"Dinamo" pēc cerīga pirmā perioda piedzīvo devīto zaudējumu pēc kārtas
Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns.
2019. gada 28. decembris, 19:37

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" sestdien demonstrēja daudzsološu sniegumu mača pirmajās 20 minūtēs, taču atlikušajā laikā tikpat saturīgu spēli vairs neizdevās rādīt, piedzīvojot jau devīto zaudējumu pēc kārtas.

"Dinamo" viesos ar rezultātu 2:5 (2:2, 0:3, 0:0) piekāpās Ņižņijnovgorodas "Torpedo", piedzīvojot jau devīto zaudējumu pēc kārtas.

Rīdzinieku komandā vārtus guva Aleksandrs Protapovičs un Oskars Batņa.

Viesi iedzinējos nonāca jau spēles otrajā minūtē, kad pretinieki aizsardzības zonā veica vairākas piespēles, līdz Mihails Varnakovs gar vārtu priekšu piespēlēja otrā laukuma pusē esošajam Staņislavam Bočaravam, kurš ripu jau raidīja tukšos vārtos. "Dinamo" rezultātu izdevās izlīdzināt pēc nepilnām sešām minūtēm. Ilgāku spiedienu uz pretinieku vārtiem izdarīja Protapovičs ar Ņikitu Setdikovu, kurš ofensīvu noslēdza ar metienu pa vārtiem, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Protapovičs, panākot neizšķirtu.

Spēles 12.minūtē viesi jau izvirzījās vadībā, jo no zilās līnijas Roberta Mamčiča mesto ripu, vārtu priekš pielaboja Batņa, gūstot savu pirmo "golu" šosezon. Līderu godā neizdevās pabūt ilgi, jo 14.minūtē vēlreiz "Dinamo" zonā lieliski saspēlējās pretinieku, uzbrukuma beigās ripu iepretim tukšiem vārtiem nogādājot pie Bočarova, kurš iemeta savus otros vārtus.

Otrā perioda sākuma bija tikpat neveiksmīgs kā iepriekšējais, jo Aleksandrs Salāks jau otrajā minūtē no vārtu tīkla vilka ārā Mihaila Varnakova mesto ripu. Vēl aptuveni piecas minūtes vēlāk ar ripu "Dinamo" aizsardzības zonā nepiesegts palika Bočarovs, kurš diezgan viegli apspēlēja Salāku, iestumjot ripu vārtos (4:2). Rīdzinieku neveiksmes ar to nebeidzās, jo spēles 27.minūtē pēc Andreja Beļēviča metiena vārtu augšējā stūrī, rezultāts kļuva jau 2:5, savukārt Salāks tika nomainīts pret Andreju Makarovu.

Spēles vidū rīdzinieki izturēja divus skaitliskos mazākumus, taču spēle nevienādos sastāvos "Torpedo" ļāva pārņemt iniciatīvu mačā. Mājinieki vārtus šajā trešdaļā vairs neguva, bet ar pretinieku kapteini laukumu nesadalīja Gints Meija, īsi pēc tam arī nevilcinoties izvēzēt dūres.

Noslēdzošā perioda otrajā minūtē noraidījumu par klupināšanu saņēma Setdikovs, taču viesiem izdevās nosargāt savus vārtus neskartus. "Torpedo" trešajā periodā piederēja nospiedošs pārākums, taču Makarovs palika nepārspēts, ar ko gan nebija gana, lai pārtrauktu savu neveiksmju sēriju.

Rīdzinieki piedzīvojuši deviņus zaudējumus pēc kārtas un uzvaras saldmi nav jutuši vairāk kā mēnesi. Turklāt līdz šim pēdējā uzvara pamatlaikā bijusi pirms pusotra mēneša.

Piektdien, KHL transfēru pēdējā dienā, Rīgas komandā atgriezās kanādiešu aizsargs Metjū Majone un pievienojās uzbrucējs Reinis Mārtiņš Lejnieks, taču ceļi šķīrās ar aizsargu Artūru Kuldu, kurš sezonas turpinājumā pārstāvēs Čerepovecas "Severstaļ". Tāpat komandu pametis viens no uzbrukuma līderiem Brendons Makmilans, kanādietim karjeru turpinot Omskas "Avangard" komandā.

Majone gan šobrīd cīnās Špenglera kausā, bet Lejnieks sezonas pēdējā izbraukumā nav devies, tāpēc viņus "Dinamo" kreklā varēs redzēt Jaunajā gadā.

Arī "Torpedo" komandai pēdējais mēnesis bijis neveiksmīgs, jo pēc četru uzvaru sērijas nākamajos desmit dueļos svinētas vien trīs uzvaras.

"Dinamo" ar 27 punktiem 42 spēlēs ieņem pēdējo vietu līgā. Rietumu konferences pirmais astotnieks, kuru ar 47 punktiem 41 cīņā noslēdz Maskavas apgabala "Vitjaz", ir 20 punktu attālumā, līdz ar to iekļūšana Gagarina kausā ir tikai teorētiska.

Abas komandas KHL savā starpā spēkojušās 33 reizes, rīdziniekiem izcīnot 14 uzvaras. Vienības šosezon jau tikās 4.septembrī, kurā Rīgas hokejisti mājās uzvarēja ar 3:0.

Gada pēdējā spēlē rīdzinieki pirmdien viesosies pie Minskas "Dinamo", bet pēc tam 4.janvārī uzsāks trīs mājas spēļu sēriju.

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā ir šādi hokejisti: vārtsargi - Andrejs Makarovs, Aleksanders Salāks; aizsargi - Nerijus Ališausks, Oskars Bārtulis, Kristofers Berjlunds, Mareks Djaloga, Sergejs Gimajevs, Roberts Mamčics, Bens Māršals, Kristaps Sotnieks; uzbrucēji - Kārters Eštons, Oskars Batņa, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Koltons Gilīss, Roberts Lipsbergs, Gints Meija, Aleksandrs Protapovičs, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis, Ņikita Setdikovs, Kirils Sļepecs, Antons Trastašenkovs.

Jānis Voris un Arvils Bergmanis devušies palīgā "Rīgas" komandai cīņā par vietu MHL "play-off".

Savainojumu dēļ mājās palika Kristaps Zīle, Uvis Balinskis, Rihards Marenis, Vitālijs Pavlovs, bet Daniels Bērziņš un Reinis Lejnieks paliks trenēties Rīgā. Zīlem traumas dēļ sezona jau ir noslēgusies.

Rīgas "Dinamo" iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./14.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.