Draudzeni nogalinājušo skrējēju Pistoriusu no cietuma izlaidīs jau nākamnedēļ
Pistoriuss vairākas reizes caur tualetes durvīm sašāva draudzeni, bet apgalvo, ka noturējis viņu par zagli, kas ielauzies mājās.
Sporta zvaigznes
2015. gada 15. oktobris, 16:52

Draudzeni nogalinājušo skrējēju Pistoriusu no cietuma izlaidīs jau nākamnedēļ

Jauns.lv

Dienvidāfrikas Republikas protēžu skrējējs Oskars Pistoriuss. kuram pirms gada tika piespriests piecu gadu cietumsods par draudzenes modeles Rēvas Stēnkampas nogalināšanu, nākamnedēļ tiks atbrīvots pirms termiņa, ceturtdien vēstīja Dienvidāfrikas plašsaziņas līdzekļi.

Paredzēts, ka Pistoriusu atbrīvos otrdien, 20.oktobrī.

"Oskars Pistpriuss nākamotrdien tiks nosacīti atbrīvots," vēstīja ziņu kanāls "South African Broadcasting Corporation".

"Nosacītas atbrīvošanas padome šorīt [ceturtdien] sanāca uz sēdi," tas vēstīja un piebilda, ka piektdien padome sazinājās ar Stēnkampas ģimeni, lai runātu par iespējamo Pistoriusa atbrīvošanu.

28 gadus vecajam Pistoriusam 2014.gada oktobrī tika piespriests piecu gadu cietumsods par savas draudzenes modeles Rēvas Stēnkampas netīšu nogalināšanu.

Pistoriuss vairākas reizes caur tualetes durvīm sašāva draudzeni, bet apgalvo, ka noturējis viņu par zagli, kas ielauzies mājās. Incidents notika 2013.gada Valentīna dienas agrā rīta stundā.

Tieslietu ministrs Maikls Masutha augustā atlika Pistoriusa pirmstermiņa atbrīvošanu no cietuma 21.augustā un norādīja, ka viņa lieta no jauna ir jāizskata Probācijas dienestam.

Pistoriusam vajadzēja atrasties cietumā desmit mēnešus jeb vismaz sesto daļu no piespriestā soda, lai varētu lūgt pirmstermiņa atbrīvošanu, tomēr Probācijas dienests skrējēja lietu izskatīja 5.jūnijā, kad viņš cietumā  bija atradies tikai astoņus mēnešus.

Prokuratūra uzskata, ka sportists savu draudzeni nogalinājis apzināti pēc strīda, un augustā iesniedza apelāciju Pistoriusa  lietā, prasot viņu atzīt par vainīgu tīšā slepkavībā un piespriest 15 gadu ieslodzījumu.

BNS / Foto: AFP/LETA