foto: AP/Scanpix
Ķibermaņa četriniekam veiksmīgs otrais brauciens un piektā vieta pēc pirmās dienas
Latvijas bobsleja četrinieks Oskars Ķibermanis, Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Edgars Nemme startā.
Citi sporta veidi
2022. gada 19. februāris, 04:34

Ķibermaņa četriniekam veiksmīgs otrais brauciens un piektā vieta pēc pirmās dienas

Jauns.lv / LETA

Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi sestdien pēc Pekinas olimpisko spēļu pirmajiem diviem braucieniem bobslejā četriniekiem ieņem piekto vietu.

Latvijas bobslejisti gatavo kamanas startam Pekinas olimpiskajās spēles

Latvijas bobslejisti gatavo kamanas startam Pekinas olimpiskajās spēles.

gallery icon
46

Līderis pēc diviem braucieniem ir vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš divu braucienu summā finišēja minūtē un 57 sekundēs.

Otrajā pozīcijā ierindojas līdera tautietis Johanness Lohners, atpaliekot no Frīdriha 0,03 sekundes, bet trešo vietu ieņem kanādietis Džastins Kripss, kurš zaudē līderim 0,38 sekundes.

Otrajā braucienā Ķibermaņa četriniekam izdevās gan daudz veiksmīgāks starts, gan netika pieļautas kļūdas trasē. Latvijas ekipāža divu braucienu summā finišu sasniedza minūtē un 57,56 sekundēs, piekāpjoties 0,56 sekundes Frīdriham un atpaliekot 0,18 sekundes no trešās vietas. Ķibermaņa ekipāža otrajā braucienā sasniedz otru labāko rezulātu, piekāpjoties vienīgi galvenajam favorītam Frīdriham.

Pēc pirmā brauciena līderis bija Lohners, otro vietu ieņēma Frīdrihs, bet trešajā pozīcijā bija Kripss. Savukārt Ķibermanis pēc pirmā brauciena bija septītajā vietā. Latvijas četriniekam neizdevās tik ātrs starts kā cerēts un arī trasē tika pieļautas vairākas kļūdas. Pēc pirmā brauciena tā brīža līderim Lohneram tika zaudētas 0,57 sekundes, bet trešajā vietā esošajam Kripsam - 0,32 sekundes. Tātad otrajā braucienā izdevies ievērojami pietuvoties.

Otrajā braucienā Latvijas četriniekam izdevās apsteigt Lielbritānijas pilota Breda Hola ekipāžu un Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) pilota Rostislava Gaitjukeviča četrinieku.

Olimpiskajās spēlēs startē 28 četrinieku ekipāžas.

Latvijas bobslejisti piektdien izlēma nepiedalīties četrinieku ekipāžu pēdējos treniņbraucienos, izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim to skaidrojot ar sakrājušos nogurumu un citiem apstākļiem.

Ķibermaņa un Cipuļa divnieki noslēdz sacensības Pekinas olimpiskajās spēlēs

Ķibermaņa un Cipuļa divnieki noslēdz sacensības Pekinas olimpiskajās spēlēs.

gallery icon
22

Divnieku sacensībās Ķibermanis un Miknis bija devītie, bet Emīls Cipulis un Nemme - 17.

Divnieku sacensībās visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas ekipāžas, un arī četriniekos viņi ir galvenie favorīti uz titulu.

Ķibermaņa un Cipuļa ekipāžas pirmajos divos Pekinas olimpisko spēļu braucienos

gallery icon
19

Olimpiskās spēles norisinās no 4. līdz 20. februārim.

Latvijas skeletonisti un bobslejisti iemēģina Pekinas olimpisko trasi

Latvijas skeletonisti un bobslejisti iemēģina Pekinas olimpisko trasi.

gallery icon
48