TEKSTA TIEŠRAIDE: Rīgas "Dinamo" viesos pret "Vitjaz" centīsies pārtraukt piecu zaudējumu sēriju
2021. gada 22. decembris, 17:30

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" 2021./2022. gada sezonas 40. spēli aizvada Podoļskā pret Maskavas apgabala "Vitjaz". Mača sākums 19:30. Portāls Jauns.lv piedāvā teksta tiešraidē sekot līdz notiekošajam laukumā, sociālajos tīklos un komandas iekšienē.

Debija un atgriešanās

"Dinamo" sastāvā šīs dienas spēlei trešajā maiņā pieteikts savulaik NHL drafta piektajā kārtā draftētais  23 gadus vecais Arsens Hisamutdinovs, kurš KHL pieredzi iepriekš ieguvis īžņekamskas "'Ņeftehimik" sastāvā.

Spēlei pieteikts arī 20 gadus vecais aizsargs Miks Tumanovs, kurš šajā sezonā "Dinamo" kreklu velk pirmo reizi.

2021-12-22 18:30
Spēle sākusies

Rīdzinieki zaudējuši ne tikai 13 no pēdējam 15 spēlēm, arī praktiskas izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs. Atliek risināt mazos mērķus un viens no tādiem ir nepalikt pēdējiem Rietumu konferencē. Šodienas pretinieki šī mini uzdevuma risināšanā ir galvenie pretinieki.

"Dinamo" vārtos Juliuss Hudāčeks, "Vitjaz" vārtos Iļja Ježovs.

2021-12-22 18:35
2. minūte

Ļisovecs trāpa pa rīdzinieku vārtu stabu, atbildes uzbrukumā Jeļisejevs tukšu vārtu priekšā netrāpa pa ripu.

2021-12-22 18:39
5. minūte

Pirmās divas nomaiņas "Dinamo" sastāvā aizvadījis Hisamutdinovs. Citi vērā ņemami notikumi pie Ježova vārtiem nav bijuši.

2021-12-22 18:44
Noraidījums "Dinamo"

9. minūte. Par klupināšanu divas minūtes nopelna Poirjē. "Dinamo" leģionārs, kurš vārtus nav guvis jau 17 spēles.

2021-12-22 18:46
Vārti! "Vitjaz" - "Dinamo" 1:0

11. minūte. Altonens no vārtu priekšas raida vārtos Hudāceka atsisto ripu pēc Ojamaki metiena, kurš pie tā tika, kā stāvošu apslidojot aizsargu Freibergu. Zaudēti vārti mazākumā, lai gan šī nebija tradicionāla vairākuma izspēle.

2021-12-22 18:48
Noraidījums "Vitjaz"

10. minūte. Par pretinieka grūdienu apmalē noraidīts Ņesterovs

2021-12-22 18:50
Vārti! "Vitjaz" - "Dinamo" 1:1

11. minūte. Pēc ieiešanas zonā Červenijs no labā iemetiena punkta raida ripu vārtu augšējā stūrī.

Rādīt vairāk

Rīgas komanda ir piedzīvojusi neveiksmes pēdējās piecās spēlēs. Pēdējā aizvadītajā mačā ar 1:4 tika atzīts Minskas "Dinamo" pārākums, bet pirms izlašu pārtraukuma pirmo reizi šosezon Rīgas vienība piekāpās Ņižņijnovgorodas "Torpedo", zaudējot ar rezultātu 1:3. Savukārt pirms tam rīdziniekiem bija vēl divas mājas spēles, kurās ar 1:2 tika atzīts Habarovskas "Amur" pārākums un ar 2:3 pagarinājumā zaudēts Podoļskas "Vitjaz".

Turpretī "Vitjaz" pēdējās divās spēlēs pirms izlašu pārtraukuma spēja izcīnīt uzvaras. Vispirms uzvarot Minskas "Dinamo" ar 4:1, bet pēc tam pārspējot Rīgas "Dinamo" ar 3:2. Tiesa pirms divām uzvarām Podoļskas vienība piedzīvoja četrus zaudējumus pēc kārtas.

Rīgas "Dinamo" izlašu pārtraukuma laikā aizmainīja vārtsargu Juhanu Matsonu uz Jekaterinburgas "Avtomobilist", taču piesaistīja Krievijas vārtsargu Vladislavu Grosu un uzbrucēju Arsēnu Hisamutdinovu.

Šosezon abas komandas ir tikušās jau divas reizes. Pirmajā savstarpējā spēlē 16.oktobrī uzvaru pagarinājumā izcīnīja rīdzinieki, bet 10.decembrī pie panākuma pagarinājumā tika Podoļskas vienība. Kopā KHL ietvaros abas komandas ir tikušās 32 reizes, no kurām 16 spēles Rīgas "Dinamo" pameta laukumu kā uzvarētāji.

Kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" ar izcīnītiem 30 punktiem 39 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, tikmēr Podoļskas "Vitjaz", kas 39 spēlēs tikusi pie 32 punktiem atrodas tikai vienu pozīciju augstāk.

Galvenajam trenerim Vladimiram Krikunovam asistē Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Ņiživijs, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis.

Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.

Savainojumu dēļ izbraukumā līdzi nedevās Peters Tīvola, Nerijus Ališausks, Gunārs Skvorcovs, Džordons Soutorns, Edgars Kulda un Aleksandrs Protapovičs.

Galvenā trenera rīcībā uz maču ir: vārtsargi - Jūliuss Hudāčeks, Ēriks Vītols, Vladislavs Gross; aizsargi - Ralfs Freibergs, Rīss Skārlets, Patriks Ozols, Kristaps Sotnieks, Kārlis Čukste, Miks Tumānovs; uzbrucēji - Lauris Dārziņš, Hanters Šinkaruks, Emīls Puarjē, Mārtiņš Karsums, Rūdolfs Červenijs, Metjū Lorito, Nikolajs Jeļisejevs, Jere Karjelainens, Lūkašs Radils, Daniels Bērziņš, Filips Buncis, Jānis Švanenbergs, Arsēnu Hisamutdinovs, Gints Meija.