foto: LETA
Cipuļa divnieku ekipāža izcīna sesto vietu pasaules čempionātā
Latvijas bobslejists Emīls Cipulis.
Citi sporta veidi
2023. gada 29. janvāris, 23:55

Cipuļa divnieku ekipāža izcīna sesto vietu pasaules čempionātā

Jauns.lv/LETA

Latvijas bobsleja pilota Emīla Cipuļa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža svētdien, Sanktmoricā, Šveicē izcīnīja sesto vietu pasaules čempionātā, kamēr debitants Jēkabs Kalenda ar Dāvi Spriņģi bija 13.pozīcijā.

Četru braucienu summā par uzvarētāju kļuva vācieši Johanness Lohners un Georgs Fleišhauers, kuri vicečempionu, savu titulēto tautieti Frančesko Frīdrihu pārspēja par 0,49 sekundēm, bet vēl sekundes simtdaļu zaudēja mājinieks Mihaels Fogts. Ceturtās vietas ieguvējs Kristofers Hāfers no Vācijas pirmajam trijniekam zaudēja 0,36 sekundes.

Cipulis, kurš bija ātrākais otrajā braucienā, čempionam summā zaudēja 1,10 sekundes, bet līdz pirmajam trijniekam pietrūka sešas sekundes desmitdaļas. Kalenda atpalika 3,22 sekundes.

Pēc sestdien notikušajiem pirmajiem diviem braucieniem Cipuļa ekipāžai bija sestajā vieta, bet Kalenda ieņēma 16.pozīciju, ar šādiem numuriem startējot trešajā braucienā. Cipulis ar Mikni līderiem zaudēja gandrīz sekundi, bet līdz pirmajam trijniekam bija 0,57 sekundes.

Trešajā braucienā Cipuļa ekipāža uzstūma sesto ātrāko startu un finišā sasniedza trešo rezultātu, summā saglabājot sesto pozīciju. Līdz godalgotajām pozīcijām deficīts pieauga par vēl četrām sekundes simtdaļām, bet pirmais piecinieks bija 0,35 sekundes priekšā.

Kalendam ar Dāvi Spriņģi bija ceturtais labākais starta ieskrējiens un desmitais laiks finišā, kas ļāva veikta četru pozīciju kāpumu uz 12.vietu. Līdz pirmajam desmitniekam gan bija jau sešas sekundes desmitdaļas.

Pirms pēdējā brauciena Lohneru un Frīdrihu šķīra 0,69 sekundes, trešais bija Fogts, kurš no otrās vietas atpalika sekundes simtdaļu, bet ceturtajā pozīcijā esošajam britam Bredam Holam priekšā bija 0,14 sekundes.

Ceturtajā braucienā Cipulim un Miknim bija ceturtais labākais rezultāts startā un pirmais finišā, taču pakāpties pozīciju augstāk neizdevās. Kalenda un Spriņģis startā bija piektie labākie, bet finišā uzrādītais 12.rezultāts lika atkāpties pozīciju zemāk.

Hols pēc nelielas kļūdas atvadījās no cīņas par pirmo trijnieku, uz ceturto vietu pakāpjoties Hāferam. Fogts un Frīdrihs braucienos uzrādīja identisku laiku un arī pēc četriem braucieniem viņus šķīra vien sekundes simtdaļa. Lohnera ekipāža pēdējā braucienā sasniedza piekto rezultātu, taču ar to bija gana, lai nosargātu uzvaru summā.

Latvijas bobslejisti šosezon piedalījušies pēdējos trijos no sešiem Pasaules kausa posmiem, līdz jaunajam gadam startējot tikai Eiropas kausā. Cipulim līdzšinējos trīs posmos ir viena sestā un divas septītās vietas, kamēr Kalenda etapos, kuros tika pie ieskaitīta rezultāta, ieņēma 14. un 16.pozīciju.

Sanktmoricas trasē Cipulis ir startējis pērn Pasaules kausa posmā (14.vieta) un aizpērn pasaules junioru čempionātā (septītā pozīcija), kamēr Kalenda šajā dabīgā ledus trasē startēja pirmo reizi karjerā.

Latvijas labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, šosezon nestartē.

Nākamnedēļ turpat Sanktmoricā tiks dalītas godalgas četrinieku sacensībās.

Pirms došanās uz Siguldu, kur no 12. līdz 19.februārim notiks pēdējais Pasaules kausa posms, bobslejisti un skeletonisti piestās Austrijas trasē Insbrukā, kas posmu uzņems no 7. līdz 12.februārim.