Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Helmuts Balderis, Pāvels Seļivanovs un Igors Miglinieks (Foto: Ekrānuzņēmums)

Balderis, Seļivanovs un Miglinieks aicina apturēt karu Ukrainā

Sporta zvaigznes
11. martā 19:44 2022. gada 11. martā 19:44
  Jauns.lv / LETA
Trīs Latvijas sporta leģendas Pāvels Seļivanovs, Helmuts Balderis un Igors Miglinieks piektdien uzrunā latviski un krieviski aicināja izbeigt karu Ukrainā.

1980.gada olimpiskais vicečempions hokejā Helmuts Balderis video aicina būt aktīvākiem savu domu paušanā, lai palīdzētu panākt mieru Ukrainā un nosargātu Ukrainas neatkarību, "kā to savulaik mums palīdzēja citas pasaules valstis".

"Vēršos pie visas mūsu, ne tikai sporta, sabiedrības darīt visu iespējamo, lai apturētu šīs briesmas, kas šobrīd notiek Ukrainā," savā uzrunā teica 1976.gada olimpiskais čempions volejbolā Pāvels Seļivanovs.

"Mēs esam blakus Ukrainai, mēs atbalstām Ukrainu, un domāju, ka tikai kopā mēs - gan sportisti, gan citi cilvēki, varēsim apturēt šo karu," teica divkārtējais olimpiskais medaļnieks, kā sportists vērsdamies pie visiem saviem bijušajiem un pašreizējiem kolēģiem. 

"Aicinu visus, neatkarīgi no jūsu nacionalitātes, apturēt šo asinsizliešanu," teica Latvijas sieviešu volejbola izlasi vadījušais Seļivanovs. "Kad ejam pa ielu un redzam, ka kaujas lielais un mazais, mēs taču nestāvam malā un nefilmējam ar telefonu. Mēs cenšamies viņus izšķirt."

Savukārt 1988.gada olimpiskais čempions basketbolā Igors Miglinieks uzsvēra, ka, lai arī Latvija ir maza valsts, latviešiem ir jādara tas, ko viņi šobrīd var izdarīt.

Viņš bilda, ka šobrīd informatīvais karš iznīcina ukraiņus un ka runāšana par šo karu arī ar Krievijas pusē esošajiem var palīdzēt kaut vai tikai uzzināt viņu domas. Viņš uzsvēra, ka agresors - Krievija - uzvedas bez ceremonijām un melo, acīs skatīdamies.

"Ir cilvēki, ar kuriem nav viegli. Viņi joprojām domā, ka viss, kas notiek, ir labi, un ka Krievijas līderis Vladimirs Putins visu zina labāk. Domāju, ka nav tā, ka ar vienu cilvēku parunāsim un tas neko neizmainīs," teica Miglinieks.

Atbildot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, starptautiskā sporta sabiedrība nosodījusi Krieviju un tās līdzdalībnieci Baltkrieviju, taču no šo valstu sportistiem nav bijusi aktīva vēršanās pret karadarbību.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti pastiprinājuši karakuģu grupējumu Melnajā jūrā 19
Jūras dzīvnieku pētnieki visā Eiropā apbrīno Liepājas pludmalē redzēto valzirgu un pareģo viņa nākotni 3
Pievienot komentāru