs no septiņiem tālmetieniem un četrus no pieciem soda metieniem, bet netrāpot visus trīs divpunktu metienus. Viņa kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, trīs piezīmes, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi, otrs labākais +/- rādītājs komandā (-1) un astoņi efektivitātes koeficienta punkti.

Pasečņiks 12 minūtēs un septiņās sekundēs grozā raidīja vienu no četriem divpunktu metieniem, izcīnīja trīs bumbas zem groziem, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie negatīva +/- rādītāja (-9).

Seviljas komandā 22 punktus guva Žans Montero, bet pretiniekiem ar 23 punktiem atzīmējās Dario Brisvela.

Savukārt Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas "Baskonia" ar savā laukumā ar rezultātu 100:78 (24:17, 27:10, 27:25, 22:26) pārspēja Bilbao "Surne".

Latvijas basketbolists laukumā bija 26 minūtes un 18 sekundes, kuru laikā grozā meta vienu divu punktu metienu un atzīmējās statistikā ar atlēkušo bumbu, pārtvertu piespēli, trīs piezīmēm, diviem izprovocētiem sodiem un sakrāja +/- rādītāju +26 un efektivitātes koeficientu divi.

Sestdien Mārcis Šteinbergs ar rezultatīvām darbībām neatzīmējās, viņa pārstāvētajai Manrezas "Baxi" viesos ar 86:79 pārspējot "Girona" komandu.

"Baskonia" ar 20 uzvarām 24 mačos turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet pārējās trīs latviešu pārstāvētās komandas ir turnīra tabulas lejasdaļā. "Baxi" ar sešām uzvarām un 17 neveiksmēm atrodas 16. vietā, "Real Betis" ar bilanci 5-19 ir vienu pozīciju zemāk, kamēr "Fuenlabrada", kuras rindās savainojuma dēļ sezonu noslēdzis Rodijs Mačoha, ar 3-20 ierindojas pēdējā pozīcijā 18 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides "Real", kas sērijā ar 3-1 pieveica "Barcelona".

Tikmēr Kristīne Vītola svētdien Itālijas A sērijas mačā guva 13 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, palīdzot Raguzas "Passalacqua" tikt pie panākuma.

Raguzas vienība viesos ar rezultātu 68:57 (15:18, 15:11, 18:17, 20:11) uzvarēja Monkaljēri "Akronos Tech".

Vītola laukumā pavadītajās 36 minūtēs un 18 sekundēs grozā meta četrus no septiņiem divu punktu metieniem, vienu tālmetienu un divus soda metienus. Viņa statistikā izcēlās arī ar 11 bumbām zem groziem, divām rezultatīvām piespēlēm, divām kļūdām, diviem bloķētiem metieniem, četrām piezīmēm, četriem izprovocētiem sodiem un sakrāja +/- rādītāju +11.

"Passalacqua" komandā rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Nikole Romeo, kamēr mājinieces no zaudējuma neglāba Katrīnas Vestbeldas 15 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Citā mačā Boloņas "Virtus Segafredo", Kitijai Laksai laukumā nedodoties, savā laukumā ar rezultātu 90:51 (22:13, 18:11, 19:20, 31:7) sagrāva "Brixia", kuras rindās Līga Vente laukumā pavadītā gandrīz 31 minūtē izcēlās ar sešiem punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

Tikmēr Venēcijas "Umana Reyer", Laurai Melderei paliekot ārpus sastāva, izbraukumā ar rezultātu 67:51 uzvarēja Sesto Sandžovanni "Allianz Geas".

"Virtus Segafredo" ar 24 uzvarām 26 spēlēs turnīra tabulā ieņem pirmo vietu, bet trešā ar bilanci 22-4 ir "Umana Reyer". "Passalacqua" tikusi pie 14 uzvarām un ir sestā, kamēr "Brixia" ar diviem panākumiem 26 cīņās ierindojas pēdējā vietā 14 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Skio "Famila" basketbolistes, kuras finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pārspēja Boloņas "Virtus Segafredo".