Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Humora izjūta Nikolai nav zudusi. (Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press)

Zobu sāpes 28 gadus vecai amerikānietei izrādās vēža simptomi, un viņa zaudē gandrīz visus zobus

Dzīvesstils
20. oktobrī 05:07 2020. gada 20. oktobrī 05:07
  Jauns.lv
28 gadus vecajai studentei Nikolai Kovaļski zobu sāpes izrādījās vēža pirmie simptomi, taču sākotnēji neviens šādu domu pat nepieļāva. Situācijai pasliktinoties, jaunā sieviete zaudēja gandrīz visus zobus un muti spēja atvērt tikai par nepilnu centimetru.

Losandželosā dzīvojošajai studentei Nikolai Kovaļski 2017. gada jūnijā sākās zobu sāpes. Viņa devās pie zobārsta un dakteris jauno sievieti nomierināja, ka nav par ko raizēties un viņa drīz vien aizmirsa savas raizes. Taču sāpes atgriezās un ļoti traucēja turpmākos sešus mēnešus.

Nikola pirms vēža. (Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press)

Nogurusi no tā, ka sāpes neļauj pa naktīm izgulēties, Nikola meklēja mediķu palīdzību. Viņai sāka ārstēt sinusītu, taču sāpes no tā nemazinājās.

2018. gadā janvārī zobārsta vizītes laikā veiktais rentgens uzrādīja, ka Nikolas augšžoklī iztrūkst kāds kauls. Nikolas zobārsts nosūtīja savu pacienti pie mutes ķirurga, kurš paņēma audu paraugu no dzerokļa, lai veiktu biopsiju. Rezultāti atklāja, ka Nikolai ir retas formas labdabīgs audzējs.

Vēža dēļ 28 gadus vecā sieviete zaudējusi gandrīz visus savus zobus. (Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press)

Lai izoperētu šķietami nekaitīgo audzēju, bija nepieciešama divu stundu ilga operācija, kuras laikā tika daļēji izņemts augšžokļa kauls. Šķita, ka sešu mēnešu ilgās sāpes beidzot bija rimušās. Operācijas laikā Nikolai nācās šķirties arī no četriem saviem zobiem un viņai mutes dobumā ielika obturatoru – protēžu fiksatora tipu, kas aizpilda tukšumu aukslējas un nomaina zobus, ļaujot Nikolai ēst, dzert un runāt, kā arī atstāj estētiski pieņemamu izskatu.

Pateicoties protēzei Nikola var ēst, dzert un runāt, kā arī neizskatās pēc vecmāmiņas ar tukšu muti. (Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press)

Divas nedēļas vēlāk Nikola atgriezās slimnīcā uz pārbaudi un cerēja, ka ārsti paziņos, ka viņa ir no vēža brīva. Diemžēl vizīte izvērtās neiepriecinoša. Pārbaužu rezultāti atklāja, ka iepriekšējie izmeklējumi bijuši kļūdaini un viņai patiesībā ir ļaundabīgs audzējs – siekalu dziedzera vēzis.

Vēzis Nikolas ģimenē nebija nekas jauns. Diemžēl ar šo slimību slimoja trīs viņas vecvecāki un divas tantes. Neraugoties uz šādu slimības vēsturi ģimenē, Nikola jutās satriekta un izmisusi, uzzinot par savu diagnozi. Vēl jo vairāk, ka viņu vēzis piemeklējis jau tik agrā vecumā.

Apstarošana. (Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press)

Nākamās 30 dienas Nikolai veica apstarošanu. Šai ārstniecības metodei ir virkne ļoti nepatīkamu blakņu. Nikolai attīstījās žokļa spazmas, kas ierobežoja viņas spēju atvērt muti. Jaunā sieviete spēja pavērt žokli tikai 9 mm platumā un viņai katru dienu vajadzēja veikt žokļa vingrojumus un apmeklēt runas speciālistu.

Neraugoties un intensīvo terapiju, Nikolas sāpes nerimās un ārsti ievēroja izmaiņas viņas zobu izvietojumā. 2019. gada decembrī PET/CT skenēšanas rezultāti uzrādīja, ka vēzis ir atgriezies un Nikolas žoklis vārda burtiskā nozīmē mirst. Bija nepieciešama steidzama operācija, lai noņemtu cietās un mīkstās aukslējas, kā arī ekstraktētu vēl septiņus zobus, ieskaitot Nikolas priekšzobus. Tam sekoja vēl 30 dienu ilgs apstarošanas kurss, lai nodrošinātu, ka vēzis atkal neatgriežas.

Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press

Šajā jau tā grūtajā laikā izira arī Nikolas privātā dzīve. Pēc desmit gadus ilgas kopdzīves pēkšņi beidzās viņas attiecības. Partneris kādu dienu negaidīti paziņoja, ka, viņaprāt, abi ir sevi kā pāris ir izsmēluši un katrs aizgājuši savā virzienā.

Par laimi, šim triecienam sekoja labas ziņas. 2020. gada augustā ārsti Nikolai paziņoja, ka viņa no vēža ir izārstējusies. Tagad viņa gaida jaunu zobu obturatoru, taču jaunā sieviete aizvien izjūt zināmas sāpes žoklī kustību ierobežojumu dēļ.

Sakārtojusies ir arī Nikolas privātā dzīvē. Viņa ir atradusi jaunu mīlestību. Partneris Ēriks ir liels atbalsts viņai šajā laikā.

Nikola ar jauno draugu Ēriku. (Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press)

Slimības laikā Nikola arī turpinājusi studijas, ieguvusi bakalaura grādu un gatavojas turpināt mācības maģistratūrā.

Slimības laikā Nikola turpinājusi mācības, ieguvusi bakalaura grādu un uzsākusi studijas maģistratūrā. (Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press)

Arī Nikolas sabiedriskā dzīve atgriezusies uz agrāk ierastā ceļa. Nesen viņa atsākusi došanos pārgājienos savā dzimtajā Losandželosas apkaimē.

Nikolai atkal ir spēks doties pārgājienos savā dzimtajā Losandželosas apkaimē. (Foto: mediadrumworld.com / @nicolescro / Vida Press)

Nikola ir apņēmības pilna palīdzēt citiem, kas jūtas vientuļi vai citu ignorēti savas slimības laikā, parādot, ka arī viņi ir pelnījuši būt mīlēti un atbalstīti.

Citi šobrīd lasa

Astronoms Ilgmārs Eglītis par to, vai citplanētieši mūs vēro: "Roku uz sirds liekot, nevaru apgalvot, ka tur nekā nav"
Amatnieku maskas nedrīkst uzdot par līdzekli pret Covid-19 4
VIDEO: jaunā vīra pārsteigums kāzu svinību laikā izvēršas par pilnīgu katastrofu 1
Tēmas: Vēzis
Pievienot komentāru

Без макияжа и в халате: Алла Пугачева показала себя сразу после банных процедур

Галкин рассказал 7-летнему сыну про советский дефицит