foto: Ivars Soikāns/LETA
Nevakcinēšanās dēļ BK "Ogri" pametušais Mazurs turpmāk trenēs Igaunijas klubu
Nikolajs Mazurs šovasar vadīja arī Latvijas U-19 basketbola izlasei Pasaules kausā, kas notika Latvijā.
Basketbols
2021. gada 8. novembris, 15:36

Nevakcinēšanās dēļ BK "Ogri" pametušais Mazurs turpmāk trenēs Igaunijas klubu

Jauns.lv / LETA

Pirms nepilna mēneša no "Ogres" komandas galvenā trenera amata atbrīvotais Nikolajs Mazurs stājies pie "Tartu Universitātes"/"Maks & Moorits" vienības stūres, informē Igaunijas basketbola klubs.

Līgums noslēgts uz vienu gadu ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu sezonu.

"Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) basketbola klubs "Ogre" oktobrī paziņoja, ka neturpinās sadarbību ar galveno treneri Nikolaju Mazuru, kura vadībā ogrēnieši izcīnīja vienu uzvaru trīs spēlēs. "Ogre" atbrīvošanas iemeslus neminēja, bet Tartu vienība vēsta, ka tas bijis saistībā ar trenera nostāju pret vakcinēšanos pret Covid-19. Pirms došanās uz Tartu gan šī problēma esot atrisināta.

Mazurs Ogres vienību vadīja iepriekšējās divas sezonas un šīs sezonas sākumā. Pirms darba Ogres komandā Mazurs strādāja Krievijas klubā Permas "Parma", kuru vadīja no 2017. līdz 2019. gadam.

Pirms tam Mazurs trenēja Krievijas klubu Saratovas "Avtodor", taču jau pēc pirmās spēles, kurā tika piedzīvota neveiksme, viņš tika atlaists. Pēc tam viņš pievienojās spēcīgās Kazaņas "Unics" vienības treneru kolektīvam.

2015. gada vasarā pēc kļūšanas par Latvijas čempionu "VEF Rīga" sastāvā Mazurs šo komandu atstāja un pārņēma cita Krievijas kluba Maskavas "Dinamo" grožus, taču finansiālo saistību dēļ tas netika pielaists startam vairākos turnīros. Pēc tam viņš pārņēma Gruzijas kluba Tbilisi "Vita" vadību, kas gan Vienotajā līgā palika pēdējā vietā un finansiālu problēmu dēļ pārstāja startēt.

Šovasar Mazurs vadīja Latvijas U-19 basketbola izlasei Latvijā notikušajā Pasaules kausa izcīņā.

Karjeras laikā viņš arī vadījis Latvijas U-16, U-18 un U-20 izlases. 2013. gadā viņam kopā ar U-18 izlasi Eiropas čempionātā izdevās izcīnīt ceturto vietu, bet divus gadus iepriekš ar U-16 valstsvienību iegūta sestā vieta.

Tartu vienība sezonu sākusi ar pieciem zaudējumiem piecās spēlēs un LIBL kopvērtējuma tabulā aizņem pēdējo, 14. ailīti. Neveiksmīgā snieguma dēļ savu amatu zaudēja Tomass Kandimā.