Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

"Gada rīdzinieka" tituls šogad piešķirts bokserim Mairim Briedim 1

Citi sporta veidi
2020. gada 18. novembrī 12:18 2020. gada 18. novembrī 12:18
  Jauns.lv
Rīgas domes balva "Gada rīdzinieks" un Goda raksts šogad piešķirts bokserim Mairim Briedim par izciliem panākumiem augsta līmeņa boksa sacensībās un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē, portālu Jauns.lv informēja Rīgas dome.

Par to trešdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sēdē paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Svinīgajā uzrunā Staķis īpaši izcēla rīdzinieku un visu Latvijas iedzīvotāju sasniegumus, kas šogad sekmējuši pirms 102 gadiem iesāktās pozitīvās pārmaiņas un ļauj turpināt lepoties ar mūsu valsti un pilsētu.

Mairis Briedis ar saņemto "Gada rīdzinieka" titulu. (Foto: Nora Krevņeva Baibakova )

"Mairis Briedis, mūsu mediķi, policisti, sociālās aprūpes darbinieki, brīvprātīgie, kultūras cilvēki ir pierādījuši, ka mēs joprojām esam cīnītāji – gatavi nostāties pret jebkādiem izaicinājumiem, nepadoties un galu galā uzvarēt. Tāpēc gribu pateikties gan mūsu varoņiem un brīvības cīnītājiem pirms 102 gadiem, gan arī tiem rīdziniekiem, kuri tagad turpina veicināt pārmaiņas uz labu mūsu pilsētā un valstī," uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs.

Savukārt Rīgas domes Atzinības rakstuspar augsti profesionālu, pašaizliedzīgu un atbildīgu darbu Covid-19 epidēmijas laikā saņemsSlimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs JurijsPerevoščikovs, ārstsinfektologs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju slimību un hospitālās epidemioloģijas konsultatīvais dienesta vadītājs Uga Dumpis un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balva šogad piešķirta mākslinieku Kroļļu ģimenei – Gunāram Krollim, Izabellai Krollei, Ingunai Krollei un Madarai Mārai Irbei- kas ar savu darbību visi kopā kā vienots un unikāls veselums ir Rīgas pilsoniskās sabiedrības radošuma un izcilības apliecinājums. Pretendentu šim apbalvojumam izvirza LZA.

Uz pašvaldības apbalvojumu "Gada rīdzinieks" var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai.Pretendentus balvai varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa vadībā. Žūrijā bija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš, Rīgas Tehniskās universitātes rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis, fiziķis, Latvijas Universitātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs, SIA “SKDS” direktors Arnis Kaktiņš, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka, Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, TV3 raidījuma “900 sekundes” moderatore Kristīne Garklāva un Rīgas domes priekšsēdētāja padomnieks Aleksis Zoldners.

Balvas “Gada rīdzinieks” saņēmējs tradicionāli tiek nosaukts 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā Rīgas domes svinīgajā sēdē.

Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmusi operdziedātāja Elīna Garanča, komponists Boriss Rezņiks, tenisiste AļonaOstapenko, diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, maestro Raimonds Pauls, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris JūliussŠuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, māksliniece Džemma Skulme, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Citi šobrīd lasa

Efektīgas virsdrēbes un stilīgi mājas tērpi: kas būs modē 2021. gadā
Kristīne Nevarauska pievienojas "Viņas melo labāk" pulciņam un trakos kā greizsirdīga sieva 1
"Klauns no Berlīnes": pilots apsūdz Navaļniju avārijas situācijas izraisīšanā dienā, kad atgriezās Krievijā 7
Pievienot komentāru

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой