Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Vilnis Kārkliņš: vīrietis ar kosmetologa diplomu. Vienīgais Latvijā

Sievietēm
2012. gada 21. februārī 12:02 2012. gada 21. februārī 12:02
 
Vilnis Kārkliņš (28) ir vienīgais vīrietis Latvijā, kas ieguvis augstāko izglītību estētiskās kosmetoloģijas jomā. Kosmetoloģija, masāžas, ķermeņa un sejas kosmētiskās procedūras, stilistika un dekoratīvā kosmētika – tā ir viņa ikdiena, un sievietes pēc viņa stāv rindā.

„Pirmā reakcija bija – ko tas puisis te vispār dara? Varbūt meitenes neinteresē? Puiši interesē?” savu ierašanos Kosmetoloģijas koledžā atceras Vilnis.
Kā vispār nokļuvi šajā tik sievišķīgajā pasaulē?

Solāriju bizness saveda mani kopā ar Mariku Ģederti (viņa ar savu vīru ir Kosmetoloģijas koledžas dibinātāja – autora piezīme), jo viņa rīkoja solāriju krēmu prezentācijas. Tā vienā reizē pie glāzes vīna prasu – vai viņas skolā puiši arī mācās? Uzzināju, ka divi ir mēģinājuši, bet nav izturējuši un aizgājuši. Toreiz nodomāju – laikam grūti. Sievietēm tas tomēr dabiski, bet ko vīrietis? Viņš aiziet pie friziera, nogriež sev nagus, varbūt vēl novīlē, tas arī viss. „Tu negribi pamēģināt?” pavaicāja Marika. Kāpēc ne? Jau nākamajā dienā braucu iesniegt dokumentus un sāku studēt. Tas bija pilnīgi negaidīts pagrieziens manā dzīvē, jo tajā laikā strādāju restorānā Hospitālis, biju šī restorāna attīstītājs, un te pēkšņi – kosmetoloģija.

Tiešām interesanti – kāpēc tev to vajadzēja?

Man patīk visu ko apgūt. Pirms tam daudzus gadus nostrādāju šaušanas federācijā, esmu šaušanas instruktors. Esmu arī boulinga pasniedzējs un tiesnesis, man ir jūrnieka sertifikāts, kas bija nepieciešams, lai varētu strādāt kosmētikas veikalā uz prāmja. Šajā ziņā laikam esmu emulators (smejas).

Ieradies koledžā, un tā arī bija – tikai meitenes?

Vēl direktors bija vīrietis un pāris pasniedzēju. Pirmā reakcija bija – ko tas puisis te vispār dara? Varbūt meitenes neinteresē? Puiši interesē?

Un kā ir?

Ar mani viss ir kārtībā, un to arī meitenes saprata (smejas). Taču pirmajā gadā diezgan sīvi bija ar viņām jākonkurē, lai pierādītu, ka vīrietim nav obligāti jābūt automehāniķim, ka viņš var būt speciālists arī kosmetoloģijas jomā. Veikt masāžu, vaksāciju, sejas tīrīšanu, veidot make-up. Ja nemaldos, Viktoria’s Secret šovā „meikapists” arī ir vīrietis. Un arī Sergeja Kondrašina erotiskajam realitātes šovam Amerikā. Un man tas patīk!

Tagad esi kosmetologs, tā teikt, uz pilnu slodzi?

Pašlaik manā pārziņā ir astoņi optikas veikali Latvijā, tāpēc, kā smejos – apkalpoju tikai savus VIP klientus. Sākot ar ķermeņa procedūrām un beidzot ar make-up. Vienīgais, ko nedaru – nelieku nagus. Ir sievietes, kas pie manis nāk tikai uz anticelulīta procedūrām vai tikai uz ķermeņa koriģējošām procedūrām. Bet nāk arī, lai relaksētos (topā – šokolādes un karsto akmeņu masāža), koptu sejas ādu. Man ir, ko darīt.

Kas tevi šajā jomā pašu tik ļoti saista?  

Latvijā vēl esam tajos platuma grādos, kur cilvēki tomēr cenšas ar kosmetoloģijas palīdzību koriģēt savu izskatu, nevis atsūc taukus, stiepj ādu un liek silikonu. Amerikā, Japānā vai Krievijā cilvēks aiziet pie plastikas ķirurga, kurš visu saliek, savelk un atsūc, un tad turpmākos desmit gadus mierīgi dzīvo. SPA ir tikai relaksācijai. Mums tomēr ir iespēja strādāt un pierādīt, ka spējam sakopt cilvēku bez mehāniskas iejaukšanās. Līdz 50 gadu vecumam – noteikti. Un man tieši tas arī patīk, ka sieviete pēc tam paskatās spogulī un ir priecīga par rezultātu. Lai cik banāli tas būtu, vīrietim patīk koptas sievietes. Un es neesmu izņēmums. Turklāt es vēl šajā ziņā varu palīdzēt.

