Puertoriko basketbolistes pirmo reizi vēsturē iekļūst Pasaules kausa ceturtdaļfinālā
Puertoriko basketbolistes priecājas par vēsturisko panākumu.
2022. gada 27. septembris, 11:58

Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā otrdien pirmo reizi vēsturē iekļuva Puertoriko basketbolistes, bet ASV izlase svinēja kārtējo graujošo panākumu.

Puertoriko basketbolistes apakšgrupas piektās kārtas izšķirošajā spēlē par iekļūšanu izslēgšanas mačos ar 92:73 (28:10, 23:20, 21:17, 20:26) pārspēja Dienvidkorejas valstsvienību.

Uzvarētājām ar 29 punktiem rezultatīvākā bija Mia Holingšeda, kura izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas zem groziem, bet pretinieču rindās 22 punkti Līseulas Kanas rēķinā.

"Ļoti lepojamies ar komandu," pēc uzvaras, kas ļāva Puertoriko basketbolistēm pirmo reizi sasniegt Pasaules kausa ceturtdaļfinālu, teica komandas galvenais treneris Džerijs Batista. "Tas vēlreiz pierāda, ka smagi strādājot var sasniegt visu."

Tikmēr amerikānietes A grupas piektajā spēlē tika pie vēl vienas graujošas uzvaras, šoreiz ar 121:59 (33:15, 30:16, 29:13, 29:15) pārspējot Bosnijas un Hercegovinas valstsvienību.

ASV izlases rindās septiņas basketbolistes guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākā ar 20 punktiem bija Kelsija Plama, kamēr pretiniecēm 19 punktus guva Nikonīna Eleza.

Savukārt cīņā par otro vietu A apakšgrupā Ķīnas izlase ar 81:55 (17:14, 18:14, 19:17, 27:10) pieveica Beļģijas basketbolistes.

Ķīnietēm rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Mena Li, bet zaudētāju rindās ar 14 punktiem izcēlās Kiara Linskensa.

A apakšgrupā ar piecām uzvarām piecās spēlēs pirmo vietu ieņēma ASV, ķīnietes ar četrām uzvarām ierindojās otrajā vietā, Beļģijas izlasei trīs panākumi un trešā pozīcija, bet Puertoriko ar divām uzvarām ierindojās ceturtajā vietā grupā, aiz sevis atstājot dienvidkorejietes ar vienu panākumu un Bosnijas un Hercegovinas valstsvienību, kas pie uzvarām netika.

Ar panākumu grupu turnīru noslēdza Kanādas basketbolistes, kas pēdējās kārtas mačā ar pieveica Mali izlasi, bet Serbija guva panākumu pār Franciju, un Austrālija uzvarēja Japānu.

Kanādas valstsvienība triumfēja ar 88:65 (33:16, 20:13, 17:17, 18:19), izcīnot ceturto panākumu piecās spēlēs, kamēr Mali palika bez uzvarām un pēdējā vietā grupā.

Kanādiešu rindās rezultatīvākā ar 27 punktiem bija Bridžeta Kārltone, bet 19 punti un 14 atlēkušās bumbas Keilas Aleksanderas kontā, kamēr Mali sastāvā pa 12 punktiem guva Alima Dembelē un Dženeba Ndaije.

Tikmēr citā mačā Serbija ar rezultātu 68:62 (24:17, 13:15, 16:14, 15:16) pārspēja Franciju.

Serbijas panākumu sekmēja Ivonna Andersone, kura guva 18 punktus un sakrāja sešas rezultatīvas piespēles, kamēr vēl 17 punktus pievienoja Jovana Nogiča. Tina Krajišnika, gūstot 12 punktus un izcīnot 13 atlēkušās bumbas, sakrāja "double-double".

Franciju no zaudējuma neglāba Aleksijas Šertero 16 punkti un Gabijas Viljamsas 12 punkti.

Grupu turnīra noslēdzošajā spēlē Austrālijas basketbolistes ar rezultātu 71:54 (16:18, 20:16, 20:9, 15:11) uzvarēja Japānu.

Austrālijas izlasē rezultatīvākā ar 15 gūtajiem punktiem bija Samanta Vitkomba, bet Marianna Tolo guva 14 punktus un izcīnīja sešās atlēkušās bumbas. Latviešu izcelsmes austrāliete Sāra Blicavs laukumā pavadīja desmit minūtes un 24 sekundes, taču punktus neguva.

Japānas valstsvienībā Monika Okoje izcēlās ar 14 punktiem, kamēr deviņus punktus guva Šiori Jasuma.

Šajā apakšgrupā pirmo vietu ieņēma Austrālija, kura piecās spēlēs zaudēja tikai vienu reizi, bet par vienu vietu zemāk ar tādu pašu bilanci atrodas Kanāda. Tālāk seko Serbija un Francija ar trīs panākumiem piecos mačos, piektās vietas īpašniecei Japānai ir viena uzvara piecās spēlēs, bet Mali turnīru noslēdza bez uzvarām un pēdējā vietā grupā.

Šodien pēc B grupas pēdējās spēles notiks ceturtdaļfināla izloze. Nolikums paredz, ka katras grupas divām labākām komandām var tikt ielozētas otras grupas trešās vai ceturtās vietas īpašnieces. Katras grupas abas labākās komandas nevar tikties savā starpā pusfinālā, bet grupu uzvarētājas nespēlē savā starpā līdz pat finālam.

Ceturtdaļfināla mači tiks aizvadīti 29. septembrī, pusfināls notiks 30. septembrī, bet cīņa par bronzas godalgām un fināls notiks 1. oktobrī.

Iepriekšējā Pasaules kausā 2018. gadā triumfēja ASV basketbolistes, kuras kopumā uzvarējušas desmit no 18 turnīriem.