Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kristīne Krauze-Slucka

Ķermeņu formu izcelšana 90. gadu noskaņās: Juglā ar vērienu aizvadīta LMA modes skate

Mode
2018. gada 7. jūnijā 12:09 2018. gada 7. jūnijā 12:09
Jauns.lv
Trešdienas, 6. jūnijā, vakarā bijušajā tekstilrūpnīcā “Rīgas manufaktūra” norisinājās ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate, kurā tika demonstrētas 19 spilgtākās Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares studentu kolekcijas. Plašu atzinību guvušo pasākumu jau ierasti apmeklēja vairāki simti modes entuziastu, kas aizrautīgi baudīja telpās uzburto 90. gadu gaisotni, portālu Jauns.lv informē skates rīkotāji.

Foto: Kristīne Krauze-Slucka

Jau no plkst. 19.00 Brīvības ielā 401 C, pie kādreizējās Juglas tekstilrūpnīcas, kuplā skaitā pulcējās industrijas pārstāvji, mediji un citi interesenti, lai pirmie dzīvē redzētu LMA studentu veidotās kolekcijas, kā arī novērtētu vēsturisko telpu scenogrāfisko iekārtojumu, kas šogad tapis, iedvesmojoties no kolorītajiem 90-tajiem gadiem. 2018. gads LMA modes katedrai ir divtik īpašs, jo reizē ar studentu modes skati tiek atzīmēti jau 25 gadi, kopš Latvijā ir pieejama profesionāla augstākā izglītība modes dizaina jomā.

Foto: Kristīne Krauze-Slucka

Teju divas stundas ilgā modes skate sastāvēja no secīgas jauno dizaineru tērpu parādes, ko pārdomāti papildināja scenogrāfijas studentu izstrādātā telpas noformējuma koncepcija un enerģiski pavadošās mūzikas ritmi. Iespaidīgās kolekcijas tika demonstrētas rūpnīcas angārā, kurā skates viesi nonāca caur slepenām ieejām un kāpņu labirintiem, par kuriem vēstīja vien noslēpumainas norādes. Kā centrālie scenogrāfijas elementi plašās telpas piepildīja senatnīgas mucas, kabeļi un starmešu gaismu spēles, kas tūlītēji aizveda gadu desmitus tālā pagātnē.

Foto: Kristīne Krauze-Slucka

“Pamestās industriālās telpas ir labs fons studentu piedāvātajam modes aktualitāšu demonstrējumam  un laikmeta paradigmu atspoguļojumam. Esmu patiesi priecīga, jo vakar mums viss izdevās kā iecerēts!” stāsta LMA modes katedras vadītāja, docente Māra Binde.

Foto: Kristīne Krauze-Slucka

LMA modes skatē savas kolekcijas sievietēm un vīriešiem demonstrēja talantīgie modes dizaina bakalaura un maģistra programmu studenti: Laura Valtera, Anna Elizabete Kasparsone, Ieva Kupcāne, Elīna Grīnberga, Baiba Tamane, Marta Laima Mielava, Elīna Baltace, Una Bērziņa, Sanita Kapeika, Dita Enikova, Romija Štāle, Ksenija Belca-Beslere, Anita Leina, Monta Petersone, Evija Šaitere, Arvis Kantiševs, Anna Gulbe, Karina Krista Līkanse un Laima Jurča.

Foto: Kristīne Krauze-Slucka

Studenti klātesošos pārsteidza ne tikai ar oriģināliem “gatavs valkāšanai” apģērbiem, bet arī ar drosmīgiem avangarda dizaina risinājumiem. Kā galvenās vienojošās tendences jauno modes mākslinieku kolekcijās iezīmējās koši toņi, ādas elementi, volāni, caurspīdīgi audumi, tīkliņveida detaļas, asimetriski piegriezumi, garie cimdi un zābaki, bārkstis, masīvas piedurknes, jostas somas, galvassegas, sejas aizsegi un kapuces. Zīmīgi, ka šogad uz mēles atkal atgriezās interese par šobrīd aktuālo ķermeņa formu akcentēšanu un eksistenciālu tēmu apspēlēšanu.

Foto: Kristīne Krauze-Slucka

LMA modes skatē demonstrētie tērpi 8. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00 būs apskatāmi publiskā šovrūmā LMA 2. korpusā, bet no 18. jūnija plašākai auditorijai tie būs aplūkojami t/c “Spice”.

2018. gada modes skates vizuālās identitātes autore ir LMA Vizuālās komunikācijas maģistrantūras 2. kursa studente Sigita Sniegs. Modes skates scenogrāfija jau tradicionāli tika veidota LMA Scenogrāfijas katedras pasniedzēja Viktora Jansona vadībā, un to šogad īstenoja 3. kursa students Krišjānis Elviks un 2. kursa studente Paula Kalniņa. Skates vizuālo koncepciju izstrādāja Oslo dzīvojošā arhitekte un profesore Vēsma Kontere-McQuillan.

Citi šobrīd lasa

Ziemas košums: visi adījumi ir jaunās sezonas modes tendence
Kuri produkti pazemina holesterīnu? 8
Hercogiene Megana iziet sabiedrībā, rotājusies ar princeses Diānas rokassprādzi
Pievienot komentāru

"Можно сказать, окунулась": Ольга Бузова села голым задом в снег в Куршевеле

Пугачева не пришла и телефоны вместо закусок: Игорь Николаев скромно отметил день рождения