Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko. (Foto: LETA (Ieva Leiniša))

LFF vērtēs, kā palīdzēt Ventspils futbolam pēc diskvalifikācijas no Eirokausiem

Futbols
9. jūnijā 20:02 2021. gada 9. jūnijā 20:02
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Futbola federācija (LFF) vērtēs, kā palīdzēt Ventspils futbolam pēc kluba "Ventspils" ilgtermiņa diskvalifikācijas no Eirokausiem, uzsver organizācijas prezidents Vadims Ļašenko.

Latvijas futbola klubs "Ventspils" līdz 2027./2028.gada sezonai diskvalificēts no Eiropas klubu turnīriem.

Soda mēri pieņemti pēc Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) uzraudzītas izmeklēšanas saistībā ar indikācijām par spēļu rezultātu ietekmēšanu un saistītu darbību veikšanu vairākās starptautiskās spēlēs 2018./2019 un 2019./2020.gada Eirokausu sezonās.

Tikmēr "Ventspils" kluba prezidents Adlans Šišhanovs diskvalificēts uz mūžu, bet sporta direktors Nikolajs Djakins - uz četriem gadiem. UEFA pieprasījusi Starptautiskajai Futbola federāciju asociācijai (FIFA) piemērot Šišhanovam un Djakinam diskvalifikācijas arī visas pasaules mērogā.

LFF prezidents uzsver, ka šīs ir skumja diena Ventspils futbola saimei, kas ilgus gadus esot strādājusi ar neviltotu mīlestību pret futbolu.

"Cilvēkiem, kuri nes atbildību par konkrētajiem notikumiem, nav nekāda sakara ar to, kas patiesībā ir Ventspils futbols un cik svarīgs tas ir Latvijas futbola vēstures griezumā," LFF citē Ļašenko teikto.

LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks atzinīgi novērtē to, ka šādas lietas nāk gaismā un vainīgie tiek saukti pie atbildības.

"Mūsu speciālisti sadarbībā ar vietējām institūcijām un UEFA kolēģiem paveic lielu neredzamo darbu, lai vienā vai otrā formā, agrāk vai vēlāk, bet aizdomas pārvērstos par faktiem un vainīgie tiktu izgaismoti. No otras puses ir patiesi skumji redzēt, kā ticis aptraipīts vārds klubam, kas ir bijis līdzjutēju tik mīlēts un agrāk tik skaļi licis runāt par Latvijas futbolu. Cilvēki, kas par to ir atbildīgi, nekādi nepārstāv tās vērtības, uz kurām klubs savulaik tika izveidots un balstīts," saka Pukinsks.

LFF izsaka cerību, ka "Ventspils" klubs spēs atgriezt stabilitāti tā profesionālās komandas ikdienā un ar saviem nākotnes darbiem spēs šo situāciju vērst par labu. Tāpat LFF izsaka cerību par turpmāku un netraucētu Ventspils futbola akadēmijas darbu pie jaunatnes futbolistu sagatavošanas.

"Vērtēsim, kā Ventspils futbola ģimenei palīdzēt turpināt attīstību pēc šāda lēmuma, kuram nenoliedzami būs virkne seku. Lielais un plašais Ventspils futbols nedrīkst ciest atsevišķu negodīgu personu rīcības dēļ," saka Ļašenko.

Klubam un tā amatpersonām piemērota diskvalifikācija par iesaistīšanos krāpniecībā, mēģinājumu iesaistīties krāpniecībā, aktīvā vai pasīvā kukuļošanā un/vai korupcijā. Klubs pārkāpis UEFA statūtus, kā arī nav ievērojis ētikas, uzticamības, godīguma un sportiskas rīcības principus.

Klubs pārkāpis arī principu, kas liedz personai pretlikumīgi ietekmēt spēles un/vai sacensību rezultātus, gūstot sev vai trešajai personai kādas priekšrocības. Pārkāpts arī princips, kas liedz tieši vai netieši piedalīties likmju izdarīšanā vai citās līdzīgās aktivitātēs un gūt finansiālu labumu no šādām darbībām.

UEFA Kontroles, ētikas un disciplinārlietu komiteja klubu diskvalificējusi uz turpmākajām septiņām sezonām, ieskaitot 2027./2028.gada sezonu. Djakinam, atšķirībā no Šišhanova, nav piemērots sods par tiešu vai netiešu dalību likmju izdarīšanā vai citās līdzīgās aktivitātēs, tāpēc viņam diskvalifikācijas termiņš ir mazāks.

"Ventspils" pērn virslīgā ieņēma ceturto vietu un pirmo reizi kopš 1998.gada nekvalificējās Eirokausiem. Finansiālu problēmu māktais Kurzemes klubs šosezon atrodas astotajā vietā deviņu komandu konkurencē.

Citi šobrīd lasa

Mūsdienu verdzības upuris no Anglijas: "Man bija 13, kad kaimiņš uzlika roku uz ceļgala. Tad viss sākās..."
Dzīve kemperī soctīklos izskatās pēc sapņa. Realitātē šāda ceļošana draud pārvērsties murgā...
Pakāpeniski pieaug ar Covid-19 inficēto slimnīcu darbinieku skaits 6
Pievienot komentāru

Шикарная грудь и выразительная талия: как выглядит недавно родившая Татьяна Арнтгольц

СМИ: Ларисе Гузеевой перельют плазму донора, переболевшего коронавирусом