Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Turkmenistānas futbola grandu duelis 300 skatītāju klātbūtnē starp "Altyn Asyr" un "Kopetdag" noslēdzās 1:1. (Foto: AFP/Scanpix)

"Kad jūsu iemīļotā komanda uzvar, tas stiprina jūsu imunitāti!" Turkmenistāna ar skatītājiem tribīnēs atsāk futbola čempionātu

Futbols
2020. gada 20. aprīlī 10:38 2020. gada 20. aprīlī 10:38
  Jauns.lv / LETA
Turkmenistāna svētdien atsākusi futbola sezonu, līdzjutējiem atgriežoties stadionos vienā no nedaudzajām valstīm, kas vēl nav pasludinājuši koronavīrusa saslimšanas gadījumu.

Apmēram 300 cilvēku apmeklēja divu turnīra tabulas vadošo Ašhabadas komandu cīņu starp pagājušās sezonas čempioniem "Altyn Asyr" un līgas līderiem "Kopetdag" 20 000 skatītāju ietilpības stadionā valsts galvaspilsētā.

Tikšanās beidzās ar neizšķirtu 1:1, abus vārtus gūstot otrajā puslaikā.

Tāpat kā vairāki citi AFP intervēti līdzjutēji, no kuriem neviens nevalkāja maskas, 60 gadus vecais "Kopetdag" līdzjutējs Murads sacīja, ka nebaidās no koronavīrusa pandēmijas un plāno turpināt apmeklēt spēles.

"Sports nogalina visus vīrusus," viņš jokoja. "Kad jūsu iemīļotā komanda uzvar, tas stiprina jūsu imunitāti."

Turkmenistānas futbola grandu duelis 300 skatītāju klātbūtnē starp "Altyn Asyr" un "Kopetdag" noslēdzās 1:1. (Foto: AFP/Scanpix)

Viņš cer, ka viņa komanda, kas četros mačos izcīnījusi divas uzvaras un divreiz spēlējusi neizšķirti, spēs saglabāt pirmo vietu turnīra tabulā. "Šis klubs ir leģendārs," saka Murads.

Autoritārā Vidusāzijas valsts sekoja citām pasaules valstīm, martā pārtraucot astoņu komandu virslīgas sacensības pēc tikai trim aizvadītām kārtām.

Nacionālā futbola federācija citēja Veselības ministrijas un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumus slimības izplatības novēršanai.

Tomēr mēnesi vēlāk, neraugoties uz bažām, ka Turkmenistānas iestādes nenovērtē vīrusa draudus, futbols atgriezās valstī.

"Prieks paaugstina mūsu imunitāti," jokoja 34 gadus vecais uzņēmējs Aširs Jusupovs pirms spēles. "Mums nav koronavīrusa, tad kāpēc gan neatsākt mūsu līgu?"

Trīs bijušās Padomju Savienības valstis nav sekojušas globālajai tendencei pārtraukt profesionālo līgu darbību - Baltkrievija, Tadžikistāna un tagad Turkmenistāna.

Globālā interese par Baltkrievijas līgu ir uzplaukusi, bet Tadžikistānas Superkausa fināls šā mēneša sākumā tiešsaistē piesaistīja ziņkārīgus daudzās valodās runājošus sekotājus.

Turkmenistānas futbola grandu duelis 300 skatītāju klātbūtnē starp "Altyn Asyr" un "Kopetdag" noslēdzās 1:1. (Foto: AFP/Scanpix)

Baltkrievija, kas ir apstiprinājusi 4779 inficēšanās ar koronavīrusu gadījumus, tiek asi kritizēta par atļauju līdzjutējiem apmeklēt spēles.

Tadžikistāna sezonu ir sākusi ar spēlēm, kas notiek aiz slēgtām durvīm, pat ja tās autoritārā valdība tāpat kā Turkmenistāna, turpina uzstāt, ka valstī nav neviena saslimšanas gadījuma ar koronavīrusu.

Nacionālie čempionāti pašlaik norisinās arī Burundijā un Nikaragvā.

7.aprīlī Turkmenistānas prezidents Gurbanguli Berdimuhamedovs tika rādīts valsts televīzijā, veicot izjādi ar zirgu, kā arī braucot ar velosipēdu, bet valsts iestāžu darbinieki piedalījās masu vingrojumu demonstrējumos visā valstī.

Saistītās ziņas

Burundijas čempionāta futbolistiem pandēmijas laikā iesaka nepriecāties par vārtu guvumiem bučojoties vai iedunkājot vienam otru
Dānijas futbola klubs Covid-19 dēļ plāno ieviest līdzjutējus automašīnās
"Juventus" futbolisti atlabuši no koronavīrusa; Itālijas Futbola federācija konsultējas ar mediķiem par sezonas atsākšanu

Šādi lieli publiski pasākumi ir pamudinājuši novērotājus uzdot jautājumu, cik nopietni valdība uztver pandēmiju.

Kopš tā laika Berdimuhamedovs ir licis ierēdņiem pastiprināt centienus atklāt visus koronavīrusa saslimšanas gadījumus un novērst vīrusa izplatīšanos.

Citi šobrīd lasa

Sāra Fērgusone nav ielūgta uz prinča Filipa bērēm, bet atbalsta karalieni ik dienas
Kura zodiaka zīme ir paši labākie dārzkopji
FOTO: Krievija arī pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm atradusi veidu, kā apiet aizliegumus 3
Pievienot komentāru

"Поняла, что я плохая девочка": Пугачева вспомнила, как впервые не пришла домой ночевать

"Я долго была невидимкой, а теперь меня увидели": Муцениеце счастлива, что развелась с Прилучным