Rīgas "Dinamo" piedzīvo trešo "sauso" zaudējumu pēdējās četrās spēlēs
Rīdzinieki svētdien izbraukumā piedzīvoja sagrāvi ar 0:5 Ufas "Salavat Julajev".
2020. gada 14. janvāris, 20:54

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" otrdien viesos ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:1, 0:2) vienai no līgas vadošajām komandām Sanktpēterburgas SKA.

Rīdzinieki zaudējušu četros mačos pēc kārtas, trijos no tiem paliekot "sausā".

Jau spēles pirmajā minūtē viesus mazākumā atstāja Kārters Eštons, taču SKA vairākumā spēlēja vāji. Perioda turpinājumā mājinieki saimniekoja laukumā, taču ar pārāk daudz metieniem neizcēlās. "Dinamo" divreiz spēlēja piecatā pret četriem, taču savas iespējas neizmantoja.

Nākamajā trešdaļā SKA turpināja dominēt, perioda pirmajā pusē iespiežot rīdziniekus viņu aizsardzības zonā. Mājinieku ofensīva deva rezultātu, un sešas minūtes pirms otrā perioda beigām Jori Lehtera raidīja ripu Jāņa Vora sargātajos vārtos. Soms ar Vladimiru Tkačovu izslidoja divatā pret vienu "Dinamo" hokejistu, Lehteram pēc kolēģa piespēles raidot ripu tīklā.

Spēles trešā nogriežņa pirmajā pusē rīdzinieki izniekoja vēl vienu vairākumu. Pašiem mazākums gan bija liktenīgs - 12.minūtē Tkačovs bez ripas apstādināšanas panāca 2:0, bet 13 sekundes vēlāk viens pret Vori izslidoja Jevgēņijs Ketovs, kurš dubultoja SKA pārsvaru.

SKA vienībai pēdējā laikā uzvaras mijas ar zaudējumiem, pēdējā mačā svētdien papildlaikā svinot 2:1 panākumu savā laukumā pret Mika Indraša pārstāvēto Maskavas Dinamo".

"Dinamo" ar 32 punktiem 48 spēlēs ir pirmspēdējā līgā, Rietumu konferencē apsteidzot vien Minskas "Dinamo", kam it tikpat punktu tikpat spēlēs, bet mazāk uzvaru pamatlaikā. Pirmais astotnieks Rietumos ir 20 punktu attālumā, līdz ar to rīdzinieku tikšana Gagarina kausa izcīņā ir tikai teorētiska. Savukārt SKA Rietumos ar 67 punktiem 48 mačos ir trešā.

Abas komandas KHL čempionātā iepriekš tikušās 40 reizes, no kurām rīdzinieki uzvaru svinējuši 12 reizes, no tām trīsreiz - papildlaikā.

Šosezon komandas savā starpā tikušās jau trīsreiz. Savā laukumā "Dinamo" zaudēja ar 0:3 un 3:5, bet viesos ar 3:4 piekāpās vien pēcspēles metienos.

Kādu laiku Rīgas komandas pirmais vārtu vīrs ir gados jaunais Jānis Voris, jo pieredzes bagātākie Aleksandrs Salāks un Andrejs Makarovs iedzīvojušies savainojumos.

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā ir šādi hokejisti: vārtsargi - Jānis Voris , Reinis Liepiņš; aizsargi - Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Kristofers Berjlunds, Mareks Djaloga, Sergejs Gimajevs, Metjū Majone, Roberts Mamčics, Bens Māršals; uzbrucēji - Kārters Eštons, Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Koltons Gilīss, Roberts Lipsbergs, Gints Meija, Aleksandrs Protapovičs, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis, Ņikita Setdikovs, Kirils Sļepecs, Antons Trastašenkovs.

Savainojumu dēļ mājās palika Andrejs Makarovs, Aleksandrs Salāks, Kristaps Zīle, Oskars Bārtulis, Kristaps Sotnieks, Lauris Dārziņš, Rihards Marenis, Vitālijs Pavlovs, bet Reinis Lejnieks paliks trenēties Rīgā.

Svētdien savainotajiem spēlētājiem pievienojās vēl viens aizsargs Metjū Majone, kurš izlaidīs vairākas spēles.

Pēc atgriešanās no Sanktpēterburgas Rīgas hokejisti aizvadīs trīs mājas spēļu sēriju ar "Soči", Vladivostokas "Admiral" un Novosibirskas "Sibir".

Rīgas "Dinamo" iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./14.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.