Serbijas un ASV basketbolistes kļūst par pirmajām olimpisko spēļu turnīra pusfinālistēm
ASV basketbolistes pārliecinoši iekļūst pusfinālā.
2021. gada 4. augusts, 10:36

Serbijas un ASV sieviešu basketbola izlases trešdien kļuva par pirmajām Tokijas olimpisko spēļu turnīra pusfinālistēm un piektdien aizvadīs savstarpēju cīņu par vietu finālā.

Serbija ceturtdaļfinālā ar rezultātu 77:70 (16:14, 19:19, 14:25, 28:12) pārspēja Ķīnu.

Serbietes pirms ceturtās ceturtdaļas bija iedzinējos ar deviņiem punktiem, bet rezultatīvs pēdējais nogrieznis ļāva pārņemt vadību un izcīnīt uzvaru.

Uzvarētājām ar 18 punktiem rezultatīvākā bija Jelena Bruksa, 16 punktus guva un desmit atlēkušās bumbas izcīnīja Sonja Vasiča, bet 13 punkti bija Anai Dabovičai.

Ķīnas valstsvienībai 17 punktus guva Tina Šao, 15 punkti bija Sju Haņai, bet 12 punktus guva Juežu Li.

Serbietes pirms pieciem gadiem debitēja olimpiskajās spēlēs un izcīnīja bronzas medaļas.

Tikmēr ASV ceturtdaļfinālā ar rezultātu 79:55 (26:12, 22:15, 20:12, 11:16) uzvarēja Austrāliju.

ASV izlasē 23 punktus guva Breena Stjuarte, 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas bija Britnijai Grainerei, bet desmit punktus guva Edža Vilsone.

Austrālietēm 14 punkti bija Leilani Mičelai, bet 11 punktus pievienoja Keila Džordža. Latviešu izcelsmes basketboliste Sāra Blicava (Blicavs) desmit minūtēs guva divus punktus un izcīnīja divas bumbas zem groziem.

ASV basketbolistes uzvarējušas astoņās no pēdējām deviņām olimpiskajām spēlēm, vien 1992.gadā samierinoties ar bronzu. Toreiz pusfinālā amerikānietes piekāpās NVS komandai.

Vēl ceturtdaļfinālos trešdien Japāna tiksies ar Beļģiju, bet Spānija spēkosies ar Franciju.