"Al Hilal" sensacionāli iekļūst FIFA Klubu pasaules kausa finālā
Komandas biedri sveica mača galveno varoni Saūda Arābijas izlases līderi Salemu Al-Davsāri.
2023. gada 8. februāris, 11:17

Rijādas "Al Hilal" komanda otrdien Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu pasaules kausa pusfinālā negaidīti uzvarēja Brazīlijas vienību Riodežaneiro "Flamengo".

Marokā notiekošā turnīra pusfināla mačā "Al Hilal" uzvarēja ar rezultātu 3:2 (2:1).

Trešdien Madrides "Real" un Kairas "Al Ahly" duelī noskaidrosies "Al Hilal" pretiniece finālā.

Rijādas komandu jau ceturtajā minūtē ar precīzu 11 metru soda sitienu vadībā izvirzīja Salems Al-Davsāri, bet 20. minūtē 1:1 panāca Pedru. Pirmā puslaika kompensācijas laikā Al-Davsāri realizēja vēl vienu "pendeli", turklāt Gersons pēc spēles ar roku saņēma otro dzelteno kartīti un atstāja Brazīlijas komandu mazākumā.

Spēles 70. minūtē pēc Al-Davsāri piespēles Lučiāno Vjeto sita bumbu zem vārtu pārliktņa un panāca 3:1 "Al Hilal" labā. "Flamengo" no zaudējuma neizglābās, lai gan kompensācijas laikā Pedru ar sitienu no tuvas distances vienus vārtus atguva.

Fināls norisināsies 11. februārī Rabātā.

Pērn Abū Dabī notikušajā finālā Londonas "Chelsea" ar 2:1 papildlaikā pieveica Sanpaulu "Palmeiras".

Šogad futbolisti par FIFA Klubu pasaules kausu cīnās 19.reizi.

Turnīra titulētākais klubs ar četrām uzvarām ir Madrides "Real" no Spānijas.

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000. gada. Plānots, ka nākamajā FIFA Klubu pasaules kausā būs plašāka komandu pārstāvniecība.