„Ja sieviete grib būt laimīga sieva, laimīga māte un grib, lai vīrs neskatās uz citām, bet uz viņu, tad, pirmkārt, jārūpējas par sevi,” iesaka kosmetologs Vilnis Kārkliņš.
Cik, tavuprāt, lielam jābūt tādam normālam sevi cienošas sievietes ieguldījumam savā izskatā?

Godīgi teikšu – sievietes Latvijā vispirms domā par vīru, bērnu un tikai tad – par sevi. 90 procenti – noteikti. Bet uzskatu – ja sieviete grib būt laimīga sieva, laimīga māte un grib, lai vīrs neskatās uz citām, bet uz viņu, tad, pirmkārt, jārūpējas par sevi. Sākšu ar to, ka jebkuram vīrietim patīk koptas sievietes rokas. Tāpēc, lai kaut vai klasiskais manikīrs un mitrinošs krēms, lai roku āda nav sausa. Tālāk – vaksācija (bikini, paduses, kājas). Šad tad vajadzētu palutināt sevi arī ar relaksējošām ķermeņa procedūrām, jo tas noteikti pozitīvi ietekmē psiholoģisko pašsajūtu. Sejai? Mazāk stresa, labāk izgulēties. Ādai, protams, jābūt tīrai, sakoptai, mitrinātai. Ar tonālo krēmu nav, ko pārspīlēt. Izraustītas uzacis. Protams – pareizi, nevis briesmīgi paceltas vai pārāk lēzenas. Jo, ja paskatās žurnālos, tu nekad neieraudzīsi modeli, kurai būtu izbrīnīts vai dusmīgs skatiens. Tas vienmēr būs mierīgs. Un tāpēc, ka uzacīm ir pareizā forma.

Teici, ka varētu strādāt caurām dienām un caurām naktīm. Pastāsti, ar ko kosmetologs – vīrietis tā piesaista sievietes?

Tas ir atšķirīgi, kā procedūru veic sieviete un kā – vīrietis. Par make-up gan uzskatu, ka liekam vienādi. Bet, ar ķermeni strādājot, kaut vai tā pati vaksācija vai fotoepilācija. Vīrietis to dara maigāk, ar mīlestību. Ar lielāku piesardzību, jo vīrieša acīs sieviete ir maiga būtne, kas būtu jānēsā uz rokām. Jau koledžā pasniedzēja teica – Vilnis tik maigi izturas, ka sieviete pat pēc sejas procedūras taisnā ceļā var iet uz balli. Sejas āda nav samocīta. Un vēl – vīrieši pēc dabas nav tādi, kas aprunā savus klientus.

Kā tad! Vīrieši citreiz ir vēl lielāki pļāpas!

Bet vismaz savus klientus neaprunā. Viņi savā starpā klačojas (smejas). Un vēl manas klientes novērtē, ka es saku tā, kā ir. Makaronus uz ausīm nelieku. Citreiz sieviete iedomājusies, ka viņai ir kāda problēma, bet īstenībā tās nav. Itin bieži pati ieņēmusi galvā, ka ir resna, bet es taču redzu, ka nav. Kur vēl tievāka!? Kādos tik kompleksos sievietes nav iedzītas, sākot ar to, ka ir mazas krūtis, un beidzot ar to, ka nesmukas ausis.

­

Kosmetoloģijas koledžas izlaidumā.
Veicot bikini vaksāciju, pats nemulsti?

Pārāk ar to neaizraujos, man arī tas darbs ar vasku pārāk neiet pie sirds. Bet, ja prasa, protams, izdaru. Vairāk man tomēr patīk veikt ķermeņa un sejas procedūras. Un make -up.

Teici – sieviete jānēsā uz rokām. Tu tā arī dari?

Pašlaik esmu viens. Pirms tam bija attiecības četru gadu garumā, bet kaut kā katrs no mums aizgāja uz savu pusi... Tas nebija greizsirdības dēļ, ka darbā apkalpoju citas. Jo – ja uzticies un mīli, tad greizsirdībai vienkārši nebūs vietas. Esmu sapratis, ka vēlos būt kopā ar stipru un spēcīgu sievieti. Man tomēr patīk, ja cilvēks zina, ko dzīvē vēlas, un mērķtiecīgi uz to arī iet.

