Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Madara Palameika nespēj iekļūt labāko astotniekā, kas ļautu turpināt sacensības ar vēl trim metieniem. (Foto: Ilmars Znotins/LOK)

Madara Palameika Tokijas olimpiskās spēles noslēdz 11. pozīcijā 1

Citi sporta veidi
6. augustā 15:46 2021. gada 6. augustā 15:46 | Papildināts, 6. augustā 17:07
  Jauns.lv / LETA
Madara Palameika piektdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā šķēpa mešanas sacensībās ierindojās 11.vietā, bet uzvarēja Ķīnas šķēpmetēja Šijina Liu.

Viņa šķēpu raidīja 58,70 metru tālumā.

Pirmajā metienā Palameikas raidītais šķēps lidoja nedaudz pāri 55 metru atzīmei, sportistei tīšām pārkāpjot norobežojuma līniju un rezultātu nemērot. Otrajā šķēps lidoja vēl tuvāk (54,30 metri), taču sportiste nolēma to fiksēt. Trešajā metienā izdevās rezultātu uzlabot, taču augstāk par 11. vietu pacelties neizdevās.

Ar kvalifikācijas sacensībās sasniegto rezultātu (60,94 metri) viņa būtu iekļuvusi finālā ar sesto rezultātu.

Pēc pirmās metienu sērijas tikai Palameikai un Turcijas sportistei, kura startējusi arī Rīgā, Edai Tusuzai nebija rezultāta. Vadībā ar savu sezonas labāko rezultātu - 66,34 metriem - bija izvirzījusies Ķīnas pārstāve Šijina Liu, otrā bija viņas tautiete Huihui Ļu ar 62,83 metriem, bet poliete Marija Andreičika ar 62,56 metriem bija trešā.

Otrajā metienā uz otro vietu ar 64,61 metru pakāpās Andreičika, uz trešo - austrāliete Kelsija Lī Bārbere ar 63,69 metriem, kas bija viņas sezonas labākais rezultāts.

Sezonas vicelīderei vācietei Kristīnai Husongai vietu labāko astotniekā liedza Tusuza, kura pēc divām "barankām" šķēpu raidīja 62,13 metru tālumā, ar savu metienu pakāpjoties uz piekto vietu.

Ļu uzlaboja savu rezultātu līdz 63,41 metram, saglabājot ceturto vietu, bet septīto vietu pēc trim metieniem ar 60,06 metriem ieņēma lietuviete Liveta Jasjūnaite.

Ceturtajā sērijā savu rezultātu līdz 64,04 metriem uzlaboja austrāliete, bet Tusuza finiša spurtā piektajā mēģinājumā sasniedza 63,35 metrus, bet pēdējā metienā - precīzi 64 metrus.

Uz to Bārbere atbildēja ar 64,56 metriem, ierindojoties trešajā vietā. Otrā finišēja Andreičika (64,61 m), bet par čempioni kļuva Liu, kura atteicās no pēdējiem diviem metieniem.

Jasjūnaite ar 60,06 metriem ieņēma septīto vietu.

Šķēpa mešanā no trim Latvijas sportistēm pamatsacensībās iekļuva tikai Palameika, kura kvalifikācijā sasniedza sezonas labāko rezultātu (60,94 metri), ierindojoties 12. vietā. Ar šādu rezultātu Palameikai būtu pieticis, lai iekļūtu labāko astotniekā un tikt pie vēl trim metieniem.

Tikmēr divas citas Latvijas pārstāves - Anete Kociņa un Līna Mūze - nespēja kvalificēties finālsacensībām, ierindojoties attiecīgi 21. un 26. pozīcijā.

Palameikai, kurai no trim Latvijas pārstāvēm Tokijā šosezon ir trešais labākais rezultāts, šīs ir jau trešās olimpiskās spēles. Londonā viņa ieņēma astoto, Riodežaneiro - desmito vietu.

2017.gada pasaules meistarsacīkstēs Palameika izcīnīja 21., bet 2019.gadā - 18.vietu. 2018.gada Eiropas čempionātā viņa bija devītā.

Olimpiskās čempiones tronis bija brīvs, jo čempione Riodežaneiro spēlēs horvātiete Sara Kolaka kvalifikācijā palika bez rezultāta, čehiete Barbora Špotākova, kurai pirms pieciem gadiem Riodežaneiro izdevās izcīnīt bronzu, pamatsacensībās neiekļuva, bet sudraba medaļas laureāte DĀR sportiste Sunete Viljoena 37 gadu vecumā spēlēm nekvalificējās.

Citi šobrīd lasa

Pioniere ar trešās devas vakcināciju. Kā tagad klājas Izraēlai? 10
Kādos gadījumos mājsēdes laikā tomēr varēs pārvietoties ārpus dzīves vietas? 7
Pakalpojumi, kurus būs aizliegts sniegt līdz 15. novembrim
Pievienot komentāru

Измены Агутина, тяжелый уход отца, вопросы об алкоголе и пластике: судьба Анжелики Варум

"Дамочкам не повезло": в Сети обсуждают неказистую внешность Долиной и ее дочери 1