Izsmalcināta šefpavāru meistarklase aicina iepazīt cukura pasauli
2014. gada 5. septembris, 17:35

Izsmalcināta šefpavāru meistarklase aicina iepazīt cukura pasauli

Jauns.lv

Plašākā pārtikas izstāde Baltijas valstīs Riga Food šogad apmeklētājus priecē ar Latvijā divu izslavētu šefpavāru un divu konditoru meistarklasi pavārmākslā. Dansukker stendā ikvienam interesentam ir iespēja vērot ēdienu pagatavošanas procesu un pie reizes uzzināt vērtīgu informāciju un padomus par 20 dažādiem cukura veidiem.

Visas izstādes laikā apmeklētāji tiek aicināti iepazīties ar dažādas konsistences un garšu cukura produktiem, kā arī papildināt savas zināšanas konditorejā un smelties iedvesmu no profesionāliem saldumu meistariem.

Vakar savu sniegumu demonstrēja delikatešu veikala Gastronome šefkonditors Jānis Večens, kurš gatavoja trīs saldos ēdienus – Macaroons cepumus, vēja kūkas un apelsīnu siera kūku.

“Vēja kūkas vienmēr ir bijušas manā našķu topa augšgalā, taču līdz šim nekad tās nebiju baudījusi ar marakujas pildījumu. Jāņa Večena izpildījumā tās bija vienreizējas,” stāsta izstādes apmeklētāja Anna Vītoliņa.

Par Jāņa Večena meistarklasi līdzīgi domāja arī Rihards Ozoliņš, kurš labprāt gatavo ēdienu sev un savai ģimenei. “Man vislabāk patika makarūni. Pats tos nekad neesmu gatavojis, taču domāju, ka uzcepšu tos nākamās nedēļas nogalē, kad meitai Evitai būs vārdadiena,” iespaidos dalījās Ozoliņš.

Šodien ir iespēja vērot Latvijā pazīstamā restorāna Kaļķu vārti ne mazāk populārā šefpavāra Raimonda Zommera gatavotos trīs ēdienus – ceptu pīles krūtiņu, niedru cukurā sautētu ķirbi ar karsti kūpinātu pālijas fileju un aveņu zupu ar timiāna cepumu.

Nedēļas nogalē uzstāsies saldumu meistare Liene Tomsone un restorāna 36. līnija šefpavārs Lauris Aleksejevs. Sestdien, 6. septembrī, Liene Tomsone izstādes apmeklētājus iepriecinās ar saviem izslavētajiem trīs našķiem – aveņu tiramisu, vīģu trifelēm un tumšās šokolādes cepumiem.

Izstādes pēdējā dienā uz Dansukker Saldās virtuves skatuves kāps Lauris Aleksejevs, kurš gatavos dzērveņu un rupjmaizes semifredo, tiramisu ar maskarpones krēmu un īrisa mērci, ribiņas ar sīpolu ragū un dārzeņus ar tumšo cukura sīrupu.

Dansukker aicina iesaistīties diskusijā ar virtuves ekspertiem, apmainīties idejām un nogaršot kādu no gardajiem ēdieniem. Šefpavāri skatītājus iepriecinās katru izstādes dienu no pulksten 12.00 līdz 16.00.

Reklāmas raksts tapis sadarbībā ar Dansukker/Publicitātes foto