Štrobinders Eiropas kausa sacensībās mešanu disciplīnās šķēpa mešanā izcīna 13. vietu
Latvijas šķēpmetējs Rolands Štrobinders.
2021. gada 8. maijs, 23:20

Latvijas šķēpmetējs Rolands Štrobinders Eiropas kausa sacensībās mešanu disciplīnās šķēpa mešanā ar rezultātu 74,93 metri A finālā ierindojās 11. vietā.

Latvijas šķēpraidis šo rezultātu sasniedza pirmajā mēģinājumā, vēlāk pēc diviem neieskaitītiem metieniem izstājoties no sacensībām.

13. vietu 16 dalībnieku konkurencē A finālā ar 73,85 metriem izcīnīja Jānis Svens Grīva. Viņš šo rezultātu sasniedza trešajā mēģinājumā. Otrajā metienā viņa raidītais šķēps lidoja 71,55 metrus, pēdējā - 69,31 metru, bet pārējie trīs metieni netika ieskaitīti.

Kopā ar B finālu Štrobinderam sacensībās tika 13. vieta 31 sportista konkurencē, bet Grīvam - 16. vieta.

Uzvaru ar 91,12 metrus tālu raidījumu izcīnīja vācietis Johanness Feters, kurš šo rezultātu sasniedza jau pirmajā mēģinājumā. Arī otrajā metienā viņa raidītais šķēps lidoja pāri 90 metru robežai - 90,43 metri.

Otro vietu ar jaunu valsts rekordu sasniedza Moldovas sportists Andrians Mardare, kurš šķēpu aizmeta 86,66 metrus, trešo - baltkrievs Pāvels Meleško, kurš sasniedza rezultātu 82,55 metri.

Pāri 80 metriem šķēpu raidīja arī viņa tautietis Aleksejs Katkavecs - 82,01 metrs, bet pēdējo vietu A finālā ar 68,21 metru ieņēma 2017. gada pasaules čempionāta Londonā bronzas medaļnieks čehs Petrs Fridrihs.

Latvijas pārstāvis Marks Korotkovs vesera mešanā ar rezultātu 59,42 metri ierindojās 28. vietā 30 sportistu vidū.

B finālā Korotkovs 14 sportistu konkurencē ieņēma 12. vietu.

Otrajā metienā viņš veseri aizmeta 57,51 metra tālumā, trešajā rezultātam pievienoja vēl deviņus centimetrus, bet ceturtajā sasniedza labāko rezultātu sacensībās - 59,42 metri.

Pēdējā raidījumā veseris lidoja 58,49 metru tālumā, bet pirmais un piektais mēģinājums sportistam netika ieskaitīti.

Korotkovs, kurš vēl var startēt arī U-20 vecuma grupā, piedalījās pieaugušo konkurencē. Viņa personiskais rekords ar sešus kilogramus smagu veseri ir 69,06 metri. Ar šo rezultātu viņš vienlaicīgi ir izpildījis kvalifikācijas normatīvu dalībai pasaules U-20 čempionātā, kas augustā notiks Kenijas galvaspilsētā Nairobi.

A finālā ar ceturtajā mēģinājumā sasniegto rezultātu 75,99 metri uzvarēja turks Esrefs Apaks, kurš apsteidza britu sportistu Krisu Benetu ar 75,36 metriem un francūzi Janu Kosino ar 74,54 metriem.

Svētdien Latviju pārstāvēs šķēpmetēja Gundega Grīva.

Sacensības Splitā notiek 8. un 9. maijā. Kopā sacensībās plānoja piedalīties 399 sportisti no 42 Eiropas valstīm.

Sākotnēji sacensības bija paredzēts rīkot marta vidū Portugāles pilsētā Leirijā, taču Covid-19 pandēmijas dēļ mači bija jāpārceļ. Tāpēc Eiropas Vieglatlētikas asociācija (EA) un sacensību organizatori, izvērtējot visus faktorus, vienojās par jaunu sacensību norises vietu, Eiropas kausa 20.gadadienu svinot Splitā.