Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ingrīda Porziņģe pirms dažiem gadiem basketbola laukuma atklāšanā Liepājā. (Foto: Rojs Maizītis)

Porziņģa mamma pirmo reizi komentē Kristapam izvirzītās apsūdzības izvarošanā 5

Sporta zvaigznes
2020. gada 7. maijā 12:21 2020. gada 7. maijā 12:21
  Jauns.lv
Pirms teju pusotra gada visu pasauli pāršalca vēsts, ka Latvijas basketbola spožākā zvaigzne Kristaps Porziņģis tiek apsūdzēts savas kaimiņienes izvarošanā. Porziņģu ģimene notikušo tā īsti nebija komentējusi līdz pat šim brīdim, kad sarunā ar žurnālu “Ieva” par notikušo izteikusies Kristapa mamma Ingrīda.

Porziņģu mamma sarunā ar žurnālisti Agnesi Meieri pieskaras dažādām tēmām, gan par satikšanos arī vīru Tāli, gan trīs brašu dēlu Jāņa, Mārtiņa un Kristapa izaudzināšanu, ģimenes traģēdijām, laiku ilgstošā trūkumā un šā brīža pārticību un to, kā tā izmainījusi viņu dzīvi un daudz ko citu.

Uz jautājumu, kā viņa kā mamma jutās brīdī, kad publiski izskanēja Kristapa apsūdzības, viņa atbildēja sekojoši: “Kādas var būt mammas izjūtas, zinot – ir lietas, ko tavs bērns nekad nedarīs, un saprotot, ka nekādā veidā nevaru to atspēkot! Riebīgi. Tas, kas to uzsāka, ir pārāk liels spēks… Šeit kas tāds liekas tāls un neiespējams. Tur… Krišelim [Kristapa iesauka ģimenē - red.] tas ir kā zīmogs, pie mazākā pārkāpuma to viņam atkal pierakstīs,” pārdzīvo Latvijas basketbola spīdekļa mamma.

Porziņģu ģimene (no kreisās - Mārtiņš, Ingrīda, Jānis un Tālis) basketbola laukuma atklāšanā Liepājā. (Foto: Rojs Maizītis)

Vēl intervijā žurnālam “Ieva”, ar ko sarunai Ingrīda sadūšojās vien piecu gadu laikā, viņa neslēpj, ka joprojām nav gatava tam un nespēj to pieņemt, ka pār Kristapu un visu ģimeni tiek lietas samazgas, tiek radīti dažādi skandāli: “Mēs esam bijuši naivi, ļoti, ļoti naivi, tāpēc šī skola ir jo grūtāka un sāpīgāka. Redzot, kas notiek Amerikā, esmu sapratusi – tur izzūd cilvēcīgais, vērtīgs ir tikai materiālais, naudas dēļ cilvēki gatavi uz visu. Viņi savā starpā vispār nesarunājas, runā tikai par biznesu, jo sarunas par cilvēcisko taču ir izniekots laiks, pa šo laiku iespējams uzlabot savu biznesu," skaudro atziņu par dzīvi ASV atklāj Ingrīda Porziņģe. 

Jauns.lv jau ziņoja, ka 2019. gada aprīļa sākumā Ziemeļamerikas plašsaziņas līdzekļos bieži tika locīts Kristapa Porziņģa vārds – pēc liktenīgās 2018. gada 6. februāra spēles pret Milvoki "Bucks", kurā vēl tā brīža Ņujorkas "Knicks" spēlētājs smagi savainoja ceļgalu, Porziņģis uz savu dzīvokli Manhatanā uzaicinājis kaimiņieni un viņu izvarojis. Šādas liecības Ņujorkas policijai sniegusi pati sieviete, bet varasiestādes uzsākušas izmeklēšanu.

Kristaps Porziņģis pirms Latvijas izlases spēles "Arēnā Rīga" 2018. gadā. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Tikmēr Porziņģa advokāts Rolands Riopells norādīja, ka viņa klients pilnībā noraidījis izskanējušās apsūdzības. Bet kāds avots policijā portālam "DailyMail.com" pavēstīja, ka apsūdzībai neesot nekāda seguma: „Viņai varbūt noticēja tikai pašas māte, neviens cits tam netic.” Savukārt izdevums "The New York Times" uzskatīja – NBA nebūtu pieļāvusi Porziņģa maiņas darījumu starp Ņujorkas "Knicks" un Dalasas "Mavericks", ja domātu, ka pret latviešu basketbolistu izvirzītās apsūdzības ir tiešām nopietnas.

Kaimiņienes versija

Sūdzību iesniegusī sieviete ir kāda Kristapa Porziņģa bijusī kaimiņiniene, pie kuras latvietis esot aizgājis ap diviem naktī un uzaicinājis ciemos, kam jaunkundze esot piekritusi. Tumšādainā meitene stāsta, ka Kristaps viņu esot iegrūdis sava dzīvokļa viesistabas gultā un apsaukājis par verdzeni un k*ci, kura viņam pieder. Tajā laikā sportists ar savu dzimumlocekli esot viņu aizskāris un to ielicis arī viņas vagīnā. Kā vēsta izklaides medijs TMZ, slaidais basketbolists esot arī vairākas reizes iesitis meitenei (turklāt arī pa seju) un viņai arī spļāvis virsū.

