Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
FOTO: sākta Daugavas stadiona ledus halles būvniecība
Šāda beigās uzskatīsies Daugavas stadiona ledus halle. (Foto: Publicitātes foto)

FOTO: sākta Daugavas stadiona ledus halles būvniecība

Hokejs
2020. gada 5. maijā 13:28 2020. gada 5. maijā 13:28
  Jauns.lv
Noslēgusies būvprojekta izstrāde Daugavas stadiona ledus hallei, saņemta būvatļauja un uzsākti būvdarbi, portālu Jauns.lv informēja VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" pārstāvji.

Pēc vairāk nekā pusgadu ilga darba pie Daugavas stadiona ledus halles būvprojekta izstrādes, kopīgi strādājot projektētājiem un būvniekiem SIA “Ozola&Bula, arhitektu birojs”, SIA “ARMS Group” un OÜ “RTS Infraehitus”, būvprocesa vadītājiem un būvuzraudzībai SIA “CMB”, projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” komandai un Latvijas Hokeja Federācijai, būvprojekts ir izstrādāts un tam saņemts pozitīvs būvekspertīzes slēdziens. 2020.gada 9.aprīlī ir saņemta Rīgas pilsētas būvvaldes būvatļauja, kas ļauj uzsākt ilgi gaidītās ledus halles būvniecību.

Būvniecības termiņi ir saspringti, ledus halle ekspluatācijā jānodod 2021. gada martā, lai jau maijā tajā varētu norisināties treniņi hokeja pasaules čempionāta laikā

Daugavas stadiona valdes loceklis Guntis Zālītis atklāj: “Būvprojekta izstrādes gaita nebija viegla, tika ieguldīts liels darbs, lai visas iesaistītās puses spētu nonākt pie vienota redzējuma. Esmu pārliecināts, ka ieguldītais darbs pie projektēšanas rezultēsies ar starptautiskajām prasībām atbilstošu sporta infrastruktūras objektu, kas būs piemērots ne tikai sportam, bet arī kultūras pasākumiem, tajā skaitā Dziesmu un deju svētku vajadzībām.”

Daugavas stadiona ledus halle galvenokārt būs paredzēta hokeja, daiļslidošanas, šorttreka un kērlinga treniņprocesu nodrošināšanai un sacensībām, kultūras pasākumiem un pulcēšanās vieta Dziesmu un deju svētku dalībniekiem.

Daugavas stadiona teritorija līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā.

Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Sadarbības partneris Rīgas domes Satiksmes departaments projekta ietvaros ir pabeidzis Daugavas stadionam pieguļošo ielu Augšielas, Ata ielas un Vagonu ielas rekonstrukciju. Otrais attīstības posms paredz jaunas ledus halles būvniecību.

Nākamajos attīstības posmos tiks uzbūvēta vieglatlētikas manēža ar multifunkcionalitāti, kurai jau ir izstrādāts būvprojekts minimālā sastāvā. Tāpat notiek darbs pie iepirkuma dokumentācijas izstrādes centrālajam sporta laukumam, vieglatlētikas treniņu laukumam, kā arī kopējam teritorijas labiekārtojumam. Tāpat teritorijā ir plānota privāto investīciju objektu attīstība.

Saistītās ziņas

Krievijas TV hokeja čempionāta fināla vietā translē vecu spēli. Pat politiķi tagad domā, ka uzvarēja Krievija 12
Pasaules čempionātu hokejā vēlas pārcelt par pāris nedēļām cerībā uz NHL hokejistu dalību
2021.gada pasaules čempionāts hokejā netiks pārcelts, turnīrs notiks Rīgā un Minskā 2

Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” (ID Nr. 5.6.1.0/17/I/001) ietvaros. Projektu īsteno VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību  un VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.  Kopējais projekta finansējums ir  67 560 868,06   EUR, t.sk., ERAF finansējums  39 931 548,49   EUR, valsts budžeta finansējums  5 546 744,82   EUR, pašvaldības finansējums 1 500 000,00 EUR, privātais finansējums  1 725 134,98 EUR un neattiecināmās izmaksas 18 857 439,77.

Citi šobrīd lasa

Kuldīgas slimnīcas mediķes stāsta, kā jūtas nedēļu pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas 12
Covid-19 izraisītās krīzes dēļ Lielbritāniju pametuši simtiem tūkstošu cilvēku 3
Pēdējā laikā smagi cietusī MMA cīkstone fotosesijā parāda ļoti daudz
Pievienot komentāru

«Содержимое нас всех сразило»: вдова Задорнова о неожиданной находке в вещах сатирика

«Уверенная девушка стала подавленной женщиной»: Муцениеце о браке с Прилучным