Bet karjeru ar ģimenes dzīvi apvienot nav viegli!

Mājās viņu varēšu lutināt kā neviens (smejas). Man tā arī saka – tu būsi ideāls vīrs, sievai būs pašai savs kosmetologs, „meikapists” un stilists. Man arī patīk gatavot.

Nav tā, ka pats vairs nezini, ko gribi, ikdienā redzot tik daudz sieviešu?

Es zinu, kurām patīku, kuras labprāt gribētu veidot attiecības, bet es reti eju uz randiņu, ja jau sākumā saprotu – diez vai šo sievieti vēlētos redzēt blakus kā savu bērnu māti.

Klientes nemēģina tevi savaldzināt?

Ir tādas, kas koķetē, ir tādas, kas guļ kā dzelzs lēdijas, pat ar aci nepamirkšķinot. Ja tā godīgi – uz randiņu nav sanācis aiziet ne ar vienu (smejas).

Gadījumā neesi iedrošinājis arī vīriešus apmeklēt kosmetologu?

Patiesībā esmu izbrīnīts, ka viņi nāk uz konsultāciju un, piemēram, prasa – ko man darīt ar manu sejas ādu?! Varbūt tas notiek tāpēc, ka esmu džeks un mums saruna vieglāk bīdās. Kad pasākumā meitenes uzzina, kas esmu, viņas citkārt pat novēršas, sāk slēpties, jo baidās, ka meikaps ne tā uzlikts un es to pamanīšu, kaut ko pateikšu. Citas savukārt tieši nāk klāt – pasaki, kas man nav kārtībā. Tad arī pasaku – kas tur slikts?

Pirms sarunas stāstīji, ka no 28 cilvēkiem, kas sāka mācīties kosmetoloģijas koledžā, to pabeidzāt tikai astoņi. Esi neprātā talantīgs vai neprātā mērķtiecīgs?

Esmu Auns pēc horoskopa, tāpēc – mērķtiecīgs. Ja man ir mērķis, vienmēr cenšos to sasniegt. Dažreiz ir labi, dažreiz – slikti. Jo ne vienmēr tev vajag to, ko esi iedomājies. Kad vēl mācījos un meitenes uzzināja, kur mācos, man teica – kas tu vispār esi par vīrieti? Kur lien? Vīrietim jābūt biznesā! Tu vari būt jurists, ārsts, bet ne jau kosmetologs!

Tu vispār agri nostājies pats uz savām kājām?

Sāku strādāt, kad man bija 16. Toreiz abi vecāki nokļuva slimnīcā, tāpēc nebija izvēles. Lai mācības varētu apvienot ar darbu, pārgāju mācīties uz vakarskolu. Mans pirmais darbs bija laivu, zāles pļāvēju darbnīcā. Zāles pļāvējus protu salabot joprojām... Pēc tam izmācījos par medbrāli, vēnā varu iedurt bez problēmām, bet muskulī baidos joprojām. Liekas – ieduršu kaulā (smejas). Vienīgais, kas man gāja secen – bija sports, jo visas sporta skolas bruka, juka. Par laimi, man bija divi rīzenšnauceri; tad mēs trijatā trīs kilometrus dienā noskrējām (smejas).

Zinot tavus pagriezienus, diez vai kosmetoloģija būs beidzamā joma, ko būsi izmēģinājis?

Man gribētos iegūt tiesības vadīt lidmašīnu un jahtu. Dzīvē man ir doma sasniegt noteiktu laktiņu un iegādāties arī šos braucamrīkus. Bet es joprojām gribu pierādīt, ka vīrietis ir pietiekami spēcīgs, lai varētu būt labs kosmetologs. Man plāns atvērt pašam savu salonu, bet par saprātīgu cenu.

Aiva Alksne, žurnāls „Stella” / Foto: Rojs Maizītis un no personiskā arhīva

Citi šobrīd lasa

Šķiras Armanda Pučes un Sanda Ozoliņa ceļi viņu golfa klubā
Pie mums iznīcina, bet citās zemēs augstā vērtē: kas ir šis tik ārkārtīgi vērtīgais augs/nezāle?
Jana Duļevska: “Es dēliem mācu cilvēcību”
Pievienot komentāru