Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
“VEF Rīga” basketbolisti demonstrēja savas peldētprasmes peldbaseinā. (Foto: Mikus Kļaviņš)

FOTO: basketbolisti demonstrē peldētprasmes, jauniešiem tiks organizētas apmācības

Basketbols
2019. gada 2. oktobrī 17:30 2019. gada 2. oktobrī 17:30
  Karlīna Timofejeva
Noslīkšana kā nāves cēlonis Latvijā tiek konstatēts piecreiz biežāk nekā citās Eiropas Savienības valstīs. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un aktualizētu nepieciešamību bērniem nodrošināt praktiskās un teorētiskās zināšanas par drošu atpūtu uz ūdens un tā tuvumā, basketbola kluba “VEF Rīga” basketbolisti demonstrēja savas peldētprasmes peldbaseinā. Sportisti izpildīja dažādus uzdevumus, kas saistīti ar izdzīvošanai nepieciešamo peldētprasmju pārbaudi un apguvi.

Basketbolisti Roberts Stumbris, Artūrs Kurucs, Roberts Freimanis, trenera asistents Jevgēnijs Kosuškins, basketbola kluba “VEF Rīga”  direktors Gatis Jahovičs un ilggadējais diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” vadītājs Renārs Zeltiņš sākotnēji peldbaseinā atradās apģērbā. Profesionālu glābēju un sertificētu treneru vadībā viņi centās izpildīt izdzīvošanas peldētprasmju kopumu, proti, veikt nepārtrauktus 200 metrus peldus, no tiem 50 metrus – uz muguras. Kā norādīja peldēšanas eksperti, tas ir izdzīvošanas peldētprasmju standarts, ko 1996. gadā noteica Skandināvijas valstīs un ko atzīst peldēšanas treneri un glābšanas dienesti visā pasaulē.

Jau ziņots, ka pērn noslīkstot dzīvību zaudēja 124 cilvēki, no tiem 6 bērni – divas reizes vairāk nekā ceļu satiksmes negadījumos. Lielākoties iemesls tam ir zināšanu un atbildīgas rīcības trūkums, nepietiekama peldētprasme, kā arī pārgalvīga rīcība. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību nepieciešamībai uzlabot bērnu un jauniešu peldētprasmi, kā arī vairotu jauniešu izpratni par drošu atpūtu pie ūdens, šogad, svinot desmit gadu jubileju, diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību “BALTA” aizsāka jaunu labdarības iniciatīvu “Spēlē. Dzīvo. Droši”. Tās ietvaros katrs turnīra basketbola spēlēs gūtais punkts tika pārvērsts 2 eiro lielā ziedojumā biedrībai “Peldēt droši”, kopumā nodrošinot  ziedojumu 4602 eiro apmērā, kas šodien arī tika nodots biedrības pārstāvju rokās.

Par iegūtajiem līdzekļiem Rīgas skolu un sporta skolu audzēkņiem tiks organizētas teorētiskās un praktiskās nodarbības, ko vadīs sertificēti glābēji un peldēšanas treneri ar ilggadēju pieredzi glābšanas dienestā uz ūdens.

Nodarbības tiek organizētas bērnu un jauniešu grupām “Elektrum Olimpiskā centra” peldbaseinā vai izbraukumā. Pieteikties nodarbībām iespējams biedrības “Peldēt droši” mājas lapā: https://peldet.lv/nodarbibas/. Lai vienotos par nodarbību laiku un vietu, ar jauno sportistu komandām, klasēm vai draugu grupām biedrības pārstāvji sazināsies individuāli.

Citi šobrīd lasa

Borisa Džonsona sieva Kerija piedzīvojusi spontāno abortu, bet cer sagaidīt "varavīksnes bērniņu" 4
VIDEO: saniknots par nesaņemto naudu, vīrietis Vācijā ar ekskavatoru sagrauj jaunbūvi 3
Cik personai bez simptomiem būs jāmaksā par Covid-19 testu? 1
Pievienot komentāru

Потеряв работу на "Давай поженимся!", астролог Василиса Володина начала торговать гороскопом прививок

"Гостеприимная Юрмала": Николаев и Проскурякова показали свои посиделки с подругами