Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
FOTO: šo “augļu karali” mūsu pusē spēj ieēst retais
EPA/Scanpix

FOTO: šo “augļu karali” mūsu pusē spēj ieēst retais 3

Dzīvesstils
2020. gada 8. jūlijā 06:34 2020. gada 8. jūlijā 06:34
  Jauns.lv
Šo augli, kuru dievina cilvēki Dienvidaustrumu Āzijā, Eiropā spēj paciest un ieēst retais – tik neparasts garšas un smaržas ziņā ir duriāns. Pirms dažām nedēļām duriāna dēļ Vācijā pat nācās evakuēt pasta ofisu un vairākus cilvēkus nogādāt slimnīcā.

Ačehas provincē Indonēzijā šobrīd sākti duriānu ražas novākšanas darbi. Šis auglis ir īpaša delikatese daudzās Āzijas valstīs, piemēram, Indonēzijā, Taizemē, Singapūrā un Malaizijā, kur cilvēki ir gatavi šķirties no salīdzinoši augstas maksas par gabaliņu šī eiropiešiem tik nesaprotamā augļa. Piemēram, kilograms duriāna Malaizijā pirms pandēmijas maksāja aptuveni 10 eiro, taču tagad cenas ir nokritušas.

Interesanti, ka jūnija beigās Vācijas zemē Bavārijā šī smakojošā augļa dēļ slimnīcā nonāca seši cilvēki, bet vēl vairāki tika evakuēti.

Notikuma vietā uz kādu pasta nodaļu steiguši policisti un ugunsdzēsēji, kuri reaģēja uz raizēm par bīstamu vielu. Uz vietas 12 pasta darbiniekiem tika sniegta medicīniskā palīdzība, jo viņi sūdzējās par nelabumu, bet seši cilvēki nonāca slimnīcā.

Kopumā policija evakuēja 60 cilvēkus, taču tikai vēlāk atklāja, ka savādās, gāzi atgādinošās smakas avots ir no Taizemes atsūtītais duriāns, kas bija adresēts kādam 50 gadus vecam vietējam vīrietim, kurš galu galā šo drauga sūtījumu arī saņēma. 

Duriāna smaka ir tik specifiska un intensīva, ka to aizliegts ienest daudzās Āzijas viesnīcās un sabiedriskajā transportā. Turklāt evakuācija šī augļa dēļ piedzīvota arī iepriekš – pērn, saņemot ziņas par spēcīgu gāzes smaku, tika evakuēta Kanberas universitātes bibliotēka Austrālijā.

Duriānu nereti dēvē par augļu karali, bet viedoklis par to, ko atgādina tā garša, ļoti variē. Dažiem šķiet, ka tā krēmīgā tekstūra līdzinās siera kūkai ar mandeļu piegaršu, bet citi uzskata, ka duriāns garšo pēc nemazgātām kājām vai sapuvušiem sīpoliem.

To bieži vien savu eksotisko ceļojumu laikā cenšas nogaršot arī latviešu tūristi, taču viedoklis par to ir ļoti neviennozīmīgs ­ - kamēr daži to atzīst par ļoti gardu, lielākā daļa nesaprot, kā to vispār var ieēst.

Saistītās ziņas

FOTO: kā pasaulē novāc ražu, no kuras daļa nokļūs arī Latvijas veikalu plauktos? 5
Kādreiz to ēda nabagi, bet tagad pasaule jūk prātā: milzu auglis, kuru iecienījuši arī Latvijā 11
Latviešiem tas ir parasts produkts, bet pasaule jūk prātā. Cik maksā kefīrs rietumos? 14

Citi šobrīd lasa

Ceļu satiksmes negadījumā Talsu novadā gājusi bojā autovadītāja 3
NMPD vadītāja par drūmo realitāti, pacientu šķirošanu un viņai adresētajiem apmelojumiem 9
"Ir pedagogi, kas saņēma piecus vai septiņus eiro" - kādas piemaksas saņēma skolotāji par attālināto mācību procesu 6
Skatīt visus komentārus

«Гарри убит горем, его сердце разбито»: друг принца рассказал о его состоянии

79-летняя Вивьен Вествуд снялась в откровенной фотосессии