Ķēniņam karjeras pirmie vārti NHL izslēgšanas spēlēs. VIDEO
Ronalda Ķēniņa vārtu guvums.
2015. gada 18. aprīlis, 09:38

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš piektdien guva savā karjerā pirmos vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa karjerā, palīdzot Vankūveras "Canucks" komandai panākt izlīdzinājumu Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā.

Aizvadītajā mačā "Canucks" ar rezultātu 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) savā laukumā pieveica Kalgari "Flames" hokejistus.

Ķēniņš precīzi meta trešās trešdaļas trešajā minūtē, tobrīd izvirzot savu komandu vadībā ar 3:0. Uzvarētājiem vēl pa reizei precīzi bija zviedrs Dāniels Sedīns, Kriss Higinss un čehs Radims Vrbata, kurš ripu raidīja jau tukšos vārtos.

Tikmēr "Flames" komandā mājinieku vārtsargam Edijam Lakam "sauso" cīņu liedza aizvadīt Kriss Rasels.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā izcēlās ar četriem metieniem pa vārtiem un diviem spēka paņēmieniem, tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Abas komandas mačā kopā nopelnīja 132 soda minūtes, turklāt priekšpēdējā minūtē laukumā notika masu kautiņš. Tāpat šajā mačā "Canucks" pārtrauca septiņu zaudējumu sēriju Stenlija kausa spēlēs savā laukumā.

Sērijā līdz četrām uzvarām "Canucks" panāca izlīdzinājumu 1-1, bet trešais mačs svētdien jau tiks aizvadīts Kalgari.

Pirmo sezonu Ziemeļamerikā aizvadošais Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz "Canucks" vienību no fārmkluba Jūtikas "Comets", kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 30 regulārā čempionāta maču laikā latvietis NHL šosezon iemeta četrus vārtus un veica astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties negatīvu lietderības koeficientu -2.

"Canucks" vienība ar 101 punktu 82 spēlēs noslēdza sezonu ar otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas deva piekto vietu Rietumu konferencē. Tikmēr "Flames" ierindojās trešajā pozīcijā divīzijā.

"Canucks" komanda 2011.gadā sasniedza līgas finālu, kurā vien ar 3-4 piekāpās Bostonas "Bruins", turpinājumā nākamajās divās sezonās apstājās jau pirmajā kārtā, bet pērn palika ārpus izslēgšanas turnīra dalībnieku vidus.

Tikmēr "Flames" Stenlija kausa izcīņu sasniegusi pirmoreiz kopš 2009.gada. Zīmīgi, ka vienību trenē slavenais kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs, kura vadībā Ķēniņš 2011./2012.gada sezonā Šveices vienībā Cīrihes "ZSC Lions" debitēja profesionālajā hokejā.

Arī divās citās Stenlija kausa sērijās piektdien mājinieces panāca izlīdzinājumus. Tā Rietumu konferencē Nešvilas "Predators" ar 6:2 (2:1, 1:1, 3:0) pieveica Čikāgas "Blackhawks", rezultātam kļūstot neizšķirtam 1-1. Savukārt Austrumos Vašingtonas "Capitals" ar 4:3 (0:1, 2:2, 2:0) pieveica Ņujorkas "Islanders" un arī panāca 1-1.

Tikmēr pagarinājumā uzvarētājs tika noskaidrots duelī, kurā starp divām Kanādas komandām Monreālas "Canadiens" ar 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) savā hallē pieveica Otavas "Senators". Uzvaras vārtus 64.minūtē guva Alekss Galčenjuks, izvirzot Monreālas vienību sērijā vadībā ar 2-0.