Draudzeni nošāvušais Pistoriuss atbrīvots no cietuma un atlikušo sodu izcietīs mājas arestā
Oskars Pistoriuss vēlā pirmdienas vakarā atbrīvots no apcietinājuma.
Sporta zvaigznes
2015. gada 20. oktobris, 11:31

Draudzeni nošāvušais Pistoriuss atbrīvots no cietuma un atlikušo sodu izcietīs mājas arestā

Jauns.lv

Slavenais Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) paraolimpiskais sprinteris Oskars Pistoriuss vēlā pirmdienas vakarā atbrīvots no apcietinājuma.

Par iespējamu atbrīvošanu iepriekš vēstīja DĀR mediji, taču nu tas noticis oficiāli, bet atlikušo sodu sportists izcietīs mājas arestā.

Kā zināms, Pistoriuss patlaban izcieš piecu gadu cietumsodu par draudzenes Rīvas Stīnkempas slepkavību, bet pirmos 12 mēnešus viņš pavadīja cietumā.

Iepriekš tika vēstīts, ka 28 gadus vecais Pistoriuss tiks atbrīvots otrdien, taču, lai izvairītos no mediju kņadas, tas noticis dienu ātrāk.

Esot mājas arestā, Pistoriusam būs regulāri jāatskaitās policijai, kā arī būs jāiziet narkotiku pārbaudes, turklāt sportistu apciemos arī vairākas labošanas iestādes, iepriekš nebrīdinot par savu ierašanos. Ja sportists nesadarbosies, viņam būs jādodas atpakaļ uz cietumu.

Kā pirms tam atklāja DĀR Probācijas dienesta preses sekretārs Manelisi Volela, Pistoriuss paliks mājas arestā līdz pat 2019.gada 20.oktobrim.

Pistoriuss jau augustā varēja tikt priekšlaicīgi atbrīvots no cietuma, taču neilgi pirms sportista atbrīvošanas DĀR tieslietu ministrs Maikls Masuta to negaidīti atcēla.

Kā zināms, viens no DĀR slavenākajiem sportistiem par savas draudzenes Stīnkempas slepkavību pērn saņēma piecu gadu cietumsodu un tika arestēts tiesas zālē. Tobrīd eksperti izteicās, ka Pistoriuss cietumu varētu atstāt aptuveni pēc 18 mēnešiem gadījumā, ja ieslodzījuma laikā uzvedīsies labi, tomēr nu viņu izlaiduši jau pēc gada, kas daļēji tiek pamatots ar pārāk pārpildītajiem DĀR cietumiem, kuri turklāt tiek ļoti vāji finansēti.

Masuta iepriekš skaidroja, ka jūnijā pieņemtajam lēmumam, ka Pistoriuss atlikušo cietumsoda termiņu varēs izciest mājas arestā, "nav legāla pamata".

Zīmīgi, ka prokuratūra uzskata, ka sportists ir pelnījis vairāk par pieciem gadiem ieslodzījumā.

Kā zināms, Pistoriuss tika atzīts par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma, tomēr apsūdzības puse tam nepiekrita, pieprasot atzīt viņu par vainīgu apzinātā slepkavībā, līdz ar to piespriežot vismaz 15 gadu cietumsodu.

Pistoriuss tika apsūdzēts savas draudzenes nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā 2013.gada 14.februārī. Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicās, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis "šausmīgi nobijies", ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, 2012.gada vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.


LETA/Foto: EPA/LETA, AFP/LETA