2019. gada 30. decembris, 20:53

Rīgas "Dinamo" pārtrauc deviņu zaudēto spēļu sēriju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" pirmdien savā šī gada pēdējā spēlē izcīnīja "sauso" uzvaru, pārtraucot deviņu zaudēto spēļu sēriju.

Rīgas "Dinamo" viesos ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Minskas "Dinamo", kurai tas bija jau 12.zaudējums pēc kārtas.

Rīgas komandā vārtus iemeta Roberts Mamčičs un Kārters Eštons.

Kārters Eštons

Spēles pirmajās sešās minūtēs abas komandas kopā jau bija nopelnījušas sešas soda minūtes, bet neviena no tām nespēja izmantot iespējas skaitliskajā vairākumā. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja pavērās desmitajā minūtē, kad Koltona Gilīsa metiens atdūrās pret vārtu stabu. Uzreiz nākamajā uzbrukumā Minskas komanda atbildēja ar bīstamu epizodi pie rīdzinieku vārtiem, taču rezultāts aizvien bija 0:0.

Viesi 16.minūtē vēlreiz nopelnīja divu minūšu sodu, tomēr skaitliskais mazākums tika izturēts. Rezultātu trīs sekundes līdz pirmā perioda beigām atklāja Mamčičs, kurš pie ripas tika pēc tam, kad metienu bija izdarījis Roberts Lipsbergs. Aizsargs no zilās līnijas izdarīja spēcīgu šķēlienu, panākot 1:0.

Otrajā periodā komandas spēlēja disciplinētāku hokeju, iniciatīvu lielākoties uzņemoties Rīgas klubam. Pārsvaru palielināt neizdevās, bet nepilnas trīs minūtes līdz otrās trešdaļas noslēgumam, Minskas komanda devās ātrajā uzbrukumā, kas noslēdzās, mājinieku spēlētājam saduroties ar Aleksandru Salāku. Vārtsargs īsi pēc tam pieprasīja maiņu, stafeti nododot Jānim Vorim, kurš 21.decembrī piedzīvoja debiju KHL čempionātā.

Trešā perioda ievadā abas komanda apmainījās ar bīstamiem metieniem. Rīgas komandā ripu gar vārtu stabu raidīja Aleksandrs Portapovičs, savukārt neilgi pirms noslēdzošajām desmit minūtēm, vienatnē pret vārtsargu izskrēja Emīls Ģēģeris, bet uzbrucēja māņu kustības atšifrēja Denijs Teilors.

Aptuveni trešā perioda vidū mājiniekiem izdevās izlīdzināt rezultātu, taču vārti netika ieskaitīti, jo Raians Spūners ripu tīklā iesita ar kāju. Turpinājumā abas vienības piekopa piesardzīgu spēli, bet sešas minūtes līdz spēles beigām, ripu pretinieku aizsardzības zonas dziļumā saņēma Eštons, kurš filigrāni to novilka gar Teilora ķermeni, panākot jau drošāku 2:0.

Spēles pēdējās piecās minūtēs neviena no komandām ar bīstamām epizodēm neizcēlās, minskiešiem piedzīvojot bezzobainu zaudējumu.

Līdz ar uzvaru Rīgas "Dinamo" izdevās pārtraukt deviņu zaudēto spēļu sēriju, pie pirmā panākuma KHL tiekot arī Vorim.

Gada pēdējā izbraukuma pirmajā spēlē Rīgas komanda sestdien demonstrēja daudzsološu sniegumu mača pirmajās 20 minūtēs, taču atlikušajā laikā tikpat saturīgu spēli vairs neizdevās rādīt un tika piedzīvots zaudējums 2:5 pret Ņižņijnovgorodas "Torpedo".

Rīdzinieki pirms šīs spēles bija piedzīvojuši deviņus zaudējumus pēc kārtas un uzvaras saldmi nebija jutuši vairāk nekā mēnesi. Turklāt līdz šim pēdējā uzvara pamatlaikā bija pirms pusotra mēneša.

Piektdien, KHL transfēru pēdējā dienā, Rīgas komandā atgriezās kanādiešu aizsargs Metjū Majone un pievienojās uzbrucējs Reinis Mārtiņš Lejnieks, taču ceļi šķīrās ar aizsargu Artūru Kuldu, kurš sezonas turpinājumā pārstāvēs Čerepovecas "Severstaļ". Tāpat komandu pametis viens no uzbrukuma līderiem Brendons Makmilans, kanādietim karjeru turpinot Omskas "Avangard" komandā.

Majone gan šobrīd cīnās Špenglera kausā, bet Lejnieks sezonas pēdējā izbraukumā nav devies, tāpēc viņus "Dinamo" kreklā varēs redzēt Jaunajā gadā.

Vēl lielākā "bedrē" ir Minskas hokejisti, kuri cietuši zaudējumus 12 spēlēs pēc kārtas, bet pēdējā pusotra mēneša laikā svinējuši tikai vienu uzvaru.

Latvijas komanda ar 29 punktiem 43 spēlēs ieņem pirmspēdējo vietu līgā, par punktu apsteidzot Baltkrievijas vienību, kam ir par vienu maču mazāk. Abas komandas ir vājākās līgā.

Rīgas "Dinamo" komandai Rietumu konferences pirmais astotnieks ir 18 punktu attālumā, līdz ar to iekļūšana Gagarina kausā ir tikai teorētiska.

Abas komandas KHL savā starpā spēkojušās 43 reizes, 22 uzvaras izcīnot rīdziniekiem. Oktobrī tika aizvadītas pirmās divas šīs sezonas savstarpējās spēles, kurās uzvarēja rīdzinieki - 3:2 Rīgā un 2:1 Minskā.

Rīgas hokejisti 4.janvārī uzsāks trīs mājas spēļu sēriju, kurā tiksies ar Nursultanas "Baris", Helsinku "Jokerit" un Čerepovecas "Severstaļ" komandām.

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā ir šādi hokejisti: vārtsargi - Andrejs Makarovs, Aleksanders Salāks, Jānis Voris; aizsargi - Nerijus Ališausks, Oskars Bārtulis, Kristofers Berjlunds, Mareks Djaloga, Sergejs Gimajevs, Roberts Mamčics, Bens Māršals, Kristaps Sotnieks; uzbrucēji - Kārters Eštons, Oskars Batņa, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Koltons Gilīss, Roberts Lipsbergs, Gints Meija, Aleksandrs Protapovičs, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis, Ņikita Setdikovs, Kirils Sļepecs, Antons Trastašenkovs.

Savainojumu dēļ mājās palika Kristaps Zīle, Uvis Balinskis, Rihards Marenis, Vitālijs Pavlovs, bet Daniels Bērziņš un Reinis Lejnieks paliks trenēties Rīgā. Zīlem traumas dēļ sezona jau ir noslēgusies.

Rīgas "Dinamo" iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./14.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.