Medijs "The New York Post", atsaucoties uz iesniegumu Ņujorkas policijā, vēsta, ka policijas darbinieki, neskatoties uz 13 mēnešiem pēc notikušā, iesniegumu esot uztvēruši kā ticamu.

Sieviete par notikušo ziņojusi aptuveni 13 mēnešus vēlāk, jo Porziņģis neesot samaksājis iepriekš atrunāto naudas summu par klusēšanu, kas bija 68 000 dolāru (60 600 eiro). Šī summa pēc cietušās vārdiem bija paredzēta, lai segtu viņas brāļa mācību maksu augstskolā. ASV mediji gan norāda, ka nav izslēgts, ka Kristaps viņai jau iepriekš varētu būt kaut ko samaksājis.

Taisnības labad gan Ņujorkas mediji nereti ļoti skarbi un neglaimojoši izteikušies par Porziņģi, jo Ņujorkas "Knicks" īpašnieks ir viens no ietekmīgākajiem mediju magnātiem Džeimss Dolans, ar kuru attiecības Kristapam pēc "Knicks" pamešanas (un pat iepriekš) nav pārāk spožas. Dolana mediji vairākkārt centušies reabilitēt "Knicks" ne pārāk loģisko vadības rīcību līdzjutēju acīs. Izņēmums nebija arī Porziņģa aizmainīšana, kad ASV lielākajā pilsētā Kristapa pāreja tika pasniegta kā latvieša neuzticēšanās komandai un nevēlēšanās turpināt to pārstāvēt, kas fanus pamudināja pat dedzināt kreklus ar sesto numuru.

Tika lietots alkohols

Dokumentālajā filmā par Kristapa Porziņģa rehabilitāciju "Porzingis Comeback" 1. epizodē basketbolista brālis un aģents Jānis atklāja, ka viņi pēc tam, kad uzzināja par ceļgala savainojuma nopietnību, atgriezās mājās un atvēra tekilas pudeli. Kristaps, Jānis, Mārtiņš Porziņģi un basketbola zvaigznes fizioterapeits Manolo Valdivjeso esot saskandinājuši dzēriena glāzes, teikuši tostu: "par jaunu sākumu!" un izdzēruši pa šotiņam.

Neskatoties uz to, ka Kristapam pašam savainojums sākumā neesot šķitis pārāk nopietns, un viņš pat domājis, ka ir tikai sastiepums. Turklāt latvietis jau pēc īsa brīža bija gatavs atgriezties laukumā, bet "Knicks" ārsti neļāva un aizsūtīja turpat "Madison Square Garden" arēnā uz magnētisko rezonansi, kas norādīja par smago savainojumu.

Uzrodas aizdomīga sarakste

Ziemeļamerikas vadošā sporta medija ESPN rīcībā nonākusi 29 gadus vecās sievietes sarakste ar Porziņģi un "Knicks" komandas juridisko daļu. Brīdī, kad viņa komunicēja ar klubu - oktobra beigās un novembra sākumā - Ņujorkas policijā nebija iesniegta sūdzība. "Knicks" komanda esot likusi sievietei sazināties ar Porziņģa personīgajiem pārstāvjiem.

ESPN rīcībā nonākusī sarakste liecina, ka viņa vēlējusies turpināt romantiskas attiecības ar Porziņģi, tajā pat laikā saņemot 68 000 ASV dolārus, lai varētu palīdzēt savam brālim ar naudu koledžai.

Sieviete sarakstē ar "Knicks" atklājusi, ka naktī pēc iepriekš minētās spēles viņa gājusi pie Porziņģa uz dzīvokli, lai dabūtu autogrāfu. Viņa vēstulē klubam minējusi, ka pēc "ļoti agresīvās saskarsmes" Porziņģis piekritis parakstīt vienošanos par 68 000 ASV dolāru piešķiršanu.

Porziņģa advokāts ESPN uzsvēris, ka parakstītā vienošanās ir "viltojums", kamēr ar cietušās advokāti medijam nav izdevies sazināties.

Sievietes sarakste ar "Knicks" sekojusi pēc tam, kad viņa vairākas nedēļas komunicējusi ar ar Porziņģi. Viņa pēc 7. februāra nakts vēlējusies ar basketbolistu būt tuvās attiecībās. Dažās no viņas sūtītajām ziņām bijušas atkailinošas fotogrāfijas.

Nav skaidrs, vai pēc iepriekš minētās nakts Porziņģim un sievietei bijušas seksuāla rakstura attiecības, un kāda pilnībā sarakste bijusi starp abiem. ESPN pēc viņu rīcībā esošās sarakstes secina, ka sieviete bijusi sadusmojusies uz Porziņģi par to, ka sarakstē basketbolists vairs neesot izrādījis tādu interesi, kā minētajā naktī. Porziņģis viņai tajā naktī atzinis, ka bijis alkohola reibumā.

