Kristina Cimanouska nevēlas atgriezties dzimtenē. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Baltkrievijas sportisti ar varu grib nogādāt no Tokijas uz Minsku 4

Citi sporta veidi
1. augustā 15:57 2021. gada 1. augustā 15:57 | Papildināts, 1. augustā 16:50
  Jauns.lv / LETA
Sociālajos tīklos svētdien izplatījusies satraucoša ziņa, ka no olimpiskajām spēlēm Tokijā tiek mēģināts ar varu nogādāt uz Minsku Baltkrievijas olimpiskās izlases dalībnieci, vieglatlēti Kristinu Cimanousku, kas kritizējusi Baltkrievijas sporta funkcionārus.

Kā vēstīts Baltkrievijas sporta solidaritātes fonda "Facebook" kontā,  24 gadus veco vieglatlēti, kurai pirmdien būtu jāstartē 200 metru distancē, izlases pārstāvji grib steidzami nosūtīt uz Minsku.

Viņas istabā esot ienākuši treneri un pavēlējuši sakrāmēt mantas un doties uz lidostu.

"Uzmanību visai diasporai Japānā un medijiem - palīdziet Kristinai vai zvaniet policijai,“ aicinājis fonds.

Drīz pēc tam publiskots vēl viens ieraksts, kurā sportiste redzama kopā ar policistiem un olimpisko spēļu brīvprātīgajiem lidostā.

Kā vēsta Baltkrievijas opozīcijas medija "Nexta" redaktors Tadeušs Gičans, Cimanouska publiski paziņojusi, ka neatgriezīsies dzimtenē un vēlas Austrijai lūgt patvērumu.

"Uz mani izdara spiedienu, viņi mēģina mani izvest no valsts pret manu gribu, tādēļ lūdzu SOK iejaukties," viņa rakstījusi savā paziņojumā.

Gičans citē Minskas režīma autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko dēla vadītās Baltkrievijas Olimpiskās komitejas paziņojumu, kurā teikts, ka Cimanousku pārbaudījuši ārsti un nolēmuši nepielaist viņu pie sacensībām un sūtīt mājās.

"Gan viens, gan otrs ir meli - Cimanouska saka, ka nekādu ārstu nav bijis un viņa joprojām ir rītdienas sacensību sarakstā," norāda žurnālists.

Pēc viņa vārdiem, vieglatlēte faktiski pat nav kritizējusi režīmu, vienkārši paziņojusi, ka izlases vadība bez viņas ziņas pēkšņi izlēmusi, ka viņai būs jāstartē arī 400 metru stafetes skrējienā, lai gan tas iepriekš nav bijis paredzēts.

Citi šobrīd lasa

Vakcinēta Norvēģijā, bet Latvijā atzīta par nevakcinētu: "Stress ir liels, un tas veselībai nenāk par labu" 24
Kartupeļu recepšu izlase no bērnības: kartupeļi podiņā, sacepumā, ar biezpienu un mērcēm
Eksperts un policija komentē negadījumu, kurā "Toyota" pārbrauc pāri gājējam. Zināms, kādas traumas guvis cietušais 2
Skatīt visus komentārus

Сыгравшая Гюльчатай актриса ушла в секту и живет в глухой деревне

А мы думали - свое: пластические операции звезд, которые мы не заметили