Latvijas daudzcīņniece Kristīne Blaževiča izcīna bronzas medaļu NCAA čempionātā
Latvijas daudzcīņniece Kristīne Blaževiča.
2021. gada 13. jūnijs, 18:19

Latvijas daudzcīņniece Kristīne Blaževiča sestdien Jūdžinā izcīnīja bronzas medaļu Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas vieglatlētikas čempionāta septiņcīņas sacensībās.

Teksasas Universitātes studente Blaževiča summā iekrāja 5984 punktus, par 37 punktiem labojot personīgo rekordu.

Vispirms piektdien 100 metru barjerskriešanā Latvijas sportiste ar rezultātu 13,94 sekundes nopelnīja 987 punktus, kas deva 16.vietu disciplīnā. Augstlēkšanā ar 1,75 metriem viņa bija trešā (916 punkti), lodes grūšanā ar 13,21 metru - piektā (741 p.), bet 200 metru skriešanā ar 25,33 sekundēm ieņēma 18.vietu (857 p.).

Sestdien tāllēkšanā ar 6,08 metrus tālu lēcienu viņa bija ceturtā un pievienoja 874 punktus, bet turpinājumā šķēpa mešanā sasniedza 41,46 metru atzīmi un nopelnīja 695 punktus, kas bija piektais labākais rezultāts.

Noslēgumā 800 metru skrējienā Latvijas sportiste finišēja pēc divām minūtēm un 13,51 sekundes, pēdējā disciplīnā ieņemot otro vietu un tiekot pie vēl 914 punktiem. Augstlēkšanā, lodes grūšanā un 800 metru skrējienā Blaževiča laboja personīgos rekordus.

Ar 6285 punktiem par uzvarētāju tika kronēta Tira Gitensa, bet otrā ar 6067 punktiem bija Mišele Eterlija. Sacensības uzsāka 24 sportistes, trīs daudzcīņniecēm izstājoties.

Latvijā Blaževičas rezultāts joprojām ir piektais labākais - aiz Lauras Ikaunieces (6815), Aigas Grabustes (6507), Līgas Kļaviņas (6279) un Esēnijas Volžankinas (5996).

Tikmēr Rūta Lasmane trīssoļlēkšanas sacensībās ieņēma piekto vietu, Floridas štata universitātes studentei sestajā jeb savā labākajā mēģinājumā sasniedzot 13,91 metra atzīmi. Pārējos divos veiksmīgajos mēģinājumos viņa lēca 13,59 un 13,70 metru tālumā.

Ar 14,19 metru tālu lēcienu uzvarēja Rūta Osoro.

Lasmane martā NCAA pirmās divīzijas čempionāta telpās ar 14,15 metru tālu lēcienu laboja Latvijas rekordu un izcīnīja bronzu.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas sprinteres Patrīcijas Karlīnas Roshofas pārstāvētā Dienvidfloridas Universitātes komanda 4x400 metru stafetē neiekļuva finālā, ierindojoties 18.vietā.