Ar roku rakstītajā vēstulē, kas, kā apgalvo sieviete, esot vienošanās par maksājumu, Porziņģa vārds ir nepareizi uzrakstīts un nevar konstatēt, vai viņa paraksts ir īsts. ESPN rīcībā ir šīs vēstules kopija. Tajā minēts, ka Porziņģis piedāvājis arī cita veida kompensācijas, tajā skaitā investīcijas uzņēmējdarbībā.

"Porziņģa kungs noraida, ka parakstījis līgumu, kas, viņaprāt, ir viltojums. Pieprasot vienošanos rokraksta ekspertīzei, apsūdzētāja atteicās to izsniegt," ESPN teica Porziņģa advokāts Rolands Riopells.

View this post on Instagram

Family Safari was fun

A post shared by Kristaps Porzingis (@kporzee) on

Sarakstē ar "Knicks" sieviete pievienojusi fotogrāfiju, kurā pēc viņas teiktā redzami izplēsti mati un lauzts deguna skrimslis. Dažas dienas pēc tās nakts viņa sarakstē esot norādījusi, ka samaksājusi 10 000 ASV dolāru par plastisko operāciju. "Pēc ārkārtīgi agresīvās saskarsmes viņš bija ļoti mīlošs un gādīgs, piekrizdams samaksāt mazā brāļa koledžas naudu un vēl... Neskatoties uz viņa šausmīgo izturēšanos, kā "Knicks" līdzjutēja nevēlējos, lai viņš iekļūtu problēmās ar likumu. Atkāpos un izbaudīju to laiku, ko pavadīju kopā ar viņu. Tomēr svarīgi uzsvērt, ka labie brīži kopā ar viņu nemaina faktu, ka viņš man piedāvāja samierināšanās dāvanu, lai gan es viņam to nelūdzu," 30.oktobrī "Knicks" juristiem rakstījusi sieviete, kura pie Porziņģa palikusi līdz tās pašas dienas plkst.11.

Tāpat viņa sarakstē norādījusi, lai "Knicks" palīdz atgūt "Jordan" zīmola čības, kas palikušas Porziņģa dzīvoklī. Viņa par čībām rakstījusi arī pašam basketbolistam, kurš apstiprinājis, ka tās ir viņa dzīvoklī.

30. oktobrī ar sievieti sazinājusies arī "Knicks" organizācija, kuras viceprezidents juridiskajos jautājumos Džamals Leseins telefonsarunu ESPN atstāstīja šādi: "Viņa gāja uz Porziņģa dzīvokli, lai dabūtu autogrāfu. Kad viņa bija Porziņģa dzīvoklī, viņš rīkojies pret viņas gribu. Pēc tam Porziņģis viņai piedāvājis naudu, saprazdams, ka rīkojies nepareizi. Porziņģis piedāvāja samaksāt sievietes brālim koledžas naudu 68 000 ASV dolāru apmērā."

Sarakstē sieviete "Knicks" juridiskajam departamentam lūgusi, lai informācija paliek slepenībā starp viņu un organizāciju. Sarakste ar sievieti un klubu noslēdzās 6. novembrī, "Knicks" organizācijai norādot, ka Porziņģis šo jautājumu risinās personīgi ar saviem pārstāvjiem, nevis kluba starpniecību.

Advokāts ziņo par izspiešanu

Porziņģa advokāts Rolands Riopells norāda, ka viņa klients pilnībā noraida izskanējušās apsūdzības. "Mēs 2018. gada 20. decembrī tiesībsargājošajām iestādēm paziņojām par apsūdzētājas pārspīlētajām prasībām. Tāpat pirms vairākiem mēnešiem mēs par uzsākto izmeklēšanu informējām NBA," teica advokāts, atturoties no jebkādiem komentāriem.

Savukārt "The New York Daily News" laikrakstam Riopells atklāja, ka viņi jau pirms vēršanās varasiestādēs veikuši rūpīgu izmeklēšanu. "Pirms devāmies pie tiesībsargājošām institūcijām, mēs šajās apsūdzībās veicām padziļinātu izmeklēšanu. Šī sieviete centās no Kristapa izspiest naudu. Lai varētu dabūt naudu, viņa tam veltīja vairākus mēnešus," uzsvēra Riopells, kurš piebilda, ka izspiešanas lietu izmeklē ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB).

Saistītās ziņas

Vai Porziņģis pa kluso atgriezies Latvijā? 3
VIDEO: basketbola jokdari parodē Porziņģa un Dončiča duetu 1
Porziņģis pandēmijas laikā pilnveido savas boksa prasmes 1

Porziņģa advokāts sievieti nosauca par morāli nestabilu, lai gan viņa esot gaiša personība.

Citi šobrīd lasa

"Cilvēkjaudas" radītājas Lauras Dennler fenomens. Viņai seko tūkstoši
Skaudrā bērnība, garīgā saslimšana un nāve: kāda bija prinča Filipa dzīve? 1
Purvciemā šorīt nošauts cilvēks 3
Skatīt visus komentārus

"Между нами не было доверия": Джастин Бибер - о первом годе брака с Хейли

"Сергей не виноват!": Диана Шурыгина оправдала собственного насильника