Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
IIHF vilcinās ar lēmumu par pasaules čempionāta atcelšanu
Vēl pagājušajā nedēļā IIHF ziņoja, ka 2020.gada pasaules čempionāta hokejā norise šobrīd ir spēkā. Tiesa, meistarsacīkšu mājvietā Šveicē līdz pat aprīļa beigām ir atcelti masveida pasākumi. (Foto: imago images/Bildbyran/Scanpix)

IIHF vilcinās ar lēmumu par pasaules čempionāta atcelšanu

Hokejs
17. martā 19:30 2020. gada 17. martā 19:30
  Jauns.lv / LETA
Starptautiskā Ledus hokeja federācijas (IIHF) Padome otrdien nepieņēma lēmumu attiecībā uz 2020.gada pasaules čempionāta atcelšanu vai rīkošanu, informē IIHF.

Tiesa, IIHF lēmusi atcelt pirmās divīzijas A un B grupas čempionātus, kuri aprīļa un maija mijā bija iecerēti Slovēnijā un Polijā.

Otrdien IIHF Padomei bija konferences zvans, taču lēmumi par Šveicē paredzētā pasaules čempionāta norisi netika pieņemti. Apspriedē piedalījās arī pasaules čempionātā pārstāvēto izlašu pārstāvji, IIHF mārketinga partneris "Infront" un turnīra apdrošinātājs.

"Diemžēl šobrīd nevar tikt pieņemti nozīmīgi lēmumi attiecībā uz pasaules čempionāta statusu," IIHF citē organizācijas prezidenta Renē Fāzela teikto.

IIHF informējusi visas iesaistītās puses, ka tā atrodas komunikācijā ar Šveices varasiestādēm un apdrošināšanas kompāniju, lai pārraudzītu situāciju un tās ietekmi uz pasaules čempionātu.

"Gan organizatori, gan IIHF turpina ar sarunas ar Šveices valdību un apdrošinātājiem, kā šo situāciju atrisināt un kā tas varētu attiekties uz kompensācijām. Sarunas vēl nav noslēgušās. Netika viennozīmīgi pateikts, ka nebūs, taču jebkurš domājošs cilvēks var saprast, ka šobrīd tas nav iespējams," sarunā ar aģentūru LETA IIHF lēmumu komentēja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, kurš bija Latvijas pārstāvis konferences zvanā.

Šobrīd neviena no valstīm nav pateikusi, ka atsakās no spēlēšanas čempionātā, taču vairākām izlasēm nav iespējams aizvadīt treniņus. 

"Dānijai un Itālijai šobrīd nav kur gatavoties, jo visas halles ir ciet. Varbūt, ka mēs varētu atrast, kur trenēties, bet tas nebūtu saskaņā ar izsludinātā ārkārtas stāvokļa būtību. Tāda situācija ir visās valstīs," atzīmēja Koziols.

Latvijas hokeja izlasei treniņi bija jāuzsāk 31.martā, tāpēc valstsvienības stūrmanis Bobs Hārtlijs šobrīd neatrodas Rīgā.

Vienlaikus IIHF lēmusi, ka līdz 30.jūnijam atceltas visas tikšanās, semināri un citi pasākumi.

Vēl pagājušajā nedēļā IIHF ziņoja, ka 2020.gada pasaules čempionāta hokejā norise šobrīd ir spēkā. Tiesa, meistarsacīkšu mājvietā Šveicē līdz pat aprīļa beigām ir atcelti masveida pasākumi.

Vīrusam Covid-19 turpinot izplatību, valstis ir pārtraukušas vai apturējušas pavisam nacionālos čempionātus hokejā. Tajā skaitā ir arī pasaules čempionāta saimniece Šveice, kas ceturtdien paziņoja, ka noslēgusies NLA līgas sezona.

Jau vairākas nedēļas medijos virmo baumas, ka maijā Cīrihē un Lozannā gaidāmais pasaules čempionāts tiks atcelts.

"Pretēji medijos ziņotajam, 2020.gada pasaules čempionāts nav atcelts. Pasaules čempionāta norise šobrīd ir spēkā," teikts IIHF pagājušajā nedēļā izplatītājā paziņojumā.

Tas gan negarantē, ka tuvākajā laikā netiks pieņemts lēmums par pretējo.

Pasaules čempionātā Latvijai pirmā spēle paredzēta 9.maijā pret Norvēģiju, bet pēc tam apakšgrupā ieplānoti dueļi arī ar Kazahstānu, Itāliju, Somiju, ASV, Šveici un Krieviju.

Citi šobrīd lasa

Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 2
Internetā izplata foto ar Kariņu veikalā bez sejas maskas. Premjers skaidro - tas bija jūlijā 11
Ģimenes locekle Zviedrijā nejauši atklāj, ka māte 28 gadus tur gūstā savu dēlu 4
Pievienot komentāru

Ефремов написал покаянное письмо жене погибшего по его вине водителя

Мадонна собрала вместе шестерых детей и молодого бойфренда