Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mairis Briedis nosargājis Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) pasaules čempiona jostu. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Briedis pamatīgi savaino degunu, bet jau trīs raundos tiek galā ar Mannu 5

Citi sporta veidi
2021. gada 16. oktobrī 23:29 2021. gada 16. oktobrī 23:29 | Papildināts, 2021. gada 17. oktobrī 12:02
  Jauns.lv / LETA
Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien "Arēnā Rīga" aizstāvēja sev piederošo Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) pasaules čempiona jostu pirmajā smagajā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem).

Briedis trešajā raundā ar nokautu uzvarēja Vācijas pārstāvi Arturu Mannu.

Kā nākamo pretendentu uz šo jostu IBF nozīmējusi austrālieti Džeiju Opetaiju, ar kuru cīņa, iespējams, tiks aizvadīta jau nākamā gada sākumā.

Mairis Briedis nosargājis Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) pasaules čempiona jostu. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Pirmajā raundā abi bokseri centās izlūkot viens otru, vien tā beigās apmainoties pāris sitieniem. Otrajā raundā Briedis jau uzbruka aktīvāk un apmēram 20 sekundes pirms raunda beigām aizsūtīja pretinieku nelielā nokdaunā.

Nākamajā raundā Briedis izpildīja vēl vairākus spēcīgu sitienus un sitienu sērijas, no kurām Manns tikai pēdējiem spēkiem spēja aizsargāties. Pēc tam kad Vācijas bokseris otro reizi raundā nonāca uz grīdas, tiesnesis apturēja cīņu.

Pēc cīņas Mairis nespēja slēpt saviļņojumu par lielisko atmosfēru, kāda piedzīvota "Arēnā Rīga". Briedis atkārtoja, ka Latvijas līdzjutēji ir labākie pasaulē un pauda cerības, ka turpmākajās cīņās ārzemēs fani būs iemācījušies no latviešiem, kā jājūt līdzi.

Briedis oficiālajā svēršanas procedūrā, kas notika piektdien, svēra tieši 90,0 kilogramus, bet Manns bija par 200 gramiem smagāks. Abi iekļāvās savā svara kategorijā.

Latvieša pretinieks Manns, kuram dota iesauka "Zibensvīrs", pirmdien atzīmēja savu 31 gada dzimšanas dienu. Profesionālajā boksā viņš ir kopš 2015. gada un šajā laikā 19 cīņās svinējis 17 uzvaras, deviņas no tām ar nokautu.

Pēdējo reizi ringā viņš kāpa pērnā gada jūnijā, kad ar nokautu uzvarēja citu Vācijas bokseri Radu Rašīdu. Kazahstānas pilsētā Aktebē dzimušajam Mannam savulaik piederēja Pasaules Boksa organizācijas (WBO) starptautiskā čempiona josta.

Briedis pērn septembra beigās Minhenē Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņā uzvarēja kubieti Junielu Dortikosu un ieguva Muhameda Ali trofeju, IBF čempiona jostu pirmajā smagajā svarā un žurnāla "The Ring" jostu.

Saistītās ziņas

Briedim karjera bija jābeidz pirms gada. Kas viņu sagaida turpmāk? 1
No slimnīcas Dortmundē līdz TV studijai Minhenē – atskatāmies uz visām Maira Brieža titulcīņām
Kazahs, kurš dzimteni nekad īsti nav redzējis – iepazīstam Brieža pretinieku Mannu, kuram ir tiešām spoža statistika 1

36 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 28 uzvaras, no kurām 20 bijušas ar nokautu. Viņš cietis vienu zaudējumu - WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Citi šobrīd lasa

Re, kādi Lindai Leen interesanti jaunumi
Cilvēks, kuru Krievija nespēja nogalināt! Ukrainis trīs dienas spīdzināts, sašauts sejā un aprakts kapā, izdzīvo
“Mēs viņam ausi nogriezām!” Krievu karavīrs pa telefonu izklaidē savu tēvu ar stāstiem par ukraiņu kropļošanu
Skatīt visus komentārus