foto: Ekrānuzņēmums
Pirmais video ar Kristapu Porziņģi pēc smagās traumas
Kristaps Porziņģis pamet "Madison Square Garden".
Basketbols
2018. gada 7. februāris, 12:50

Pirmais video ar Kristapu Porziņģi pēc smagās traumas

Jauns.lv

Kristaps Porziņģis pēc krustenisko saišu plīsuma kopā ar saviem brāļiem pamet "Madison Square Garden".

Kristaps, pieklibojot un ar apsaitētu kāju, kopā ar saviem brāļiem un "Knicks" organizācijas cilvēkiem iznāca "Madison Square Garden" foajē, lai pamestu arēnu.

foto: Ekrānuzņēmums
Kristaps Porziņģis pamet "Madison Square Garden".

Stundu pēc spēles "Knicks" komanda apstiprināja, ka latvietis sarāvis kreisā ceļgala krusteniskās saites. Parasti atlabšana no šādām traumām prasa vismaz deviņus mēnešus, bet bieži vien ieilgst aptuveni gada garumā. Paredzams, ka Porziņģim tuvākajā laikā tiks veikta operācija un tikai pēc tās tiks noteikts aptuvenais atlabšanas laiks.

Bijušais komandas biedrs un "Knicks" līderis Karmelo Entonijs par Porziņģa traumu medijiem teica: "Tas ir skumji. Vēl neesmu ar viņu sazinājies, bet drīz to izdarīšu."

Pēc mača "Knicks" ģērbtuvē valdīja nomācoša atmosfēra, spēlētājiem nespējot noticēt notikušajam.

"Desmit dienas pirms Visu Zvaigžņu spēles. Jūs pat iedomāties nevarat, cik ļoti viņš gribēja tajā piedalīties. Tomēr mums jābūt pozitīviem un jācer uz Kristapa ātru atveseļošanos," sacīja latvieša labākais draugs "Knicks" komandā Villijs Ernangomess, ar kuru viņš savulaik kopā spēlēja vēl Spānijas klubā "Sevilla".

Porziņģim 18.februārī bija plānots kļūt par pirmo latviešu basketbolistu NBA Visu zvaigžņu spēlē. Zīmīgi, ka pēdējo dienu laikā jau vairāki starp Visu zvaigžņu spēles dalībniekiem iebalsotie spēlētāji guvuši traumas un viņus nācies nomainīt. Tieši Lebrona Džeimsa komandā no sastāva izkrituši arī Demarkuss Kazins, Džons Vols un Kevins Lavs.

"Tas ir sāpīgi, ļoti sāpīgi. Šī ir rūgta tablete ko norīt, tomēr tā ir realitāte. Šādas lietas tomēr ir kas vairāk nekā basketbols. Spēlētājiem jābūt veseliem un gataviem šādām situācijām, taču sāpīgi, ka mēs šādu triecienu esam saņēmuši tagad," sacīja Tims Hārdevejs juniors, kurš pats šajā mačā iedzīvojās sasistā potītē, gan izvairoties no nopietna savainojuma.

"Kad ieraudzīju, ka viņš ir saķēris savu potīti, nespēju izteikt to vārdos... Tās bija šausmīgas sajūtas," emocionāls bija "Knicks" turku centrs Eness Kanters.

Traumu Porziņģis guva cīņā ar "Bucks" līderi Adetokunbo, kurš pēc spēles pauda nožēlu, taču norādīja, ka nav pagrūdis latvieti.

"Tā bija asa cīņa, taču nedomāju, ka es viņu [Porziņģi] pagrūdu. Manuprāt, viņš piezemējās ne tā kā gribēja. Ceru, ka ar viņu viss būs kārtībā, jo mēs esam tuvi draugi," sacīja Adetokunbo, kurš vēlāk arī Porziņģim vēlēja ātru atveseļošanos sociālajā tīklā "Twitter".

"Vienmēr ir smagi, kad spēlētājs guļ uz grīdas, bet neviens nezina, kas īsti ir noticis. Notikušais mums ir milzīgs trieciens, jo ap Porziņģi mēs veidojām komandu un savu spēli. tagad citiem puišiem nāksies stāties viņa vietā un mums būs jāmaina sava spēle," "Knicks" galvenais treneris Džefs Hornačeks, apzinoties, ka uz ilgu laiku zaudējis komandas līderi, jau domāja par nākotni.

"The New York Times" norāda, ka komandā apzinās, ka latvieša trauma, visticamāk, ir pārvilkusi svītru "Knicks" cerībām uz izslēgšanas spēlēm, kā arī raisa neskaidrību par komandas nākotnes izredzēm, jo vēl nav zināms, cik ilgi Porziņģim nāksies ārstēties un kā tas var iespaidot viņa gatavošanos nākamajai sezonai.

Šajā sezonā pirms otrdienas mača Porziņģis 47 spēlēs bija vidēji guvis 22,9 punktus. Savukārt ar vidēji 2,4 blokiem viņš ir visas līgas līderis.

Porziņģis līdz ar to nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei vasarā paredzētajās Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs un, visticamāk, izlaidīs arī nākamās NBA sezonas sākumu. Porziņģa un "Knicks" debitanta līmeņa līgums ir spēkā arī uz nākamo sezonu, tomēr jau šajā vasarā "Knicks" būs tiesīgi piedāvāt Porziņģim daudzu gadu kontraktu, kas varētu pietuvoties 150 miljonu dolāru apmēram.

Iepriekš šosezon 29.novembrī Porziņģis guva potītes traumu. Kaut no malas epizode izskatījās šausminoša, latvieša veselības problēmas izrādījās nebūtiskas un viņš izlaida vien divas spēles. Savukārt decembrī viņš piespēles laikā pamežģīja kāju un arī izlaida sekojošās divas spēles.

Trīs sezonu laikā Porziņģis traumu vai slimību dēļ līdz šim bija izlaidis 33 spēles, no kurām septiņas šosezon.

Ņujorkas "Knicks" vienība ar 23 uzvarām 55 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem 11.vietu.