Kurucam astoņi punkti uzvarētā Spānijas čempionāta spēlē
Artūrs Kurucs.
2023. gada 6. marts, 11:59

Artūrs Kurucs svētdien Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē guva astoņus punktus, viņa pārstāvētajai Vitorijas "Baskonia" izcīnot panākumu.

"Baskonia" mājas spēlē ar rezultātu 105:81 (22:19, 34:20, 23:24, 26:18) pārspēja "Granada" basketbolistus.

Kurucs laukumā bija 23 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā grozā meta vienu no diviem divu punktu metieniem un divus no sešiem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbās, trīs reizes rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu pretinieku piespēli, nopelnīja divas piezīmes, sakrāja +/- rādītāju +32 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu seši.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Maiks Kotsars, bet Stīvens Īnaks pievienoja 14 punktus un 11 bumbas zem groziem.

Viesu komandā ar 21 punktu un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Alekss Renfro.

"Baskonia" ar 17 panākumiem 21 mačā turnīra tabulā atrodas trešajā vietā. Daira Bertāna un Anžeja Pasečņika pārstāvētā Seviljas "Real Betis" ar piecām uzvarām un 16 neveiksmēm ieņem 16. vietu, Manrezas "Baxi" ar Mārci Šteinbergu ar bilanci 4-16 ir 17. vietā, bet "Fuenlabrada", kuras rindās spēlē Rodijs Mačoha, ar trim uzvarām un 18 zaudējumiem ierindojas pēdējā vietā 18 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides "Real", kas sērijā ar 3-1 pieveica "Barcelona".

TIkmēr Andrejs Gražulis svētdien Itālijas A sērijas mačā guva sešus punktus un palīdzēja Trento "Dolomiti Energia" izcīnīt uzvaru.

"Dolomiti Energia" mājas spēlē ar rezultātu 83:76 (19:18, 17:24, 21:18, 26:16) pārspēja Brešas "Germani".

Gražulis laukumā pavadītajās 23 minūtēs grozā meta trīs divu punktu metienus, kā arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pa reizei pieļāva kļūdu un pārtvēra pretinieku piespēli, nopelnīja četras piezīmes, izprovocēja vienu sodu, sakrāja +/- rādītāju -1 un efektivitātes koeficientu trīs.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Mateo Spanjolo, kamēr Brešas vienībā Amadeo Dela-Vale izcēlās ar 21 punktu.

Citā spēlē Artūra Strautiņa pārstāvētā Redžo Emīlijas "UnaHotels" izbraukumā ar rezultātu 57:64 (20:19, 18:19, 13:19, 6:7) piekāpās Veronas "Tezenis".

Strautiņš spēlēja trīs minūtes, kuru laikā punktus neguva un tika pie vienas atlēkušās bumbas, vienas piezīmes, sakrājot +/- rādītāju -5 un efektivitātes koeficientu -1.

Vēl, Artjomam Butjankovam paliekot ārpus pieteikuma spēlei, Skafati "Givova" viesos ar rezultātu 80:89 (21:26, 18:26, 12:25, 29:12) atzina Milānas "AX Emporio Armani Olimpia" vienības pārākumu.

"Dolomiti Energia" ar 11 uzvarām 20 spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu, "Givova" ar septiņiem panākumiem ierindojas 12. pozīcijā, kamēr "UnaHotels" ar bilanci 5-15 atrodas 16. vietā 16 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "AX Emporio Armani Olimpia".

Tikmēr Kitija Laksa Itālijas A sērijas mačā guva 15 punktus un palīdzēja Boloņas "Virtus Segafredo" izcīnīt panākumu.

Boloņas komanda viesos ar rezultātu 85:60 (30:2, 11:17, 28:18, 16:23) guva panākumu pār Venēcijas "Umana Reyer", kuras rindās ārpus pieteikuma mačam palika Laura Meldere.

Laksa uz laukuma pavadītajā 31 minūtē un 16 sekundēs realizēja divus no trijiem divu punktu metieniem, trīs no sešiem tālmetieniem un divus soda metienus, sakrājot 15 punktus. Viņa arī tika pie četrām bumbām zem groziem, vienas pārtvertas piespēles, divām personīgajām piezīmēm un divām izprovocētiem sodiem, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +35.

Latvijas basketboliste bija rezultatīvākā uzvarētāju rindās, kamēr Iliāna Rūperte izcēlās ar 13 punktiem un 14 bumbām zem groziem. Pretinieču vienību no neveiksmes neglāba Džesikas Šepardas 24 punkti.

Savukārt sestdien Līga Vente guva astoņus punktus, taču viņas un Ances Aizsilas pārstāvētā "Brixia" izbraukumā ar rezultātu 51:59 (16:13, 14:15, 14:18, 7:13) piekāpās Sanmartīno "Fila" basketbolistēm.

Vente laukumā bija 14 minūtes un 30 sekundes, kuru laikā grozā meta trīs no četriem divu punktu metieniem un divus soda metienus, kā arī atzīmējās statistikā ar četrām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, divām piezīmēm, četriem izprovocētiem sodiem un sakrāja efektivitātes koeficientu 14. Aizsila palika ārpus "Brixia" pieteikuma šim mačam.

Vēl Raguzas "Passalacqua", kuras rindās bija pieteikta mačam Kristīne Vītola, taču laukumā nedevās, mājās ar rezultātu 85:79 (18:31, 20:14, 17:15, 30:19) uzvarēja Faencas "E-Work".

"Virtus Segafredo" ar 20 uzvarām 22 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet trešā ar bilanci 18-4 ir "Umana Reyer". "Passalacqua" tikusi pie 12 uzvarām 22 mačos un ir sestā, kamēr "Brixia" ar diviem panākumiem 23 cīņās ierindojas pēdējā vietā 14 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Skio "Famila" basketbolistes, kuras finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pārspēja Boloņas "Virtus Segafredo".