Divi Latvijas dueti tiek pusfinālā U-22 Eiropas čempionātā pludmales volejbolā
Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka.
2018. gada 28. jūlijs, 21:15

Eiropas U-22 čempionāta pludmales volejbolā Jūrmalā pēdējā dienā Latviju pārstāvēs divi dueti – Anastasija Kravčenoka ar Tīnu Lauru Graudiņu un Kristaps Šmits ar Mihailu Samoilovu, portālu Jauns.lv informē Latvijas Volejbola federācijā

Eiropas U-22 čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā 2018. gada 28. jūlijā

69

Abi galvenie mājinieku favorītdueti, kas izsēti Jūrmalā ar 1. numuru, šodien aizvadīja pa divām cīņām. Tīnai Laurai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai grūtāk klājās pirmajā no tām. Vācietes Juliku Hofmani un Sāru Šulcu (27.) izdevās apspēlēt tikai trijos setos – 2:1 (-19, 13, 9).

Pēc buksēšanas otrās spēles sākumā ceturtdaļfinālā pret norvēģietēm Sunnivu Hellandi-Hansenu un Emīliju Olimstadu (24.), kad pretinieces pēc Kravčenokas sitiena autā panāca 6:2 savā labā, pārējā cīņas daļā ievērojams pārākums bija latvietēm – 2:0 (13, 17).

Rīt pusfinālā, pulksten 10:50, jātiekas ar spānietēm Mariju Karro un Danielu Alvaresu (20.), kuras ceturtdaļfinālā ļoti pārliecinoši tika galā ar austrietēm Dorinu un Ronju Klingerēm (15.) - 2:0 (8, 15).

Daudz grūtāki rēbusi gaidīja vīriešu turnīra pirmo duetu Mihails Samoilovs/Kristaps Šmits. Vispirms viņiem bija “jāatriebj” Aleksandrs Nasonovs un Roberts Kļaviņš (29.), kuri ar 1:2 (18, -15, -14) piekāpās poļiem Macejam Levickim/Milošam Krukam (6.). To izdevās paveikt jau divos setos, uzvarot poļus ar 2:0 (17, 13).

Toties ceturtdaļfinālā stājās pretī vieni no neērtākajiem iespējamajiem pretiniekiem – jauniešu čempionātos lielu medaļu ražu savākušie šveicieši Īvs Hauseners un Floriāns Brēers (8.). Savu spēku šveicieši paliecināja jau 1. setā, to pabeidzot ar divām netveramām servēm un uzvarot ar 21:16.
2. setā gan nelielā vadībā bija Mihails ar Kristapu, vienīgo reizi ļaudami pretiniekiem izvirzīties vadībā ar 15:14. Galotne atkal piederēja mājiniekiem, beidzoties ar Mišas “rullīti” pa sānu līniju – 21:18.

3. sets pēc būtības varēja beigties jau tā sākumā, kad pēc Samoilova uzbrukuma nobloķēšanas šveicieši ieguva pārsvaru 5:2. Pusminūtes pārtraukums Laura Iecelnieka vadībā līdzēja – Mišas māņu sitiens, Kristapa eiss un teicama darbība aizsardzībā komplektā ar rezultatīvu uzbrukuma sitienu, un jau 5:5! Seta galotnē pēc vēl viena atšifrēta Samoilova uzbrukuma jau divas mačbumbas viesiem – 14:12 viņu labā, taču pats Mihails ar uzbrukumu un bloku panāca 14:14! Balansēšana uz naža asmens 54 minūtēs beidzās ar mājinieku līdzjutēju gavilēm un latviešu uzvaru – 2:1 (-16, 18, 19).

Rīt pusfinālā Samoilovs/Šmits tiksies ar krieviem Denisu Šekunovu un Dmitriju Veretjuku (28.), kuri pie labāko četrinieka tika vēl par 5 minūtēm garākā mačā! Viņi ar 2:1 (-19, 25, 16) pārspēja austriešus Moricu Fabianu Kindlu un Marianu Klafingeru (4.).

Pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā ar dalītu 17. vietu un 32 pasaules ranga punktiem finišēja atlikušie trīs Latvijas dueti. Bez Nasonova un Kļaviņa pirmā spēle sestdien par pēdējo turnīrā kļuva arī diviem Latvijas sieviešu duetiem, kuros spēlēja 15-17 gadus vecas meitenes. Varvara Brailko un Anete Namiķe (30.) ar 0:2 (-14, -10) piekāpās nīderlandietēm Katjai Stamai un Maksimei van Drielai (16.), kuras vakar tikai setu galotnē piekāpās Graudiņai un Kravčenokai. Tikmēr Vanesa Grosberga un Kristīne Briede (28.) 2. setā bija vadībā pret čehietēm Terezu Kotlasovu un Danielu Resovu (7.), bet zaudēja ar 0:2 (-12, -14).