foto: Ella Ling/Shutterstock/ Vida Press
Ostapenko un Gulbim vērā ņemams kāpums pasaules rangā
Aļona Ostapenko pagājušājā nedēļā pirmo reizi karjerā aizspēlējās līdz "Australian Open" ceturtdaļfinālam.
Citi sporta veidi
2023. gada 30. janvāris, 11:14

Ostapenko un Gulbim vērā ņemams kāpums pasaules rangā

Jauns.lv/LETA

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko jaunajā Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) pasaules rangā pēc Austrālijas atklātā čempionāta pakāpusies par piecām pozīcijām un ieņem 12. vietu.

Aizvadītajās divās nedēļās norisinājās Austrālijas atklātais čempionāts un sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Ostapenko pirmo reizi sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā piedzīvoja neveiksmi, ar 2-6, 4-6 zaudējot Kazahstānas tenisistei Jeļenai Ribakinai.

Tikmēr astoņas pozīcijas zaudējusi Darja Semeņistaja (256.), bet Daniela Vismane atguvusi piecas vietas (284.). Diāna Marcinkēviča noslīdējusi par piecām pozīcijām zemāk (379.), kamēr Kamila Bartone saglabājusi 626. vietu. Vēl attiecīgi trīs un divu vietu kritumu piedzīvojušas Anna Ozerova (976.) un Margarita Ignatjeva (1292.).

Ranga līdere joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kamēr uz otro vietu pakāpusies neitrālā tenisiste Arina Sabaļenka, kura triumfēja Austrālijas atklātajā čempionātā. Pa vienai vietai zaudējušas tunisiete Onsa Žabēra, ASV tenisiste Džesika Pegula un Francijas sportiste Karolīne Garsija, kuras tagad ieņem attiecīgi trešo, ceturto un piekto vietu. Sestā ir Koko Gofa no ASV, septīto pozīciju ieņem grieķiete Marija Sakari, astotā ir neitrālā tenisiste Darja Kasatkina un uz devīto pozīciju pakāpusies šveiciete Belinda Benčiča. Labāko desmitnieku noslēdz Ribakina, kura pēc Austrālijas atklātā čempionāta pusfināla sasniegšanas pakāpusies par 15 vietām un pirmo reizi spējusi ielauzties WTA ranga pirmajā desmitniekā.

Dubultspēlēs Ostapenko saglabā 11. vietu, kamēr Vismane ir par divām vietām augstāk nekā iepriekš (238.), Marcinkēviča pakāpusies par septiņām pozīcijām (245.), bet Semeņistaja ir par 14 vietām augstāk (275.). Bartone noslīdējusi par 20 pozīcijām (505.), Patrīcija Špaka un Elza Tomase - par četrām pozīcijām (abām dalīta 904.), Denīza Marcinkēviča - par vienu pozīciju (947.), Līga Dekmeijere - par 22 pozīcijām (1207.) un Ignatjeva zaudējusi trīs vietas (1223.), bet Ozerovai padevies vienas pozīcijas kāpums (1359.)

Tikmēr Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā atguvis 25 pozīcijas un ieņem 289. vietu.

Gulbis, kamēr Austrālijā norisinājās sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs, Tenerifē pēc kvalifikācijas pārvarēšanas "Challenger" pamatturnīrā zaudēja pirmajā kārtā, bet Beļģijā "Challenger" turnīrā kā "laimīgais zaudētājs" ieguva tiesības spēlēt pamatturnīrā, kur piekāpās otrās kārtas mačā.

Latvijas otrā rakete Roberts Štrombahs ir par divām vietām augstāk nekā iepriekš (486.), Kārlis Ozoliņš savu pozīciju nemaina (dalīta 1215.), bet Mārtiņš Rocēns pakāpies par trīs vietām augstāk (dalīta 1859.).

Pēc triumfa Austrālijas atklātajā čempionātā rangā pirmo vietu atguvis serbs Novāks Džokovičs, bet uz otro vietu noslīdējis spānis Karloss Alkarass. Uz trešo pozīciju pakāpies grieķis Stefans Cicips, kamēr vienu vietu zaudējis norvēģis Kaspers Rūds, kurš ierindojas ceturtajā pozīcijā. Uz piekto vietu pakāpies neitrālais tenisists Andrejs Rubļevs, četru vietu kritumu piedzīvojis spānis Rafaels Nadals un septīto vietu saglabājis kanādietis Fēlikss Ožē-Aljasims. Vienas pozīcijas kāpums padevis amerikānim Teiloram Fricam, dānim Holgeram Rūnem un polim Hubertam Hurkačam, kuri tagad ieņem attiecīgi astoto, devīto un desmito vietu.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis pakāpies par piecām vietām un ieņem 363. pozīciju, Štrombahs pakāpies par 16 ailītēm (558), Ozoliņš ir par trīs vietām augstāk (dalīta 1209.), kamēr Rocēns saglabājis iepriekš ieņemto pozīciju (dalīta 1553.).