Kemba Volkers (pa kreisi) saņem Markusa Smārta uzmundrinājumu.
2020. gada 22. augusts, 13:38

Bostonas "Celtics" komanda piektdien nonāca vienas uzvaras attālumā no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra otrās kārtas.

Bostonieši Austrumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē ar 102:94 (26:24, 25:25, 25:23, 26:22) pārspēja Filadelfijas "76ers", sērijā līdz trim uzvarām panākot 3-0.

"Celtics" šajā mačā guva spēles pēdējos desmit punktus, no 92:94 panākot 102:94.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Kemba Volkers, 21 punktu pievienoja Džeilens Brauns, bet 15 punkti bija Džeisonam Teitamam.

"76ers" rindās ar 30 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Žoels Embīds. Filadelfieši no spēles realizēja vien 29,5% metienu.

Tikmēr Rietumos Jūtas "Jazz" ar 124:87 (25:14, 34:28, 35:20, 30:25) sagrāva Denveras "Nuggets", sērijā panākot 2-1.

"Jazz" komandā jaunu karjeras rekordi izslēgšanas turnīrā - septiņus tālmetienus - sasniedza Maiks Konlijs, kurš pēc atgriešanās no pašizolācijas guva 27 punktus. Konlijs bija pametis Orlando "burbuli", lai piedalītos sava dēla dzemdībās.

Rūdijs Gobērs ar 24 punktiem laboja savu karjeras rekordu, pievienojot arī 14 atlēkušās bumbas. Donovanam Mičelam bija 20 punkti.

Pretiniekiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Nikola Jokičs. "Nuggets" basketbolisti pieļāva 17 kļūdas.

Zaudējums ar 37 punktu deficītu "Nuggets" vienībai ir trešais visu laiku smagākais izslēgšanas turnīrā. Vislielāko neveiksmi "Nuggets" "play-off" cieta 1985.gada 22.maijā, kad ar 44 punktu starpību zaudēja Losandželosas "Lakers".

Jau ziņots, ka latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien Orlando guva 34 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Dalasas "Mavericks" zvaigzne Luka Dončičs guva savainojumu, viņu pārstāvētajai komandai ciešot zaudējumu.

"Mavericks" Rietumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē ar rezultātu 122:130 (23:23, 31:45, 31:34, 37:28) piekāpās Losandželosas "Clippers", sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 1-2.

"Mavericks" rindās izcēlās arī Tims Hārdevejs juniors un Sets Karijs, kuri katrs guva pa 22 punktiem. Dončičs dueli noslēdza ar 13 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr pretiniekiem 36 punkti, deviņas bumbas zem groziem un astoņas rezultatīvas piespēles bija Kavai Lenardam, 18 punktus guva Lendrijs Šemets, bet 11 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles bija Pola Džordža kontā.

Savukārt Rodions Kurucs piektdien guva sešus punktus mačā, kurā viņa pārstāvētā Bruklinas "Nets" ar 92:117 (17:24, 25:33, 26:27, 24:33) zaudēja iepriekšējās sezonas čempionei un Austrumos ar otro numuru izsētajai Toronto "Raptors". Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām "Nets" ir iedzinējos ar 0-3.

Ņujorkiešiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Tailers Džonsons. Pretiniekiem 26 punkti bija Paskālam Sjakamam, bet 20 punktus guva un 13 atlēkušās bumbas izcīnīja Serže Ibaka.

NBA vienības pirms izslēgšanas spēlēm aizvadīja astoņus mačus, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēļu sākuma.